Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 68

Thread: 147/156 добрите неща

  1. #31
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    138

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Ами той си плаща - той си преценява. Пита за разликите между двата модела, не за съвет какъв кошник да си купи. То ако става на въпрос за 3 км на ден най-евтино е едно колело - за 6-7 минути си там. Направо да продава 146-цата че много скъпо идва в сравнение


    Ако са ти стари гумите, може да е от тях.
    ми и с нови все тая,колата си е шумна.
    визирам дизеловите.

  2. #32
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Ами той си плаща - той си преценява. Пита за разликите между двата модела, не за съвет какъв кошник да си купи. То ако става на въпрос за 3 км на ден най-евтино е едно колело - за 6-7 минути си там. Направо да продава 146-цата че много скъпо идва в сравнение
    Иво си я е обявил за продан, друг е въпросът дали ще и намери купувач. С тези километри, които изминава и сега не му трябва дизелов автомобил. За справка, дизеловата кола трябва да минава поне 40 км. на ден, за да зарежда както трябва акумулатора, поради силният стартов ток, който дърпа при палене.
    п.п.
    Колега, не си писал в подписа си какъв автомобил имаш, да не би да се опитваш да му продадеш своя, ако е 156/147, че така се пенявиш
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Колега, не си писал в подписа си какъв автомобил имаш, да не би да се опитваш да му продадеш своя, ако е 156/147, че така се пенявиш
    Преди 5 месеца я купих, не съм тръгнал да я продавам.
    Човека ако искаше ситроен или опел щеше да пита в техните форуми, предполагам.

  4. #34
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Quote Originally Posted by joluesh View Post
    Аз карам вече 6 месеца 147ца с кожен салон. Тава , което съм забелязал:
    Колата вози стегнато, не много твърдо.
    За дълъг път е не много удобна , поради неудобни седалки- облегалката на седалката е на 10 см от главата и това изморява врата.
    Вози много шумно- на магистрала тракия по кофти участъците(те преобладават , но това е друга тема) с 140 км/ч трудно чуваш хората на задната седалка, а музиката трябва да е доста увеличена , за да не чуваш пътя.
    Моята е дизел 140 коня и е супер за шофиране в града - пъргава е . Обаче за паркиране е неудобна - формата и е такава , че трудно преценяш габаритите и. Отне ми около месец да ги науча. Има и малък ъгъл на завиване , т.е. понякога затруднява френския гараж.
    Нагласи си правилно седалката ! Салона се слави с едни от най ергономичните седалки ! Имам около 200 000 км навъртяни - и е така.
    От Пловдив си, ела да те кача на шумния дизел и да те повозя на магистралата със 180 км/ч - ще се убедиш в противното. Явно нещо не е наред при теб.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  5. #35
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    При магистрална скорост, дизела, особено този с 6та предавка е по-безшумен от бензина.
    Седалките са перфектни, но всичко опира до настройка, ръст, изгърбеност и т.н.
    И не на последно място дизела има мегдан за едни 180-190 к.с. от раз, докато TS-a .....

  6. #36
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Колега от 156 и 147 комфорт ( във возията искам да подчертая ) няма намериш
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  7. #37
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    ямбол
    Posts
    54

    Default

    Колега отиди купи това което ти е на сърце ,относно малкото километри които изминаваш все тая аз също работя близо до дома си и реално съм на 10 мин пеша от центъра на града ни дай сега тогава всички на колелета тва да не ви е китай хах

  8. #38
    Младши алфист dimovmk's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София
    Posts
    21

    Default

    Моите впечатления от 5-6 месеца каране на 147 1.9 jdt като цяло са положителни.
    Возията определено е стегната, но не и некомфортна.
    Зависи до голяма степен от гумите. С ниските профили няма как да се очаква нормално возене. Налягането също е от голямо значение, както и самото качество на гумата.
    При скорост 100-140 колата е доста по-безшумна от много бензинови.
    Ще се съглася с недомислената облегалка за главата..наистина се получава голям луфт, който не се компенсира с регулиране на седалката.
    Като цяло много добро съчетание цена-качество.

  9. #39
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    ходих днес на сгледа с една 147, не останах много очарован , но и колата беше почти за скраб - 2004 година, ръчна няма и пищи постоянно, ударена от дясно от мигач до стоп и некадърно боядисана, абе гробница, има още една дето ще я гледам ама е в Пловдив чак и една дето е най-хубава / Emzo - вата /
    а моята 146 не ми е проблем - утре ще идва едно момче да я гледа и ако не я вземе - сменям ангренажи и отива при дъщеря ми да я блъска по паркингите, така и така набих близо 2000к в нея / за 7000 км/, ще намерим кой да я кара. Не ме плаши поддръжката на алфа, аз съм имал форд и един носач му струва 250 лв - същата работа като на алфата / доколкото знам вече предницата излиза около 450 лв с труда/, зарядно за акумулатор си имам - ще си го зареждам , не ми се кара колело макар, че е много полезно
    А и форумни има няколко хубави, но цената им не ме устройва. Бърза работа нямам , но като си знам табиата тия дни ще взема нещо и почвам да го рециклирам. Относно другите марки, ако гледаме возията / и евтинията/ да взема една ксантия за 2000 лева и да я направя кукла, ама искам Алфа , садо - мазо на стари години.
    Last edited by ivo_63; 22-09-2014 at 16:47.
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  10. #40
    Младши алфист dimovmk's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София
    Posts
    21

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_63 View Post
    Относно другите марки, ако гледаме возията / и евтинията/ да взема една ксантия за 2000 лева и да я направя кукла, ама искам Алфа , садо - мазо на стари години.
    Кеф цена няма

  11. #41
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_63 View Post
    ходих днес на сгледа с една 147, не останах много очарован , но и колата беше почти за скраб - 2004 година, ръчна няма и пищи постоянно, ударена от дясно от мигач до стоп и некадърно боядисана, абе гробница
    а моята 146 не ми е проблем... така и така набих близо 2000к в нея / за 7000 км/...тия дни ще взема нещо и почвам да го рециклирам
    Следователно, се очертават 3 извода:

    1/ Хем душата в Рая, хем оная работа до края, не става.

    2/ Тия 2000 лв. трябва да се разбият на поне 40 000 км., т.е. не си за дизелов автомобил.

    3/ Къде отиде изискването за пространството /147 е по-тясна от 146/ ?
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  12. #42
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Следователно, се очертават 3 извода:

    1/ Хем душата в Рая, хем оная работа до края, не става.

    2/ Тия 2000 лв. трябва да се разбият на поне 40 000 км., т.е. не си за дизелов автомобил.

    3/ Къде отиде изискването за пространството /147 е по-тясна от 146/ ?
    е от тия 2000 лева половината са щото спя - една дупка в Свищов - 2 нови гуми+изправяне на джанти, ремап - щото така пожелах, климатика даде фира от "добри" майстори, дюзите рециклирах и другото са дреболии, на практика колата беше леко заебана и на мен ми се струпа
    147 е по-къса само в багажника от 146, но поради "уникалното" окачване на алфата бях длъжен да проверя и тоя модел, вярвайки на съфорумците, че 147-156 все тая
    за сметка на това новия собственик ще разправя навсякъде , че тия алфи са голяма работа и изобщо не се чупят
    аз каквото си купя си го правя като ново, колкото коли съм продал толкова хора ме благославят / в добрия смисъл/
    Last edited by ivo_63; 22-09-2014 at 19:10.
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  13. #43
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    ................... ама искам Алфа , садо - мазо на стари години.


    Само от това че караш Алфа - си 20г. по млад
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  14. #44
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    В 156-147- Gt не търсете нищо убаво,тва са скрапели,стойте далеече!!!!
    Нещо Гоуф,Октавия....мое.....
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  15. #45
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    нещата загрубяха, днес заваля дъжд яко и ми купиха колата и сега ако трябва да карам колело, както някой каза - какво правим ?
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •