Results 1 to 5 of 5

Thread: Тракащ шум от скоростната кутия - мнения?

  1. #1
    Младши алфист IvailoZhelev's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    15

    Default Тракащ шум от скоростната кутия - мнения?

    Здравейте Колеги,
    От няколко месеца, след като колата загрее и спра примерно на някои светофар се чува лек шум от скоростната кутия. Странното, е че когато мръдна скоростният лост към някоя предвака тракането изчезва. Шума не се повлиява, когато натисна съединителя. Когато съм на някоя предавка и колата се движи шума го няма.
    Един майстор ми каза да си карам така, и че трябвало да разглабя цялата кутия, но мен много ме дразни този шум...
    Имате ли някакви предположения от какво може да е ?

  2. #2
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Най вероятно лагер
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  3. #3
    Кърмит avvasilev's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Разград
    Age
    48
    Posts
    144

    Default

    Да, лагер ... и върви при друг майстор, човек, който декларира, че го мързи да си свърши работата ...

  4. #4
    Младши алфист IvailoZhelev's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    15

    Default

    Е ок, но кой лагер, май не е този от първичния вал, защото шума не изчезва при натискане на съединителя. Само, когато колата се движи го няма. Като е на място без значение дали на скорост с натиснат съединител или на свободна си трака, все едно cd player се мъчи да прочете някой диск.. Чувал съм, че по добре да си купиш нова кутия отколкото да я ремонтираш, цената била мазало

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by IvailoZhelev View Post
    Е ок, но кой лагер, май не е този от първичния вал, защото шума не изчезва при натискане на съединителя. Само, когато колата се движи го няма. Като е на място без значение дали на скорост с натиснат съединител или на свободна си трака, все едно cd player се мъчи да прочете някой диск.. Чувал съм, че по добре да си купиш нова кутия отколкото да я ремонтираш, цената била мазало
    Ако трака на свободна намясто или на скорост в движение, мога да приема, че това се дължи на лагер или нещо друго в скоростната кутия.

    Но защо трака на скорост при натиснат съединител, когато колата стои намясто? При това положение нищо в скоростната кутия не се върти.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •