Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 56

Thread: грешка 1320

  1. #16

    Default

    Не можеш ли да го върнеш? Ако проблема е от него.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #17
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 14-07-2015 at 17:29.

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Акумулаторът сам по себе си не е дефектен, поради което и не може да бъде върнат. И друго - ако колегата продължи да гаси колата на всеки 700 метра, не 100Аh, а и 300Аh акумулатор няма да спаси положението.
    Може да се върне и да не е дефектен, ако не ти хареса например, но май срока за това е изтекъл.
    Иначе едната кола я карахме две години на два километра напред- назад с акумулатор според предписанието и нямаше проблеми, само ''майонеза'' по капачката на маслото.
    Моите акумулатори по принцип ги свалям на всеки три месеца и ги дозареждам.
    Last edited by lordliness; 18-09-2014 at 00:10.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #19
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    plovdiv
    Posts
    284

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Може да се върне и да не е дефектен, ако не ти хареса например, но май срока за това е изтекъл.
    Иначе едната кола я карахме две години на два километра напред- назад с акумулатор според предписанието и нямаше проблеми, само ''майонеза'' по капачката на маслото.
    Моите акумулатори по принцип ги свалям на всеки три месеца и ги дозареждам.
    споделям изказването на колегата-свалянето и дозареждането при автомобили които се карат на къси разтояния е закон !
    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  5. #20
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Само да припомня, че за всички бензинови модификации първоначално им дават 70 Ah акумулатори а по-късно според евро-нормите - 100. При това нищо съществено не се е променило по ел. инсталацията на колата.

    Аз карам с над 3 годишен 55 Ah акумулатор, също предимно при градски условия. Зимно време при минусови температури след едноседмичен престой пали на магия.
    При всичко това електрониката на колата по никакъв начин не се "шашка". ECU - то не записва грешки и т н.

    Но да допуснем, че при мен е някакъв частен случай. Въпросът ми е - ако ще е причината слаб акумулатор, защо при колегата записва все една и съща грешка?

    Накратко - намирам разсъжденията за слабия акумулатор, като евентуална причина за грешката за грешнопосочни. И поради това силно препоръчвам на колегата да провери състоянието на датчика и това на шпонката, за да не се окаже, че докато си търси причината в тоците, бутала и клапани вземат да си чукнат една среща.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #21
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Момчета,утре ще имаме резултат от дилемата,дали аджаба може да е от акумолатора,защото от снощи до сега зареждам акумолатора но той е едва на половина зареден,така че ще изчакаме до утре за резултат! Между другото съм чувал оттук-оттам,че наистина е възможно и това да е проблема,нооо утре ще разберем
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  7. #22

    Default

    И като превърти колелото дори с малко какво става с газоразпределението?
    Не видях мотора да има проблем с палене или работа или съм го пропуснал. Само грешка. Която може да се дължи на окислени връзки.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #23
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Ми няма проблем с двигателя поне към момента на записване на грешката,или по-точно от пресветването на червената дюзичка,която светна когато реших да откача и сменя MAP сензора,и реших да я запаля без него,и тогава светна дюзичката,угасих колата,смених сензора,запалих я и дюзата започна да светка на интервали от по 5-6сек.,нямаше промяна в паленето,в мощността,в динамиката,и така една седмица,докато си дойде комшията да я закачим да изчистим грешката уж от МАП-а,а тя беше записала грешка за затапения ЕГР,и тази грешка 1320,няма синхронизация,та мисълта ми е че колата съм я карал близо седмица с тази премигваща дюзичка ,но си мислех че е от мапа! Друго много важно е че дюзичката светва на студен мотор и като дам газ няколко пъти и тя спира да светка! И последните два дена ми направи впечатление че когсто запаля колата има едно едва доловимо заклащане на оборотите за около две-три сек.,но като и дам малко газ и всичко изчезва
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  9. #24
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Сега изчистихме грешката но я наби веднага,явно не е от изтощения акумолатор
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  10. #25
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Нека внесем малко яснота по въпроса с изтощения акумулатор.

    Електротехническите устройства в автомобила са проектирани да работят при определени условия. Едно от тези условия е интервала в който може да се изменя захранващото им напрежение. Долната граница на този интервал е обикновено напрежение при което стартерът не може да развърти. Горната граница да речем е 20 волта.

    Ако някъде е имало проектант, който е сътворил ECU или друга необходима за работата на мотора електроника, която спира да работи при напрежение при което все още стартерът развърта, той просто вече пасе патки и не работи като конструктор.

    Знам, че тезата със слабия акумулатор е много удобна за знайни и незнайни "майстори", но истината е горе долу такава, каквато я описах по-горе.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #26
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Аз да попитам,ако взема нов ремък и сменя колело ако евентуално е дало фира може ли да се зацепи двигателя само по белезите и по маркировката на ремъка,и какво трябва да се демонтира за по-добър достъп до въпросните? И само чрез сваляне на колелото от вала ли може да се разбере дали се е скъсала тая шпонка
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  12. #27

    Default

    По добре на сервиз. Ако не си го правил може да закъсаш. Само по белези се прави. Ремъка има посока и белези също.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #28
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    Аз да попитам,ако взема нов ремък и сменя колело ако евентуално е дало фира може ли да се зацепи двигателя само по белезите и по маркировката на ремъка,и какво трябва да се демонтира за по-добър достъп до въпросните? И само чрез сваляне на колелото от вала ли може да се разбере дали се е скъсала тая шпонка
    Фокусирай вниманието си преди всичко върху смяната на фазовия датчик. За да се направи това, така или иначе ще трябва да се свали ангренажния ремък и ангренажното колело от РВ. Тогава ще провериш и състоянието на въпросната шпонка.
    За целта ще са ти необходими специалния ключ с който се държи контра на ангренажното колело и едно приспособление (планка) с която се поставя коляновия вал в положение ГМТ на първи цилиндър.
    Ако не разполагаш с тези 2 неща, по-добре потърси квалифицирана помощ.

    PS:

    Преди всичко това може да пробваш да му оправиш нарушена изолация, засъсани проводници или да му почистиш буксата (в т число и тази на ECU - то) и чак ако това не помогне да пристъпиш към смяната му.
    Last edited by ecotronic; 19-09-2014 at 23:21.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Колега имаш ли развитие по проблема,че днес на един приятел Либрата записва същата грешка и колата не иска да запали,чистим грешката и при опит за палене я набива отново.Да отбележа че акумулатора е чисто нов.

  15. #30
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Такааа,днес бяха сменени фазов датчик,зъбното колело на вала плюс нов ремък,и ужас продължава да набива същата грешка,ами и лампата сега свети постоянно,и гледам на куплонга дето се включва този датчик почти в пластмасовата изолация на куплонга средната жица се държи буквално на две нишки а другите две също само че с два милиметра по нагоре,дали е възможноот това да е било всичко,и как мамка му се вадят пиновете за да презапоя жиците,става въпрос за буксата на колата не на датчика
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •