Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 56

Thread: грешка 1320

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    Такааа,днес бяха сменени фазов датчик,зъбното колело на вала плюс нов ремък,и ужас продължава да набива същата грешка,ами и лампата сега свети постоянно,и гледам на куплонга дето се включва този датчик почти в пластмасовата изолация на куплонга средната жица се държи буквално на две нишки а другите две също само че с два милиметра по нагоре,дали е възможноот това да е било всичко,и как мамка му се вадят пиновете за да презапоя жиците,става въпрос за буксата на колата не на датчика
    Сменяш толкова неща защото слушаш хора, които гадаят?!
    Не мога да разбера!
    Колелото беше ли за смяна? Едва ли.
    Да се направи диагностика и да се види грешка е едно, а да се разтълкува изисква задълбочени познания и интелект.
    Тези които пишат тук не могат да тълкуват правилно, не съм видял такъв или съм пропуснал.
    Жалко, че си се набутал.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #32
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    Такааа,днес бяха сменени фазов датчик,зъбното колело на вала плюс нов ремък,и ужас продължава да набива същата грешка,ами и лампата сега свети постоянно,и гледам на куплонга дето се включва този датчик почти в пластмасовата изолация на куплонга средната жица се държи буквално на две нишки а другите две също само че с два милиметра по нагоре,дали е възможноот това да е било всичко,и как мамка му се вадят пиновете за да презапоя жиците,става въпрос за буксата на колата не на датчика
    Ти прочете ли последните 3 реда от предишния ми пост?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #33
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    Колега имаш ли развитие по проблема,че днес на един приятел Либрата записва същата грешка и колата не иска да запали,чистим грешката и при опит за палене я набива отново.Да отбележа че акумулатора е чисто нов.
    Закачаш на диагностика, въртиш на стартер и гледаш отчита ли обороти на двигателя. Ако не отчита, умрял е датчика на коляновия вал, ако отчита, заминал е този на разпределителния. И в двата случая няма палене.

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    Такааа,днес бяха сменени фазов датчик,зъбното колело на вала плюс нов ремък,и ужас продължава да набива същата грешка,ами и лампата сега свети постоянно,и гледам на куплонга дето се включва този датчик почти в пластмасовата изолация на куплонга средната жица се държи буквално на две нишки а другите две също само че с два милиметра по нагоре,дали е възможноот това да е било всичко,и как мамка му се вадят пиновете за да презапоя жиците,става въпрос за буксата на колата не на датчика
    Като ти казах да се проверят датчиците на осцилоскоп, защо не го направихте, ми тръгнахте да сменяте?
    Пиновете се вадят напред с тънка отверка или шило.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  4. #34
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Колата пали и върви,колелото което смених беше в отлично състояние,ремъка видимо беше една идея по- мръсен от чисто новия,най-вероятно и датчика може да е здрав,та може ли да е от почти разпадналите се кабели или да предположим че се е скъсала шпонката на другото колело? Ще се побъркам вече!
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Най вероятно е от прокъсаните кабели да ти е проблема,презапои ги и мисля че всичко ще ОК.

  6. #36
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    И ме притеснява факта че до тази сутрин дюзата мигаше на интервали и като подам малко газ тя гаснеше,а сега свети постоянно
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Закачаш на диагностика, въртиш на стартер и гледаш отчита ли обороти на двигателя. Ако не отчита, умрял е датчика на коляновия вал, ако отчита, заминал е този на разпределителния. И в двата случая няма палене.
    Е тука е разковничето другари

    След като колата пали, аз лично предполагам, че е припаднала шпонката на колелото на коляновия вал, губи синхрон и наковава датчик разпределителен вал.

    П.С. Нови корифей са се навъдили, акумулатори им слаби, силни, компетентни съвети дават, мани мани
    Last edited by thecleaner; 24-09-2014 at 02:43.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  8. #38
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Нищо необичайно не се е случило по повод проблема и търсенето на неговото решение. Това е форумна дискусия и е съвсем нормално да има всякакви предположения и съвети - и верни и грешни. Ако не беше така, всяка тема щеше да съдържа по 2 поста - първия с изложението на проблема и втория с неговото решение.

    Ненормалното за мен е това изречение:

    "Тези които пишат тук не могат да тълкуват правилно, не съм видял такъв или съм пропуснал."

    Това за мен е една голяма и необоснована обида спрямо всички колеги, спрямо целия форум.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Нищо необичайно не се е случило по повод проблема и търсенето на неговото решение. Това е форумна дискусия и е съвсем нормално да има всякакви предположения и съвети - и верни и грешни. Ако не беше така, всяка тема щеше да съдържа по 2 поста - първия с изложението на проблема и втория с неговото решение.

    Ненормалното за мен е това изречение:

    "Тези които пишат тук не могат да тълкуват правилно, не съм видял такъв или съм пропуснал."

    Това за мен е една голяма и необоснована обида спрямо всички колеги, спрямо целия форум.
    До някъде има право така да "сипе" защото става, сменям сменям а проблема си остава, а това му струва пари на колегата, загуба на време, разнасяне на акумулатори и т.н. Както и да е, пак се излиза от темата, дайте да видим какво е станало с колелото на коляновия вал.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  10. #40
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Няма право, защото това твърдение не отговаря на действителността и поради това то е груба обида към всички онези, които се стремят най-добронамерено да помогнат.

    По темата:

    Моето мнение е, че проблемът е от електрическо естество - лоша ел връзка в резултат на което импулсите от датчика са с ненормални параметри и поради това ECU-то "губи" някои от тях и възприема това, като загуба на синхронизация.
    Независимо от това предположение и впредвид на сериозните проблеми, които могат да настанат в резултат на чисто механичен проблем, следва да се обърне и голямо внимание на състоянието на сглобките ангренажните колела към валовете.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #41
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    Колата пали и върви,колелото което смених беше в отлично състояние,ремъка видимо беше една идея по- мръсен от чисто новия,най-вероятно и датчика може да е здрав,та може ли да е от почти разпадналите се кабели или да предположим че се е скъсала шпонката на другото колело? Ще се побъркам вече!
    Точно проблема е в тези кабели.
    Нямаш проблем със шпонки, колела, ремъци и т.н.
    Оправяй връзките и това е.

    Лично аз, предвид изказването ти за пенсия и т.н., никога няма да ти дам съвет да сменяш каквото и да е, без да се докаже неизправността по категоричен начин.
    Хайде, зареждането на акумулатора иди-дойди, може да го броим безплатно, но няма общо с този проблем.

    За това насочи вниманието си единствено и само в лошите връзки на датчика на разпределителния вал. Особено, ако грешката светва в движение - демек лампата светва и загасва и забива тази грешка.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  12. #42
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Малко развитие по темата: днес наново свалихме ремъка,и ролката по точно и двете всичко е наред,след това прегледахме кабелите от датчика нагоре( буксата), пълна трагедия момчета за 50 см.,имаше три снадки направени от някой пълен некадърник + жестоките закъсвания в основата на буксата,изрода така ги е " вързал“ ,че се бяха развързали и ги е придържал аматьорският изилирбанд ,защото като го свалих ( скоча) и буксата падна! Изрязах всичко до здраво запоих жиците и сега е друга песен! Колата пали точно на третият оборот,няма клатене ( за секунди) на оборотите и т.н.,

    ---------- Post added at 19:31 ---------- Previous post was at 19:29 ----------

    Момчета възможно ли е от неподходящо масло да е било това гадно звънтене! Смених и маслото с 10W40 и мотора утихна и това звънтене го няма?
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  13. #43
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    Малко развитие по темата: днес наново свалихме ремъка,и ролката по точно и двете всичко е наред,след това прегледахме кабелите от датчика нагоре( буксата), пълна трагедия момчета за 50 см.,имаше три снадки направени от някой пълен некадърник + жестоките закъсвания в основата на буксата,изрода така ги е " вързал“ ,че се бяха развързали и ги е придържал аматьорският изилирбанд ,защото като го свалих ( скоча) и буксата падна! Изрязах всичко до здраво запоих жиците и сега е друга песен! Колата пали точно на третият оборот,няма клатене ( за секунди) на оборотите и т.н.,

    ---------- Post added at 19:31 ---------- Previous post was at 19:29 ----------

    Момчета възможно ли е от неподходящо масло да е било това гадно звънтене! Смених и маслото с 10W40 и мотора утихна и това звънтене го няма?
    Ми възможно е. То дето се вика - козата си сака пръч. И те така..
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  14. #44
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Такааа,колата пали върви вече на пушка,в смисъл до вчера колкото и да натискам педала на газта,колата ускоряваше задоволително,но от снощи ми направи впечатление че когато подам газ и педала е преди половината,колата ускорява ,но когато натисна още малко и колата полудява и се изстрелва,коетоза сега ме кефи яко,а до снощи това го нямаше,колкото и да натискам,а съм го натискал до долу не веднъж- ускорението е добро но равномерно,а сега ,ускорява и после се изстрелва,но да питам друго,до снощи колкото и газ да давам,дюзата не гасне,а сега като стигне 2000 об.,и тя гасне,и като паднат под2000 пак светка,грешки не съм чистил,ще ги чистим в неделя
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  15. #45
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Лампата за неизправност по мотора може да свети заради много причини. Но щом веднъж светне, означава, че е ECU - то е записало грешка/и. За да не гадаем на сляпо, първо направи диагностика и кажи, какви грешки са записани.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •