Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 81 of 81

Thread: Гори масло а не пуши

  1. #76
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    В една от темите имаше скрийншот от книжката на 147 или 156, не помня, в която се споменаваше литър на 1000.

    Ето една много интересна тема по въпроса: http://www.alfaowner.com/Forum/engin...ve-answer.html
    скрийн шот с фотошоп
    100 мл на 1000 км съм виждал норма за бензинов двг, ама чак кило фабрично за мотор под 400 кс е смешно
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  2. #77
    започва да се пристрастява Forza's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    54

    Default

    Добре аз имам същия проблем като на колегата гори по 600 700 грама на 900/1000 km казвате че алфите горели много и било нормално и прочие а как ви се струва имам проблема от 2,3 месеца на всеки 900 км доливам а преди да стане така доливах на годината по 2 пъти?!?!?!?! Според мен това не е нормално имам колата от 5 6 години и никога преди това не е горила толкова масло
    Last edited by Forza; 28-08-2014 at 14:39.

  3. #78
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Няма фотошоп, пише си го:
    "Oil consumption of up to one litre every 1,000 km is permissible."

    И все пак не е нормално да харчи повече от 500-600 мл на 10000 км при нормална експлоатация. Примери за изрядни мотори из форума е пълно.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  4. #79

    Default

    Quote Originally Posted by Forza View Post
    Добре аз имам същия проблем като на колегата гори по 600 700 грама на 900/1000 km казвате че алфите горели много и било нормално и прочие а как ви се струва имам проблема от 2,3 месеца на всеки 900 км доливам а преди да стане така доливах на годината по 2 пъти?!?!?!?! Според мен това не е нормално имам колата от 5 6 години и никога преди това не е горила толкова масло
    Проблема е, че си я карал от 5 години със Selenia Gold. Сега и 20W-60 да сипеш пак ще гори, вредата вече е нанесена. Мотора няма да стане нов с друго масло.

  5. #80
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    127

    Default

    С риск да се повторя с информацията от друга тема, но отново искам да ви припомня на четящите в тази тема, че всеки двигател харчи масло, важно е колко е разхода и къде отива маслото.
    Например за бензинови мотори за нормална разходна норма се счита 1% - 1,2% от употребеното гориво, а за дизеловите мотори се счита 2% - 2,5% от употребеното гориво.
    Разходната норма на двигателя е много зависима от състоянието му и от стила на шофиране.

    Също така всяко масло има разходна норма. В зависимост от вида на базата (качеството) на маслото, разхода на масло може да бъде от 6-7% до 20% от разхода на гориво.

    Тази разходна норма от 1л/1000км е записана във всяка книжка за употреба на автомобили ALfa, Fiat, Lancia и е дадена като възможна разходна норма при определени условия.

    Така че разхода на масло зависи от това в какво моментно състояние е двигателя, от стила на шофирате, и от качеството на маслото. Когато и трите условия попаднат в най-лошата им възможност разхода може да бъде 1л./1000км.

    В случая на колегата пуснал тази тема, разхода на масло се формира от сегменти задръстени от нагар, и в момента можем само да се опитаме да му помогнем, така че да не отваря двигателя за ремонт, ако все още не са нанесени по големи щети.
    Last edited by Nikosaul; 28-08-2014 at 23:32.

  6. #81

    Default

    Аз, както споменах, на една кола, която гореше по 700 на 1000 км. и наливах газ за горене в цилиндрите. С цел отпускане и почистване на маслените сегменти, но нищо не стана. Чел съм, че на някои се получава.
    За целта се свалят свещите, източва се маслото, пробката не се завива. И във всеки цилиндър се налива газ, тя минава през сегментите и изтича в съд сложен под картера. После това което е изтекло се налива пак в цилиндрите и така цяла събота и неделя. В началото изтича много бързо, после бавно и после почти спира, което предполага, че сегментите са се почистили, може междувременно да се побутва колата на четвърта скорост за да се раздвижат буталата, после се маха газта от цилиндрите, налива се старото масло, слагат се свещите, кара се малко и се сменя маслото.
    Ако ти се занимава може да опиташ.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •