Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 138

Thread: Малко въпроси за 159...

  1. #16
    започва да се пристрастява devil_vas's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    56

    Default

    км - нулирани, песните вече се сменят сами, само че при мен е Audio Rpt. беше ON, сега е OFF!
    свалих файла от dox.bg
    без навигация съм. Blue&me и CD на централната конзола. после ще се опитам да инсталирам!

    Благодаря за информацията! Готин форум
    ex: VW Golf 3 GT, Opel Astra GSI 2.0 16V, VW Golf 4 1.8T GTI, BMW E36 318is, Subaru Legacy 2.0 Turbo, BMW E46 318i 143, Honda Civic 1.6 VTI, Audi S3 1.8T, BMW E46 330Cd

    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm AT

  2. #17
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    В bose режим, трябва да няма лауднес.

  3. #18
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Абе то и аз така спирам климатроника, ама на следващото палене си е включил сам...
    Пък аз го искам да си стои изключен, за да не вдига прахоляк с перката в гаража!

    Викам си да не би да има някаква хватка, както на 156 преди фейслифта се въртяха врътките и се даваше контакт и т.н. И климатика спираше да се пуска автоматично при всяко палене.

    На медия плеъра си беше изключен Autoplay, ама той пак си пее по дефолт като има забучена флашка...
    И не мога да намеря как да пусна лауднеса, никъде няма описание на аудио системата, а в менюто го няма. Може и да няма просто.

    Благодаря за снимката за плафона. Ясно - с тънката отверчица отстрани и ще излезе.
    От малкото опит, преди да влезеш в гаража изключваш климатроника (намаляш с - силата на вентилатора докато изпише "off") и следващото палене пак би трябвало да е изключен. Моя е така. Другата опция е да си изметеш гаража
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Ботевград
    Age
    46
    Posts
    93

    Default

    Имам едно питане, колеги: (159 SW, 06, 2.4)
    ЕГР-затапен; ДПФ-премахнат;ремап..... предстои ми смяна на ангренаж. Според Вас, да махам ли вихровите клапи или само да ги почистя?!? Някой беше споменал, че при затапен ЕГР, няма вече нужда да ги махам, тъй като няма от какво да се образува нагар, а само да ги зачистя и съм ОК! Освен това се вдигал разхода след премахването...

  5. #20
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    От малкото опит, преди да влезеш в гаража изключваш климатроника (намаляш с - силата на вентилатора докато изпише "off") и следващото палене пак би трябвало да е изключен. Моя е така. Другата опция е да си изметеш гаража
    Гаража не мога да го измета, защото е 450квадрата подземен паркинг, а строителя е направил някаква гадна замазка, която колите къртят на фин прахоляк. Просто е отвратително. Сега събираме пари да направим някакво здраво и чисто покритие, ама ще мине доста време докато стане.

    Иначе му хванах цаката - не трябва да го изключвам нацяло, а само компресора. Така не си се пуска сам отново. Ако изключа нацяло климатроника, тогава си се пуска сам.

    За музиката имам да пробвам една хватка, подсказана от Емзо, ама време не ми е останало. А медия плеъра продължава да си нахалства - независимо от настройките, той си се включва насила ако има забита флашка в юсб-то...

    Иначе много ме е яд на медия плеъра че не иска да стриймва музика от телефона - просто телефона го разпознава само като моно слушлка. Някой ако се е преборил с това -да казва. Ще пробвам да го ъпдейтна с най нови фърмуер, вероятно това ще помогне.

    Иначе даже и вайбъра мога да си ползвам като телефон, което е много добре.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  6. #21
    кукурингин iee's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Age
    44
    Posts
    373

    Default

    При мен, пък от известно време медия плеъра почна да се пуска, когато си реши. В смисъл, че не тръгва всеки път, като запаля и не го намира, като го търся от сорса... правих ъпдейт, ама нъцки. Не, че толкова ми пречи...като изкарам флашката и пак я ръгна, и тръгва.
    П.С. Явка, мерси за писмото
    Типо 1.4i.e. ex, Punto 1,9JTD. ex
    Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm. ex Lancia Musa 1.4 16v Auto ex
    JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex; BMW X3 3.0 Auto

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    78

    Default

    За да не отварям нова тема и понеже тази с общите приказки е заключена, да попитам тук.

    Как сте с Полегналите полицаи и паркирането? Не е ли много ниска 159 ката?
    Как е по наще разбити улици? Тука всеки полегнал полицай е различен и не знам как се минава.

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by valery_ View Post
    За да не отварям нова тема и понеже тази с общите приказки е заключена, да попитам тук.

    Как сте с Полегналите полицаи и паркирането? Не е ли много ниска 159 ката?
    Как е по наще разбити улици? Тука всеки полегнал полицай е различен и не знам как се минава.
    аз съм с 17ки, и нямам проблеми със спящите полицаи и повечето дупки, виж доста от тротоарите са ми еверест и немога да ги кача, дори и не опитвам. Назад е риск, ножеш да смачкаш тръбите инача задната броня си е доста висока
    Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, 20V, 200hp NO EGR/DPF/flappers

  9. #24
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    За мен е някаква обща заблуда че колата е супер-дупер ниска. Факт е че все още никъде не съм закачил, там където не съм закачал и със 156цата. Само някакви много високи бордюри. На легнали полицаи нямам проблеми, не закачам.
    Да, иначе наистина не е като на баща ми Санта фе-то, но не е и като някоя Хонда Сивик дето лази по корем навсякъде.

    За мен проблема са дупките, особено с тия 19ки, всяко трясване ми е директно в сърцето. За зимата не знам, рано е още.

    И много моля всички колеги да имат предвид, че реално за височината на колата няма значение с какъв цолаж джанти си. Предписаните от производителя размери са с ЕДНАКЪВ външен диаметър на гумата в напомпено състяние.

    Да, ако сте с нестандартен размер гуми и/или нестандартно или спортно окачване, тогава нещата са други.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  10. #25
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Докато бях в гаража на Вальо измерих и най-ниската част от автомобила под предните врати и до земята е 12см...по-ниско от 156-цата...за другите не знам но моята е много ниска
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  11. #26
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    Докато бях в гаража на Вальо измерих и най-ниската част от автомобила под предните врати и до земята е 12см...по-ниско от 156-цата...за другите не знам но моята е много ниска
    Не ме разбирай погрешно, по ниска е от 156цата.

    Но пък 156цата със сток окачване, всъщност не е изобщо ниска, а формата на предната и броня е такава че зимата много добре се справя с дълбок сняг. Не така мисля за 159ката. Само като я гледам, знам че ще имам проблеми в снега, ама тогава че карам бензиновата 147ца, която се справя прекрасно на необработен сняг.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  12. #27
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Аз затова съм с Q4 пък да видим
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  13. #28
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    Аз затова съм с Q4 пък да видим

    На това се вика - 'тръц'
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Не ме разбирай погрешно, по ниска е от 156цата.

    Но пък 156цата със сток окачване, всъщност не е изобщо ниска, а формата на предната и броня е такава че зимата много добре се справя с дълбок сняг. Не така мисля за 159ката. Само като я гледам, знам че ще имам проблеми в снега, ама тогава че карам бензиновата 147ца, която се справя прекрасно на необработен сняг.
    аз тва с джантите го споменах, с идеята за бабешкото каране и финното минаване през неравности и бордюри, не за самата височина на колата
    Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, 20V, 200hp NO EGR/DPF/flappers

  15. #30
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Не ме разбирай погрешно, по ниска е от 156цата.

    Но пък 156цата със сток окачване, всъщност не е изобщо ниска, а формата на предната и броня е такава че зимата много добре се справя с дълбок сняг. Не така мисля за 159ката. Само като я гледам, знам че ще имам проблеми в снега, ама тогава че карам бензиновата 147ца, която се справя прекрасно на необработен сняг.
    В грешка си и то много,159 е като танк зимата,заради килограмите,естествено с хубави гуми.С нея съм минавал от къде ли не,места които преди със 146-та не съм си и помислял.....................

    ---------- Post added at 10:02 ---------- Previous post was at 10:00 ----------

    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    Докато бях в гаража на Вальо измерих и най-ниската част от автомобила под предните врати и до земята е 12см...по-ниско от 156-цата...за другите не знам но моята е много ниска
    Ниско са и гредите на дъното,иначе като цяло въобще не е ниска,двигател и скорости са доста високо,картера например е по-високо от на 156 2.4 като цяло.Ако ти се струва много ниска не е лошо до си видиш пружините,при 2.4 те са слабо място,с годините омекват като при 166
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •