Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Размери на О-пръстени

  1. #1

    Default Размери на О-пръстени

    Здравейте, може ли някой който знае да напише размерите на О-пръстените на...не знам как се казва, ето снимки:





    Съединителя се обезвъздушава от там ако не се лъжа. 147 1.9 JTD
    Че като вляза в магазина и човека ми иска външно фи, вътрешно фи и не дава да си избера на око Не върви и да му сваля старите, защото те са тотално не каквито трябва, а оригиналните не са на лице.
    Last edited by wise; 18-09-2014 at 17:13.

  2. #2
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    Препоръчвам да свалиш наличния О-пръстен (той наистина за нищо не става), и след това да замериш три размера на канала, в който той влиза - вътрешен диаметър, външен диаметър и широчина. От тези размери ще ти кажа какъв е размера на О-пръстена, който да купиш. Освен размерите при О-пръстените е много важен и материала им - това ще е също моя грижа.
    Материалът на О-пръстена вече е ясен - NBR70. Чакам трите размера на канала - ако се чудиш как да ги замериш, най-удобно е с шублер. Достатъчно е тези размери да бъдат замерени с точност до десета от милиметъра, така че и най-обикновен шублер ще свърши работа.
    Last edited by nickgaidarov; 18-09-2014 at 18:10.

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Препоръчвам да свалиш наличния О-пръстен (той наистина за нищо не става), и след това да замериш три размера на канала, в който той влиза - вътрешен диаметър, външен диаметър и широчина. От тези размери ще ти кажа какъв е размера на О-пръстена, който да купиш. Освен размерите при О-пръстените е много важен и материала им - това ще е също моя грижа.
    Материалът на О-пръстена вече е ясен - NBR70. Чакам трите размера на канала - ако се чудиш как да ги замериш, най-удобно е с шублер. Достатъчно е тези размери да бъдат замерени с точност до десета от милиметъра, така че и най-обикновен шублер ще свърши работа.
    Имам шублер за щастие, утре по светло ще се опитам, дано успея да го завра там...

  4. #4
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by wise View Post
    Имам шублер за щастие, утре по светло ще се опитам, дано успея да го завра там...
    Така, както си хванал обезвъздушителния нипел с лявата ръка на втората снимка, не виждам никакво неудобство с дясната ръка да замерваш с шублера.

  5. #5

    Default

    Стандарта за О- рингове е размер на вътрешен диаметър и дебелина в мм.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #6
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Стандарта за О- рингове е размер на вътрешен диаметър и дебелина в мм.
    Точно така. И аз се изненадах, че продавачът му е искал вътрешен и външен диаметър. Не че е грешно, но много по-удобно е да беше искал вътрешния диаметър и дебелината, както е означението на всички О-пръстени. И ако разрешиш да те допълня - стандартите за О-пръстени са размер на вътрешния диаметър и дебелината както в мм, така и в инчове.
    Last edited by nickgaidarov; 18-09-2014 at 21:40.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Точно така. И аз се изненадах, че продавачът му е искал вътрешен и външен диаметър. Не че е грешно, но много по-удобно е да беше искал вътрешния диаметър и дебелината, както е означението на всички О-пръстени.
    Кой го знае продавача за какво е учил. Още повече че отказва да му ги покаже да си избере. Те са стотинки може да си вземе дузина различни за два лева.
    Знам, но ние ползваме метрична система SI от френски. Метър- килограм- секунда. MKS.
    Last edited by lordliness; 18-09-2014 at 21:47.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #8
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Кой го знае продавача за какво е учил. Още повече че отказва да му ги покаже да си избере. Те са стотинки може да си вземе дузина различни за два лева.
    И аз това си помислих - така хем продавачът ще направи някакъв оборот, хем няма да има отговорност, ако О-пръстените не станат.

    Всичко по тези О-пръстени изглежда лесно и дори забавно, но си има и едно препъни камъче. В крайна сметка трябва да определим вътрешния диаметър и дебелината на О-пръстена. Дебелината наистина е лесна - ако е запазен старият О-пръстен, просто я замерваме с шублер. Но някой може ли да каже какво точно се разбира под вътрешен диаметър на О-пръстен? Ще дам и жокер - очевидно той не може да се замери с шублер, защото каучукът е еластичен и от 100 замервания поне 90 ще бъдат различни.
    И тъй като се умълчахте, ще ви кажа - това е вътрешният диаметър на канала, в който ляга самият О-пръстен. Ето защо за мен е много по-лесно да попитам за размерите на канала, отколкото на О-пръстена, а и далеч по-правилно. Още повече, че в този случай О-пръстенът и без това е сдал багажа до такава степен, че никакви размери не могат да се вземат коректно от него.

    P.S. Някъде ми изчезна горната част на този пост. Ще помоля модератора, който го е направил, да прояви елементарно възпитание и да я върне, тъй като така този пост губи смисъл, а това са важни неща. OK, сам ще възстановя горната част на поста.

    mod edit:
    Моля, въздържай се от квалификации за възпитанието ми/ни.
    Никой не ти е пипал поста, ти сам си го омазал след няколкото редакции.
    Това е оригиналът.


    Ако наистина сам съм си "омазал" поста, моля за извинение.
    Last edited by nickgaidarov; 19-09-2014 at 00:18.

  9. #9
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Добре де, може ли толкова мноооо писания за един най-обикновен О-пръстен който струва стотинки!

    Иди в Хубата и си купи 5-6 различни О-пръстена като носиш стария за мостра, все ще го уцелите!!!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  10. #10
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Добре де, може ли толкова мноооо писания за един най-обикновен О-пръстен който струва стотинки!

    Иди в Хубата и си купи 5-6 различни О-пръстена като носиш стария за мостра, все ще го уцелите!!!
    Наистина ли мислиш, че старият О-пръстен става за мостра? А и да ставаше, вероятността да го "уцелят" не е кой знае колко голяма.
    Освен това - О-пръстенът наистина струва стотинки, но той не е маловажен, защото от О-пръстените в много отношения зависи правилната работа на много системи в автомобила. Разбира се, не само в автомобила.
    Last edited by nickgaidarov; 19-09-2014 at 10:11.

  11. #11

    Default

    Най-добре според мен ще е, ако колегата си смени автомобила с такъв, на който въпросната част е здрава.
    Former Alfa owner.

  12. #12
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    Съвсем сериозно предлагам поста на колегата dansguardian да бъде написан със златни букви в историята на този форум.
    А до колегата, пуснал темата - през следващите три дни най-вероятно няма да имам достъп до Интернет, а ми е интересно какво ще се случи. Ако дотогава вземеш размерите на канала, постни ги тук, но по мое мнение приеми сериозно най-вече това, което ще ти отговори колегата lordliness - другото приеми по-скоро като "приятелски съвети", освен ако наистина се появи нещо смислено. Успех!
    Last edited by nickgaidarov; 20-09-2014 at 05:05.

  13. #13

    Default

    Колеги, надявам се сте разбрали, че предходният ми пост съдържа дълбока ирония. Как е възможно един О-пръстен да предизвика такава дискусия? Толкова ли няма къде да се погледне, за да се разберат действителните размери на тази джаджа? Във форумното ДКЦ, в което лекувам белисимата завеждащия отделение "Гастроентерология" има каталог с уплътнения (нарочно не уточнявам кой е, за да не се възприеме като реклама).
    Към колегата с проблема: посети форумен сервиз и не се занимавай с ТНТМ-та, 10.11.1989 г. отдавна мина.
    Former Alfa owner.

  14. #14
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ТНТМ и 10.11.1989 г. наистина отдавна ги няма, но не и некомпетентните хора, които за жалост по принцип са и доста завистливи. Нещо повече - поне в нашата държава като че ли се множат в геометрична прогресия.

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    ТНТМ и 10.11.1989 г. наистина отдавна ги няма, но не и некомпетентните хора, които за жалост по принцип са и доста завистливи. Нещо повече - поне в нашата държава като че ли се множат в геометрична прогресия.
    Мнението Ви е ирелевантно на темата.
    Former Alfa owner.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •