Results 1 to 4 of 4

Thread: Маслени сегменти и бутала

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Shumen
    Posts
    89

    Default Маслени сегменти и бутала

    Налага се да сменям сегменти на Алфа 156 1,6.Споделете марки,цени и тънкости.А за буталата същотото инфо

  2. #2
    Bryan O'Conner
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Ловеч
    Posts
    37

    Default

    Колега, ако смяташ да купуваш чисто нови цената е по спомен около 180 за сегментите за бутала не знам. Ако ще я караш в някой сервиз да я правят ще ти излезе солено, може би читав двигател 2-ра ръка е по-доброто решение.

  3. #3
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми тва си е основен ремонт бе колега.Тънкости много има, не е само да ги купиш и боднеш.Трябва да се измери износването на цилиндрите да се знае какъв ремонтен размер бутала да се купят по тях се прави шлайф, всеки цилиндър се прогонва по съответното бутало и после вече не се мешат, на новите сегменти трйбва да се провери ключа преди да се сложат на буталата и те така.Обърни се към читав сервиз най-добре да не оплескаш нещата.Пък и като ще я отваряш трябва да погледнеш основни и биелни лагери, главата, маслената помпа.......Не знам дали си струва освен ако не държиш точно но тая кола.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Shumen
    Posts
    89

    Default

    ами да то си основен ремонт.Предишния собственик е касал ангреж,и са направили лош ремонт тогава с калпави клапани и без настрйка.При мен изгоря един от подменените клапани и от там се разбра всичко.Преди това сам сменял биелни лагери ,гарнитури,ангренажи ,ролки,кабели ,свещи,термостат ,цялата предница и задница + господ знае какво още.Колата си ми харесва и съм дал много за нея,винаги съм искал да е в топ състояние

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •