Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36

Thread: червен или зелен антифриз

  1. #1
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default червен или зелен антифриз

    гледам някои карат с червен някои със зелен / син ? / антифриз JTD моторите, кой е правилният ?
    на някои коли нов внос виждам даже един с бих казал кафяв цвят, но е чист не е боза
    питам тук щото с търсачката излизат много страници и не мога да се ориентирам
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  2. #2

    Default

    Разликата между двата антифриза е в състава. Червеният антифриз е за двигатели с алуминиеви блокове и му дават по-дълъг живот, има съставки, които предпазват алуминия от корозия. Синият антифриз е за чугунените блокове. Общо казано - това е.
    Former Alfa owner.

  3. #3
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    да де, ама 1.9 JTD с какъв антифриз трябва да е беше въпроса, че не знам чугун ли е алумин ли е
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  4. #4

    Default

    С чугунен блок си.
    Former Alfa owner.

  5. #5

    Default

    Чети какво пише на етикета. g11 е за чугунени блокове, g12,g12+ и т.н. са за алуминиеви блокове и пластмасови водни помпи. Цвета е по-скоро по приумица на производителя.
    п.п. Слагай антифриз със спецификация g12 и нагоре, гледай само да не е някой евтин ментак.

  6. #6
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    Ето по мое мнение най-подходящият антифриз за JTD двигателите, който ползвам вече доста години - http://www.partsforvolvosonline.com/...oducts_id=5115. Това е и единственият антифриз в света, одобрен от Волво - да ме прощават ортодоксалните алфисти, но специално по отношение на техниката имам повече доверие на Волво, отколкото на Алфа Ромео (за разлика от дизайна). За съжаление, доколкото знам, не се внася в България и човек е принуден да си го купува сам от чужбина. На цвят е син с лек зеленикав оттенък.

  7. #7
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Ето по мое мнение най-подходящият антифриз за JTD двигателите, който ползвам вече доста години - http://www.partsforvolvosonline.com/...oducts_id=5115. Това е и единственият антифриз в света, одобрен от Волво - да ме прощават ортодоксалните алфисти, но специално по отношение на техниката имам повече доверие на Волво, отколкото на Алфа Ромео (за разлика от дизайна). За съжаление, доколкото знам, не се внася в България и човек е принуден да си го купува сам от чужбина. На цвят е син с лек зеленикав оттенък.
    Само да вметна като ортодоксален Алфист , че Волво нали знаеш на кой е собственост?
    Според мен много отдавна Волво не е фактор и мерило за нищо.

    Цък - http://www.youtube.com/watch?v=TvfCgWbA590

    Преди това беше на Форд.

    Преди теб кой знае , кой е карал тая бангия и дали е сипвал вода или антифриз , пък за цвета да не говорим.
    Така че няма голямо значение. Освен Алфата имам и Рено. Реното се кара с най-долнопробния антифриз на Петрол или какъвто ми попадне и не е протичало. Алфата се кара само с хубав антифриз и само ядове.

    Last edited by zaryto; 21-09-2014 at 02:44.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  8. #8

    Default

    Ако антифриза е агресивен към алуминий първо ще пострадат радиаторите, ако са от алуминий.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #9
    Barbarian AttilaSL's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Weston-super-Mare UK
    Age
    45
    Posts
    312

    Default

    Слагай каквото са написали от завода под капака- Paraflu,аз съм с Paraflu Up.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails parafluup.jpg  
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 2003 г 150+

  10. #10
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by zaryto View Post
    Само да вметна като ортодоксален Алфист , че Волво нали знаеш на кой е собственост?
    Според мен много отдавна Волво не е фактор и мерило за нищо.

    Цък - http://www.youtube.com/watch?v=TvfCgWbA590

    Преди това беше на Форд.

    Преди теб кой знае , кой е карал тая бангия и дали е сипвал вода или антифриз , пък за цвета да не говорим.
    Така че няма голямо значение. Освен Алфата имам и Рено. Реното се кара с най-долнопробния антифриз на Петрол или какъвто ми попадне и не е протичало. Алфата се кара само с хубав антифриз и само ядове.
    При мен поне резултатът благодарение на този антифриз е следният - Алфа Ромеото от подписа ми купих, когато беше торе-долу на 10 години, и го карам вече пет, при това почти всекидневно. От покупката по охладителната система не съм сменял нищо - ни водна помпа, ни термостат, ни нищо - а при бързото навлизане на колата в работен режим стрелката сочи неизменно 90 градуса - и зима, и лете, и при идеални условия, и при тежки такива. Същият антифриз ползвам и при останалите си коли - резултатът е същият.

    Ако позволиш и аз да вметна, много добре знам кой е собственик на автомобилите на Волво. На камионите и автобусите Волво обаче си остават шведите, които ги произвеждат в уникалния производствен и развоен център в Гьотеборг, където е разработен и този антифриз. По покана на Волво съм имал уникалния шанс няколко пъти да посетя този център и смея да твърдя, че имам понятие за какво става въпрос.
    Освен това, обърни внимание - започвам предишния си пост в тази тема, че мнението ми за този антифриз си е само мое лично мнение.

    P.S. Интересно как края на моя пост отиде в края на твоя. Едва ли бих могъл да редактирам твоя пост, дори и да искам. Както и да е...
    Last edited by nickgaidarov; 21-09-2014 at 09:23.

  11. #11
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    аз досега съм ползвал само един - продава се на ОМВ , около 12 лв литъра , зелен , марката даже не съм я гледал , пише че е германия производство, концентрат
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  12. #12
    Запален алфист fakirastanly's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Razgrad
    Posts
    267

    Default

    Пежо продават Long Life за 14лв. литара качествен е.
    Alfa 147 JTD 16v 140hp Distinctive
    0w40 Shell Helix Ultra

  13. #13
    Запален алфист jzonkom's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бургас -Приморско
    Posts
    102

    Default

    Koлега има тема за антифризите! http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=40316
    Алфа Ромео 156 1,9 JTD Sportwagon
    2001год 115кс + ремап

  14. #14
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by jzonkom View Post
    Koлега има тема за антифризите! http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=40316
    Пренасочването на колегата към тема с петгодишна давност, па макар и собствена, едва ли е от особена полза за него, тъй като той изрично е посочил какво иска - кой според нас е най-подходящият антифриз за мотора JTD. И проблема тук дори не е в старата тема, а че в нея има доста спорни неща (нека използвам по-точната дума - невярни), както и че в нея няма дори един практически пример или коментар от колега. А при всички положения само теорията, дори и вярна да беше, си е малко скучна материя.

  15. #15
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    въпроса е в това, че винаги си карам със зелен / за някои син/ антифриз, но виждам коли със червен и един близо до кафяв цвят и даже в обявите има вметнато - колата е с червен антифриз / което звучи гордо/ и аз разбира се, се съмнявам в моите знания първо, исках да знам , че зеления е правилния, а кой е най-хубав си е тема за дисертация.
    примерно това:
    http://www.cars.bg/c815294
    Last edited by ivo_63; 21-09-2014 at 20:15.
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •