Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32

Thread: вече карам дизел

  1. #16
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    И ми иска 200лв. За смяната
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    И ми иска 200лв. За смяната
    За 200лв., майстора трее да е 19 годишен с бюст 100+ около 50кг., и да е от женски пол.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #18
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Не,него вече го смени,щото виеше лагера,сега стартера е избушил,но той реши предварително да се застрахова,че подмяната е свързана с доста разглабяне и ще ми стува към 200лв,но нещо не ми се вярва смяната на стартера да е толкова разглабяне,и защо трябва да се сваля колелото,носача,карето,и т.н.,за да се смени стартера,сигурно има и по-лесен начин?
    Last edited by pisa_misho; 13-08-2014 at 22:52.
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  4. #19
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Колега отвори си капака и виж къде е стартера и сам ще си отговориш на много въпроси. Вярно че е малко заврян ама чак пък и колело да сваля. Ако свали целия двигател най лесно ще стане
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    Не,него вече го смени,щото виеше лагера,сега стартера е избушил,но той реши предварително да се застрахова,че подмяната е свързана с доста разглабяне и ще ми стува към 200лв,но нещо не ми се вярва смяната на стартера да е толкова разглабяне,и защо трябва да се сваля колелото,носача,карето,и т.н.,за да се смени стартера,сигурно има и по-лесен начин?
    Иска да му бъдеш генерален спонсор сигурно, защо реши, че стартера е за смяна- проблеми при палене или ей така да си имаш нов стартер. Той ще го сменя или ще го ремонтира за тези пари. За една от колите си купих рециклиран стартер от Валео май беше, за около 100 лева.
    Стартера е в ляво по скоро, защо иска да го вади от дясно
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #21
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Малиии, пак си влязъл в некъв страшен филм

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    За 200лв., майстора трее да е 19 годишен с бюст 100+ около 50кг., и да е от женски пол.
    И да те обслужва на пълна програма цяла нощ.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  7. #22
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Значи играта е следната:преди около 10дни купих колата с виещ лагер на алтернатора,и миналата седмица влизам да паля колата,всичко свети,но колата не пали,по точно не върти мотора!Майстора отсече-пакет+ключ,и аз реших да сменя и алтернатора,оказа се че имам и скъсан тампон отпред на двигателя,та смених и него,но днес се оказа че проблема бил в стартера, а не в пакета и ключът,и майстора каза че по-добре да взема нов отколкото този да се ремонтира а и ремонта щял да излезе по-скъп,и те така! Та сега според него "само сменяме"стартера и всичко е о.к.,така каза и за пакета с ключът,та за това реших да попитам наистина ли трябва толкоз разтглабяне и сглабяне като за 200лв.,щото тва"само сменяме"нещо почна да ме закопава!Благодаря за разбирането и търпението колеги,но реших да попитам защото както споменах не съм добър в тази област,да не кажа че нищо не отбирам,и затова питам.
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  8. #23

    Default

    Често се случва да не върти, ако няма добра маса двигателя. Оправя се без пари за 5 мин.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #24
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Myato,пусни едно телефонче на л.с.,че смених телефона и половината номера ги загубих

    ---------- Post added at 00:15 ---------- Previous post was at 00:10 ----------

    Братле,лошото е че вече поръчах стартера,а мръсника до последно въртеше като луд!Направи ми впечатление че когато завъртях да запаля за миг премигна дисплея и изписа грешка в захранването на климатика или нещо от сорта!

    ---------- Post added at 00:24 ---------- Previous post was at 00:15 ----------

    Как да разбера дали е от лоша маса или от стартер,защото има начин да върна стартера?
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  10. #25

    Default

    За мен е нормално да се свали стартера, да се пробва свален. Да се разглоби и да се види какво му има. Поне си вземи стария стартер от сервиза. Винаги си взимай старите части.
    Проверяват се кабелите те са дебели.. Развиват се малко болтовете. Контактен спрей. Може да се почисти с шкурка или просто да се завърти насам натам. Имаше май една маса на предния ляв тампон. Други не се сещам трябва да се огледа.
    Last edited by lordliness; 14-08-2014 at 00:30.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #26
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    И за финал,така и не разбрах колко трябва да се разглоби колата от "дясно"за да се свали стартера!?Поне да знам в кой момент да му избия зъбаците на тоя!Това ще е втори майстор дето ще яде бой,ако нещо ме врътка!!!
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  12. #27

    Default

    Аз не знам. На тази все още не съм го свалял. Няма ли начин да влезнеш с майстора в канала и да погледнеш. Хем ще ти е подръка за зъбите.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #28
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Лошото е че работното ми време започва час преди да отвори майстора и час след като затвори,и се виждаме вечер извън сервиза,а аз съм конструктор проектант и мисля че ако наистина го погледна отдолу в канал,ще добия представа,но сега сме в разгара на сезона и е абсурд да се измъкна в работно време,а на този уж му имам някакво доверие защото до сега само той ми е правил 146-та,и съм доволен,в смисъл не ме е гърбил или да ме е товарил излишно,незнам!
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  14. #29
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Стартерът може да излазе като свалиш задната опора на двигателя, към купето. Демек надолу.
    Телефона го има в темата за срещите, че и картите за отстърка за ЕКО-то са в мен.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  15. #30
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Става ли стартер от 2.4jtd 140к.с, за 2.4jtd 136к.с.
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •