Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 56 of 56

Thread: грешка 1320

  1. #46
    Запален алфист Fr0sT's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    София
    Posts
    245

    Default

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    Момчета възможно ли е от неподходящо масло да е било това гадно звънтене! Смених и маслото с 10W40 и мотора утихна и това звънтене го няма?
    Колега правилното масло за нашите печки по книжка е 5W40, не знам това как ще му се отрази на мотора зимата предвид че си писал че главно я караш студена. От друга страна пък тия мотори се славят че са доста здрави та не знам, нека колегите които имат повече наблюдения да кажат.
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 136hp - 2000

  2. #47
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Момчета и момичета,моля Ви ,да не се карате и сърдите ,все пак всички бяхме участници в този проблем,който се оказа лоши връзки и полуразпаднали се кабели,които оправих за 10 мин.,и 340 лв.,и куп здрави части,вярно дойде ми в повече с мойте 131лв. пенсия+ 270лв.заплата,нооо ,да сме живи и здрави,аз на никой не се сърдя! Благодаря от сърце на всички които взеха участие,и се надявам и в бъдеще да мога да разчитам на препоръките Ви!
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  3. #48
    Запален алфист sole_moe's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Pleven
    Posts
    162

    Default

    А защо като се сменяни ремака и шайбата майстора не огледал кабилите ми дирекно са сменени би трябвало като се ходи за такъв проблем да се огледат и дачивите недейте да овиквате Любо тои казва пречините някои да е ходил на заболекар и да му прегледат зъбите без да си отвори устата
    156 SW 1.9JTD 110ph

  4. #49
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Колега а ти скоро да си ходил на майстор? Защото аз последните две седмици не излизам от сервизите,и кой от кой по-велик,първо им разказваш като малоумен по няколко пъти симптомите защото те естественно през това време се занимават с друго,и накрая когато всичко вече е затворено майстора те пита:"Еее,ми що не каза да го погледна",а между другото ти дава ялови съвети какво още да смениш защото му се струвало че проблема е там,но пък не ти го казва когато автомобила е отворен а когато всичко е затворено,за да може да те таксува за едно и също нещо по няколко пъти! Нали за това ходим при майстор щото уж разбира и когато всичко е на земята да може да се огледа всичко и да се подменят яловите части,но както вече казах всеобща практика е да излязат с номера -ма ти що не каза да го погледна , и се подсмихва ехидно в предусещане че номера е минал и че ще ти лапне още едни 100лв.,за да ти каже някоя простотия,която в 90% от случаите не е вярна

    ---------- Post added at 09:18 ---------- Previous post was at 09:12 ----------

    И аз никой не увиквам-напротив,благодарил съм на всички които са изказали мнение,защото аз ако бях вещ в ремонтите и симптомите,нямаше да се регистрирам тук,и нямаше да ходя по майстори,а това със зъболекаря не го давай за пример щото явно и там не си ходил скоро !
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  5. #50
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Наскоро имахме подобен проблем,1001 грешки,фазов сензор,дебитомер.....и кво се сетите.
    Причината,лоша връзка на масата на ЕКУ.
    Слава Богу,кадърни ръце я поеха колата и нищо не сменяхме,разминахме се буквално с жълти стотинки.
    Last edited by Кайо; 28-09-2014 at 13:49.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  6. #51
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Кайо View Post
    Наскоро имахме подобен проблем,1001 грешки,фазов сензор,дебитомер.....и кво се сетите.
    Причината,лоша връзка на масата на ЕКУ.
    Слава Богу,кадърни ръце я поеха колата и нищо не сменяхме,разминахме се буквално с жълти стотинки.
    И тук е някоя смотана връзка най-вероятно, щото преди малко я закачих и набива на ниски обороти грешка "синхронизация", а като я задържим на високи обороти и грешката я няма. Колелата и са сваляни и проверени, няма изместване. Предполагам, че е зацепена правилно. Остава да се намери къде още е накъсана паяжината.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  7. #52
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Егати тоците,егати жиците! До този момент не бях навирал глава толкова на дълбоко в коша,но ми прималя като си видях инсталацията- ми то няма един кабел като хората,а най-ужасното което видях освен дузина кабели които незнам защо са рязани и надени така че ако не е евтиния изгорял от жегата изолирбанд да съм ги загубил нейде по пътя,та въпросната жица е черна без грам изолация,навярно стопена от двигателя защото се беше залепила за него,но цялата беше оголена-гола та чак и е студено,та въпросната жица влиза в един куплонг с още една червена- която в основата също беше оголена и двете заголени жици почти се докосваха,та този куплонг влиза в датчик ли е .що ли е ама е там дето влиза нафтата и тръгва вече по рейката,това като първо,като второ този куплонг е със счупена щипка( като повечето) и ако го бутнеш неволно и той пада,като повечето! Поправих повечето връзки като ги запоих и изолирах с термо шлауха,но немога да се справя с хлабавите куплонзи! Дайте малко акъл може ли да се направи нещо или трябва да търся от някъде нови или втора ръка.

    ---------- Post added at 19:01 ---------- Previous post was at 18:56 ----------

    Ааа,моля ви кажете къде да го търся това ЕКУ,и кво представлява,че да видя пък там може да има някоя изненадка,като на колегата-лоша връзка
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  8. #53

    Default

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    Егати тоците,егати жиците! До този момент не бях навирал глава толкова на дълбоко в коша,но ми прималя като си видях инсталацията- ми то няма един кабел като хората,а най-ужасното което видях освен дузина кабели които незнам защо са рязани и надени така че ако не е евтиния изгорял от жегата изолирбанд да съм ги загубил нейде по пътя,та въпросната жица е черна без грам изолация,навярно стопена от двигателя защото се беше залепила за него,но цялата беше оголена-гола та чак и е студено,та въпросната жица влиза в един куплонг с още една червена- която в основата също беше оголена и двете заголени жици почти се докосваха,та този куплонг влиза в датчик ли е .що ли е ама е там дето влиза нафтата и тръгва вече по рейката,това като първо,като второ този куплонг е със счупена щипка( като повечето) и ако го бутнеш неволно и той пада,като повечето! Поправих повечето връзки като ги запоих и изолирах с термо шлауха,но немога да се справя с хлабавите куплонзи! Дайте малко акъл може ли да се направи нещо или трябва да търся от някъде нови или втора ръка.

    ---------- Post added at 19:01 ---------- Previous post was at 18:56 ----------

    Ааа,моля ви кажете къде да го търся това ЕКУ,и кво представлява,че да видя пък там може да има някоя изненадка,като на колегата-лоша връзка
    Под краката на пасажера се пада като дигнеш мокета, има една пластмасова "дъска", та под нея.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  9. #54
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Благодаря братле,утре ще видя за какво става въпрос
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  10. #55
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Колеги всичко по колата вече е шест,и съответно я продадох защото не мога да я регистрирам на инвалид! Сега ще търся 2.0 т.с.,защото ограничението е 2000 куб.см.,а впрочем тоя дизел ме грабна нооо,няма по- малък двигател на 166-ца,а 156 не искам
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  11. #56
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Браво,ти си решил проблема генерално,това на шега.Дано по бързо си намериш търсената модификация на 166-ца и да и се кефиш.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •