Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 81

Thread: Гори масло а не пуши

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    127

    Default

    Маркуча от коя страна го откачаш? Откъм дросел клапата го окачаш и тестваш, нали!? (т.е. закачен е към капака на клапаните и откачен откъм дросел клапата).

    Тази добавка на Лики Моли може да се кара около 1000км и трябва да се източи, заедно с маслото!!! Има писано за нея.

    Ако са маслени сегменти няма да се оправи работата просто така с тази добавка.

    Ако е неработеща картерна вентилация, налягането на маслените пари в картера се покачва значително и маслото преминава през маслениете сегменти в горивната камера, където изгаря много добре, и не оставя следи. Може евентуално да се хване ако някой кара зад теб и при резки натоварвания (например при загрял ДВГ доускорение с пълна газ от 3к до 6к) ще изпушва сивкаво облаче дим.

    С добавка "Engine Flush" без значение на коя марка, веднага ще се разбере какво е състоянието. Ще почисти отдушниците на картера или ще се разбере дали са сегменти.
    Last edited by Nikosaul; 23-08-2014 at 11:33.

  2. #17
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    34

    Default

    Quote Originally Posted by Nikosaul View Post
    Маркуча от коя страна го откачаш? Откъм дросел клапата го окачаш и тестваш, нали!? (т.е. закачен е към капака на клапаните и откачен откъм дросел клапата).

    Тази добавка на Лики Моли може да се кара около 1000км и трябва да се източи, заедно с маслото!!! Има писано за нея.

    Ако са маслени сегменти няма да се оправи работата просто така с тази добавка.

    Ако е неработеща картерна вентилация, налягането на маслените пари в картера се покачва значително и маслото преминава през маслениете сегменти в горивната камера, където изгаря много добре, и не оставя следи. Може евентуално да се хване ако някой кара зад теб и при резки натоварвания (например при загрял ДВГ доускорение с пълна газ от 3к до 6к) ще изпушва сивкаво облаче дим.

    С добавка "Engine Flush" без значение на коя марка, веднага ще се разбере какво е състоянието. Ще почисти отдушниците на картера или ще се разбере дали са сегменти.
    Както бях написал маркучът от капака отиващ по посока на купето влизащ в дросела. На самата добавка не пише такова нещо че трябва да се източи след 1000 км. пише, че при всяка смяна се налива нова добавка.

  3. #18

    Default

    Добавката се кара докато се смени маслото. Карам с тази добавка всичките си коли по 15 000 км.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #19
    започва да се пристрастява bilgiiski's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Кюстендил
    Age
    45
    Posts
    55

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Добавката се кара докато се смени маслото. Карам с тази добавка всичките си коли по 15 000 км.
    +1 и от мен
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999

  5. #20

    Default

    При такъв разход на масло най-вероятно сегменти

  6. #21
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    127

    Default

    Здравейте, с интерес установявам, че много работа върши маркетинга, а никога не знаеш каква ефективност има една реклама, но явно ефект има.

    Колеги, можете ли да ми обясните пред какъв избор бяхте поставени, когато избрахте да сложите добавка Liqui Moly MoS2, към маслото? Знаете ли каква Евронорма е вашият ДВГ?

    Колега "Lordlines", за твойта 2.4JTD EU2, ти явно си информиран (другите коли не ти ги знам), но другите знаят ли какъв е "WOW" ефекта на таз добавка?

    И един казус: защо AR 1.8TS CF2 може да продължи да работи дори с неработеща голяма свещ, само чрез пресвързване на кабелите на свещите? А за AR 1.8TS CF3 това възможно ли е?

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    34

    Default

    Пак се отклонихте от темата...

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    127

    Default

    Да видим отговорите и ще се разбере!
    Last edited by Nikosaul; 24-08-2014 at 11:33.

  9. #24
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    34

    Default

    Quote Originally Posted by Nikosaul View Post
    Да видим отговорите и ще се разбере!
    Добавката я сложих преди седмица, без нея си гореше пак мисля, че и с нея ще си гори но трябва да мина още километри за да потвърдя със сигурност.

    Някой може ли да ми каже дали е нормално такова смучене от маркуча след дросела където е клапанчето?

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by Nikosaul View Post
    Да видим отговорите и ще се разбере!
    Quote Originally Posted by Nikosaul View Post
    Здравейте, с интерес установявам, че много работа върши маркетинга, а никога не знаеш каква ефективност има една реклама, но явно ефект има.

    Колеги, можете ли да ми обясните пред какъв избор бяхте поставени, когато избрахте да сложите добавка Liqui Moly MoS2, към маслото? Знаете ли каква Евронорма е вашият ДВГ?

    Колега "Lordlines", за твойта 2.4JTD EU2, ти явно си информиран (другите коли не ти ги знам), но другите знаят ли какъв е "WOW" ефекта на таз добавка?

    И един казус: защо AR 1.8TS CF2 може да продължи да работи дори с неработеща голяма свещ, само чрез пресвързване на кабелите на свещите? А за AR 1.8TS CF3 това възможно ли е?
    Нямам никакви проблеми, ако имаш предвид
    сярата.
    Мотора ми е пушка.
    Тази смазка намира широко приложение и другаде освен в ДВГ. При мен рекламата е без значение. Лични наблюдения.
    Карам един цикъл с нея и един с нормално масло.
    Last edited by lordliness; 24-08-2014 at 14:39.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #26
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    34

    Default

    Реално сярата се ползва за почистване на двигатели след основен ремонт (поне така съм чувал) но мисля че добавката няма нищо общо с това.
    И още веднъж да се върнем към темата!!!

  12. #27
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    127

    Default

    По-горе описах как точно трябва да засмуква и издухва от този маркуч. Не е нормално само да засмуква.

    Междудругото, за да стане напъло ясно, че говорим за едно и също нещо (маркуча който излиза от отдушника на сепаратора на маслените пари, който е на капака на клапаните и отива на дросел клапата), ако ти е удобно направи една снимка и я качи тук. Защото в предпоследния твой пост говориш за маркуча след дросела???
    Last edited by Nikosaul; 24-08-2014 at 16:35.

  13. #28
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    34

    Default

    Quote Originally Posted by Nikosaul View Post
    По-горе описах как точно трябва да засмуква и издухва от този маркуч. Не е нормално само да засмуква.

    Междудругото, за да стане напъло ясно, че говорим за едно и също нещо (маркуча който излиза от отдушника на сепаратора на маслените пари, който е на капака на клапаните и отива на дросел клапата), ако ти е удобно направи една снимка и я качи тук. Защото в предпоследния твой пост говориш за маркуча след дросела???
    https://plus.google.com/u/0/photos/1...39833068759233

    От маркуч 1 смуче, като си сложа пръста и се смачква маркуча от силата на засмукване, а от другия маркуч сякаш нищо. Като са извадени маркучите от двата извода на сепаратора, духа и смуче или нещо от сорта.
    Надявам се да съм обяснил правилно, ако имате въпроси пишете.
    Last edited by nikolay84; 24-08-2014 at 17:53.

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by nikolay84 View Post
    Реално сярата се ползва за почистване на двигатели след основен ремонт (поне така съм чувал) но мисля че добавката няма нищо общо с това.
    И още веднъж да се върнем към темата!!!
    Да уточня само, че сярата е вредна за двигателя.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #30
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    127

    Default

    Сега със снимката става по-ясно.
    Така както го виждам за пробите до сега ти си откачал маркучите откъм клапана на сепаратора на капака на клапаните (бързите връзки откъм дросел калапата са непокътнати )

    От маркуча отбелязан с "1", когато го откачиш откъм клапана на сепаратора, а маркуч "2" е закачен и ДВГ е с номинални обороти е нормално да смуче много въздух. Това е целият въздух необходим за работата на празен ход.
    Това е системата за рециркулация на газовете при CF3.

    Можеш да направиш следната проба:
    - ДВГ на празен ход;
    - Маркуч "1" откачва се октъм клапана на сепаратора и оставен така че да не засмуче някакъв боклук;
    - Маркуч "2" откачва се откъм клапана на сепаратора и оставен така че да не засмуче някакъв боклук (на празен ход оттам не трябва да смуче);
    - затапваш с пръст отвора на клапана на сепаратора който е за маркуч "1", и сега следва да се получава засмукване и издухване от отвора за маркуч "2" така както съм описал по-рано .

    Изводите: ако няма никакво засмукване, а само издухване, картерните газове са ти проблемни, направи "egine flush" и след това проверка отново;
    ако имаш засмукване и издухване - маслените сегменти са проблемни.

    Успех!
    Last edited by Nikosaul; 24-08-2014 at 18:38.

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •