Results 1 to 8 of 8

Thread: Рециклиран вариатор?

  1. #1
    Заклет Алфист Kanev's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    125

    Default Рециклиран вариатор?

    Колеги здравейте. Искам да попитам дали някой от вас си е сложил рециклиран вариатор от колегата Ферарист.
    Просто моята звучи като JTD, а не като бензинова.
    Аз сложих олекотена шайба от Ферариста и да ви кажа по мое мнение има осезаема разлика и двигателя развърта по - бързо в ниските най вече. Та за шайбата вече ми стана ясно от личен опит. Ако има някой с рециклиран вариатор ще го помоля да сподели мнение по този въпрос. Усеща ли се някаква разлика макар и минимална?
    Предварително Благодаря!
    Alfa Romeo 156 1.8TS' 97 - EX
    Alfa Romeo 156SW 1.9JTD 16V M-Jet' 04

  2. #2
    започва да се пристрастява bilgiiski's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Кюстендил
    Age
    45
    Posts
    55

    Default

    Разлика няма как да усетиш, освен ако твоя не е бил пред разпад, просто тракането е проблема.
    Но ако дълго време си карал с тракащ вариатор и има износване в метала и зъбчатките вътре, трудно който и да било може да направи нещо.
    Аз карам повече от 2 години с такъв който направиха още в начална фаза на тракане.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999

  3. #3
    Заклет Алфист Kanev's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    125

    Default

    Той моя вариатор си трака още от две години, но уж си работи. Само тракането е малко неприятно. Като сложа масло 10W60 и млъква ама с 10W40 направо си звучи като JTD. Така и така колата е в сервиза за сериозен ремонт в момента и сега се чудя да му слагам ремонтен комплект поне за малко да млъкне или направо да слагам рециклиран. Няма да е зле още някой колега който е с рециклиран вариатор да даде мнение.
    Alfa Romeo 156 1.8TS' 97 - EX
    Alfa Romeo 156SW 1.9JTD 16V M-Jet' 04

  4. #4

    Default

    Правиха ми го на място в сервиза на ферариста и вече една година без да се разтрака.
    Алфа Ромео 159 2.4 JTDm

  5. #5
    Заклет Алфист Kanev's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    125

    Default

    Quote Originally Posted by borisborisov View Post
    Правиха ми го на място в сервиза на ферариста и вече една година без да се разтрака.
    Освен че е спряло тракането има ли разлика във вървежа в ниските обороти? Чувал съм, че с читав вариатор върви малко по добре в ниските обороти.
    Alfa Romeo 156 1.8TS' 97 - EX
    Alfa Romeo 156SW 1.9JTD 16V M-Jet' 04

  6. #6
    Заклет Алфист Kanev's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    125

    Default

    Проблема вече е решен! Благодаря на всички които изказаха мнение. Затваряме темата!
    Alfa Romeo 156 1.8TS' 97 - EX
    Alfa Romeo 156SW 1.9JTD 16V M-Jet' 04

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    1

    Default

    Колега би ли споделил решението и резултата от него.

  8. #8
    Заклет Алфист Kanev's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    125

    Default

    Хубав ремонтен комплект за вариатора - не оня дето върви към 15лв. Има един немски, който се намира малко трудно на цена около 34лв. Двама приятели карат с такъв вече повече от 15000км. и изобщо нямат тракане. Взех за сравнение и един евтин - 14лв. и изобщо няма нищо общо с онзи немския.
    И между другото знам, че сега ще завалят всякакъв вид коментари, но рециклирания вариатор май представлява точно нещо такова. Ако може по - запознатите да не ме убиват, а просто да ми кажат ако бъркам някъде. ....
    Alfa Romeo 156 1.8TS' 97 - EX
    Alfa Romeo 156SW 1.9JTD 16V M-Jet' 04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •