Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 56

Thread: грешка 1320

  1. #1
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default грешка 1320

    Значи поредния сюрприз който ми поднесе любимата кола е грешка 1320-няма синхронизация между датчиците на колянов и разпределителен вал! Интересното е че колата пали и студена и топла,пали след два-три оборота,няма загуба на мощност,чистихме грешката но веднага като запали колата я наби същата грешка,обвивката на датчика който минава върху пластмасовия капак на ремъка е нарушена на няколко места по около сантиметър в дължина,ако това въобще има значение! Дали си заминава някой датчик или.....? Става въпрос за 2.4 JTD ,136 к.с
    Last edited by pisa_misho; 17-09-2014 at 20:25.
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  2. #2
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 14-07-2015 at 17:28.

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Вероятно си е "тръгнал" фазовият датчик - този, който е зад ангренажното колело на разпределителния вал. Добре е да се прегледа и шпонката на вала да не е заминала и да е превъртяло малко колелото спрямо него. От такова нещо също може да записва такава грешка.
    На твое място не бих карал колата повече, докато не отстраня причината за грешката, защото в противен случай са вероятни срещи от трети вид между бутала и клапани.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Абсолютно подкрепям мнението на Любо,не я карай докато не откриеш и отстраниш проблема.

  5. #5
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Значи и двете са любов от пръв поглед,ха,ха,аз голямата за сега не я карам,а аз момчета как мога да разбера дали е превъртяло колелото на вала,и за кой вал се отнася ,или да викам некое майсторе да я види на място?
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ако говориш за 166-цата, проверката става, като свалиш ангренажното колело от разпределителния вал. А разпределителният вал при този мотор е един единствен.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Ега ти,тъкмо това щях да пиша,акумолатора е 77 Ah,и е чисто нов на 43 дена сега ходих до долу да го видя и констатирах че окото му едва свети в зелено,колата повечето време я карам по следният начин: сутрин до работа-2.2км,вечер до вкъщи-2.2 км.,но спирам на Т- маркет,след това на Пени-500 м.,и до вкъщи700 м,акумолатора е на зарядното а на горкото ще му изгори червената лампа за разреден акумолатор,или да обобщим за 3.6км.,има четири паления
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  8. #8
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Утре ще разберем и ако се окаже от слабия акумолатор наистина ще черпя,щото в противен случай сумата си е сериозна!

    ---------- Post added at 21:30 ---------- Previous post was at 21:26 ----------

    Мене ме е страх да карам колело щото не бива да товаря моя мотор ,че буталата срещнаха клапаните,преди осем месеца ме удари много як инсулт и нямаше говор и движение от дясно,и за това момчета тормозя колите на кратки-направо смешни разстояния
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  9. #9
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    А за 38 годишен пенсионер всяка сума над 50лв.,си е цифра!
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  10. #10
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Значи, имаш уникалната способност да се самофилмираш.
    Нали помниш, какво ти обясних за датчиците и за фазите?
    А с такова каране, по-добре въобще да не я палиш. Просто няма алтернатор, дето да може да зареди достатъчно само стартовата консумация за това време.
    Иначе ако дава заряд 14V +/- 0,3 при зареден акумулатор, алтернатора е о.к.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  11. #11
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    А и акумолатора е от Кауфланд,на промоция за 90лв.,на касата казаха че гаранцията е 24м.,и ако има нещо през това време -с касовата бележка -и нов акумолатор! Така че не съм мерил колко зарежда алтернатора

    ---------- Post added at 21:46 ---------- Previous post was at 21:42 ----------

    Да помня какво ми каза,а в какъв смисъл ,с такова каране по-добре да не я паля? В смисъл да я ползвам за по-дълги разстояния или?
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  12. #12
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Мммм, да. Дизелът обича дългата кирия и огин в комина.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    .....Мене ме е страх да карам колело щото не бива да товаря моя мотор ,че буталата срещнаха клапаните,преди осем месеца ме удари много як инсулт и нямаше говор и движение от дясно,и за това момчета тормозя колите на кратки-направо смешни разстояния
    Съжалявам за това, което ти се е случило, но ти си млад човек и аз съм убеден че ежедневно, равномерно и умерено физическо натоварване, като 2 разходки от по 20 минути, само ще ти се отразят добре на здравето. А и няма излишно да мъчиш колицата и да правиш излишни разходи.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14

    Default

    За тази кола пише акумулатор 100ач.
    Моята пали с 4 годишен акумулатор без проблем дори след престой от няколко седмици.
    Та мисълта ми е че каквото и да ти кажат специалистите във форума тези 100ач не са случайни.
    Никога не съм имал проблем с електроника.
    Last edited by lordliness; 17-09-2014 at 22:38.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #15
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Даа,ама 100Ah,беше 160 лв.,а аз нямах толкова,не че сега ги имам,но следващото което ще направя е да и взема един такъв,другият месец като преведат първата пенсия от 100лв.,щото наистина се е случило това с мен,и щото съм от български произход и щото нямам един куп никумо неизвестни епилепсии и т.н.,та ще додам още малко и ще я зарадвам с един 100Ah
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •