Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 65

Thread: проблем при палене алфа 156

  1. #1
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default проблем при палене алфа 156

    Здр колеги от скоро сам собственик на алфа ромео 156 1.6 .
    Колата е много добре подаржана и стегната ,но от около 1седмица когато я паля сутринта запалва веднага но след 10 секунди изгасва,след второто палене се оправя и целия ден нямам проблем .може ли някои да ми каже от какво може да е ,смятам че не е нещо кои знае какво . помагайте,благодаря предварително
    алфа ромео 156 тс

  2. #2
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default fd

    фдгф

    ---------- Post added at 08:53 ---------- Previous post was at 08:50 ----------

    жалко че няма кои да изкаже поне едно мнение по въпроса.Искам само да отбележа че дълги години бях вав форума на VW и там нямаше такива проблеми когато попиташ нещо по даден въпрос веднага отговарят и помагат даже и срещи сме правили за да се отстрани проблема тука явно не е така .Жалко
    алфа ромео 156 тс

  3. #3

    Default

    Провери бензиновата помпа дали прави налягане. След, като само първият път изгасва, а след това се оправя е възможно бензиновата помпа да дава по-малко налягане, а оттам и да не стига до рейката. Проверява се, като разкачиш маркуча на входа на рейката, пъхаш го в бутилка и даваш на контакт. Помпата подкачва няколко секунди и спира. Изключваш от контакт и проверяваш има ли бензин в бутилката. Ако има - проблемът е другаде, ако няма - работата е ясна -> нова помпа.
    Former Alfa owner.

  4. #4
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    ме е от помпата ако е от нея ще прави постоянно така мисля че е от горивото заредих от една смотана бензиностанция и мисля чее ит там на предната кола също ми беше станало така после заредих от лукоил и се оправи но имам кум 40 литра и искам ен искам трябва да го изгоря не ми се хвърлят 100 лева на вятара
    алфа ромео 156 тс

  5. #5
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 14-07-2015 at 23:49.

  6. #6
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    точно това мисля да направя коляга мисля ченаи вероятное да е от горивото

    ---------- Post added at 18:01 ---------- Previous post was at 17:57 ----------

    точно на тази бензиностанция на която сам заредил доста приятели се опракват от подобни проблеми слагали вода в горивата мале ако е от тва ще се разправяме с тия п.......и
    алфа ромео 156 тс

  7. #7
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 14-07-2015 at 23:50.

  8. #8
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    оки но само тва ли да търся Редекс нещо някакви другинадписи за да мога по лесно да я намеря или тя е една само
    алфа ромео 156 тс

  9. #9
    Кърмит avvasilev's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Разград
    Age
    48
    Posts
    144

    Default

    Би трябвало да е това!

  10. #10
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 14-07-2015 at 23:50.

  11. #11
    Анти Тунинг alfaracer's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Русе
    Age
    39
    Posts
    344

    Default

    Моята 156-ца правеше същото, докато не смених дебитомера. Паля работи лошо , опитвам се да потегля няма мощност, изгасва. След това паля и вече е друга кола.Даже един строител ми показа , как открил този революционен безплатен метод за подкарване на Пасата си.Още като пали сутрин, не чака да угасне , гаси си я сам , пали я пак и е щастлив.Аз обаче не съм готов на това, така че смених дебитомера. И искам да поясня , че пробвах да си изчистя дебитомера, той беше много мръсен.Изчистих му с спрей за дебитомери "платинената" нажежаема жичка и тя стана чиста, но ефект никакъв.
    Alfa164 T.S 148++ HP
    Alfa156 T.S 144 - коня, ама на хартия.

  12. #12
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    може и от тва да е но нямали да го прави постоянно ако е дебитомера тои ще дава грешки постоянни а не само при пурво палене
    алфа ромео 156 тс

  13. #13
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    Колеги днес карам само на бензин понеже ми казаха че ако не е карана отдавна е възможен този проблем по горе в темата пропуснах да кажа че имам газов инжекцион. Утре ще пиша какво е станало ще видим сутринта при първото палене ако не се оправи продължаваме да търсим проблема надявам се да го открия по бързо ако се сетите нещо ми пишете .
    алфа ромео 156 тс

  14. #14
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default

    Колега не мисля ,че ще е от газовия инжекцион тя колата си пали на бензин и дюзата работи за няколко минути на бензин преди да смени на газ и това и е достатачно. А до колегите искам да попитам за тази добавка при положение ,че автмобила му примерно има вода в горивото никоя добавка не може да помогне а и най правилното е да се свали и да се източи горивото и да го видиш за какво иде реч.. проблемите може и да са други .. примерно датчик кол.вал и какво ли не.
    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

  15. #15
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    много странна тема. първо похвали ведубалве форума където сички са спецове и дават некомпетентни мнения. после хората ти казват кво да пробваш, а ти не си съгласен и накрая се нави на една добавка да ти оправи живота. ужас
    малко офтопик

    ---------- Post added at 20:18 ---------- Previous post was at 20:18 ----------

    поне на диагностика закачи ли е за секи случай?
    JTDm 170+

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •