Results 1 to 15 of 15

Thread: Боядисване

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София, Борово
    Age
    46
    Posts
    142

    Default Боядисване

    От известно време се замислям да извърша минимална интервенция върху някои части от колата. Предната маска и двете лайсни над страничните прозорци са с излющен лак и придобиха различно червен цвят от останалата част от колата . Та искам да питам от къде мога да си взема примерно спрей със съответния цвят, как се определя кой е той, колко би струвало и т.н.

    Смятам да го направя само с маската - лайсните вече ще е майстор. Навремето когато ми боядисваха едната кола потренирах доста с майстора. Поне за една маска съм убеден че ще се справя. Все пак ще е по-добре от сега
    Alfa Romeo 156 '04 2.4 JTD M-jet

  2. #2
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default Re: Боядисване

    Quote Originally Posted by deks777
    От известно време се замислям да извърша минимална интервенция върху някои части от колата. Предната маска и двете лайсни над страничните прозорци са с излющен лак и придобиха различно червен цвят от останалата част от колата . Та искам да питам от къде мога да си взема примерно спрей със съответния цвят, как се определя кой е той, колко би струвало и т.н.

    Смятам да го направя само с маската - лайсните вече ще е майстор. Навремето когато ми боядисваха едната кола потренирах доста с майстора. Поне за една маска съм убеден че ще се справя. Все пак ще е по-добре от сега
    Значи по принцип има номер на боята,по който се определя каква точно боя трябва да вземеш.Като ти определят оригиналния цвят на колата се прави сравнение с цвета,който е в момент,т.е колко е изсветляла.До колкото знам тези бои не се предлагат под формата на спрей,а и ако искаш да стане както трябва със спрей нищо няма да направиш!
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  3. #3
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Ако можеш сам да си боядисаш маската и лайстните е най-добре.Аз понеже не мога ,пък и нямам техника, си дадох колата на бояджия.
    Аз боядисах огледала,прагове и дръжки на вратите.За което дадох 100 лева.
    Не знам дали е много или малко но резултата е добър.
    До колкото разбрах боята е най-скъпата работа.
    Аз си дадох капачката на резервоара и в магазина са нагласили боята перфектно.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    291

    Default

    Номера на боята се намира на задния капак отстрани вляво. Обикновено е черен етикет с цифра (а може и некоя буква да имаше ). Конкретно за мойта си спомням, че алфа ред номера е 130. Но както знаем всички алфа ред е доста разтегливо понятие

    AR 145 QV '97

  5. #5
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    оффф
    НЕ става само с номера на боята
    дълго е да обяснявам

    идете на колорист - той знае кво да прави (е стига да си разбира от работата)
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  6. #6
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    при различен от червения цвят може и да стане ОК
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    291

    Default

    Е затова съм писал, че алфаред е разтегливо понятие. Естествено оставя се и вратичката на резервоара за жокер Просто исках да споделя къде се намира въпросния номер

    AR 145 QV '97

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София, кв. Надежда
    Age
    37
    Posts
    306

    Default

    Speeder кажи къде да си натъкмили точно цвета че на майка ми полото наскоро боядсивахме калник и бояджията се е справил супер, обаче жвета се различава леко! Аз също имам да боядисам капак, задна врата(долната част), и двете задни лайсни!
    Alfa 145, 1.6 TS, 120hp, 99'


  9. #9
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Quote Originally Posted by ultrashock
    Speeder кажи къде да си натъкмили точно цвета че на майка ми полото наскоро боядсивахме калник и бояджията се е справил супер, обаче жвета се различава леко! Аз също имам да боядисам капак, задна врата(долната част), и двете задни лайсни!
    Да ти кажа и аз не знам точно от къде майстора е купил боята,но ми каза че работи с Helios(Словенски са май). Сигурно боята е купена от Пловдив. За София не знам нищо.
    Порових се и намерих тоя адрес:

    Палитра - Хелиос ООД
    Област Пловдив
    Адрес Пловдив, бул. Освобождение № 3, Хотел Ес Пи Ес, офис № 219
    Тел 032682846
    Факс 032682846
    Уеб сайт
    E-mail palitrahelios@abv.bg


    Може на някой да му свърши работа.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  10. #10
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    Палитра Хелиос не произвеждат ли бои
    едни прословути маслени и темперни
    поне едно време на боите, с които рисувах, пишеше Палитра
    а после май пишеше Хелиос, преименуваха ги
    поне за темперите качеството остана същото като на старите - т.е. плачевно
    аз от тях авто-боя не бих си купила, я проверете по-задълбочено
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  11. #11
    Старши алфист JORDANGT's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София Красна Поляна
    Age
    47
    Posts
    779
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by mim
    Палитра Хелиос не произвеждат ли бои
    едни прословути маслени и темперни
    поне едно време на боите, с които рисувах, пишеше Палитра
    а после май пишеше Хелиос, преименуваха ги
    поне за темперите качеството остана същото като на старите - т.е. плачевно
    аз от тях авто-боя не бих си купила, я проверете по-задълбочено
    Не знам на колко години си,но тези боички както и други подобни носеха марката "Хемус" :P
    А иначе на "Симеон" има 2/3 магазинчета за тониране на бои,а също пълнят и спрей

    Alfa33 1.3 90г.Alfa33 1.5 93г.Alfa33 1.4 94г.Alfa146 1.4TS 97г.Alfa146 1.8TS 99г.Sprint 1.5 78г.Аlfa33 1.7 4x4 91г Sprint 1.7 16V 83г.Alfa145 1.3 96г.Alfa156 2.0 99г.147 1.6 03г.145 2.0 Alfa159 1,9 JTD Ti

  12. #12
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Аз това имам в предвид:
    http://www.helios.si/eng/index.php

    Не ги знам колко стока са, но съм доволен от резултата.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  13. #13
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    Quote Originally Posted by JORDANGT
    Quote Originally Posted by mim
    Палитра Хелиос не произвеждат ли бои
    едни прословути маслени и темперни
    поне едно време на боите, с които рисувах, пишеше Палитра
    а после май пишеше Хелиос, преименуваха ги
    поне за темперите качеството остана същото като на старите - т.е. плачевно
    аз от тях авто-боя не бих си купила, я проверете по-задълбочено
    Не знам на колко години си,но тези боички както и други подобни носеха марката "Хемус" :P
    А иначе на "Симеон" има 2/3 магазинчета за тониране на бои,а също пълнят и спрей
    п.п. в гимназията ги ползвах в големи количества
    намираха се и от старите им производства и от новите, преименуваните, всичко мейд ин с. Спанчевци

    и сега има с новите етикетчета
    проблемът им е че всяка тубичка беше с различен цвят (но с едно име), различно количество разредител, а често като пише бяло, се оказва че си взел черно
    тия хора думата Стандартизация не я познаваха

    сега ако са ги купили някоя голяма фирма може и да ги е вкарала в правата вяра
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  14. #14
    Запален алфист IXIBIT's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Сливен
    Posts
    250

    Default

    Спрей могат да ти направят какъвто цвят искаш,стига да имат машина за пълнене.Тук в Сливен в един магазин за автобои на SPIESHECKER има такава.
    Ако имаш опит със спрейовете ще се справиш,стига да не пръскаш сив металик че тогава ще стане на зебра
    Мога да ти дам един съвет за пръскането и той е да го правиш на сянка и на топло-поне 20 градуса за да не ти се разтече боята. Ако е обикновенна акрилна боя пръскаш една ръка на мъгла,тоест да се омъгли само детайла,втора ръка по плътна и при третата наливаш хубаво но внимателно. Ако е около 20 градуса чакаш по 10тина минути между ръцета. Принципа е такъв-топваш си пръстчето в някой напръскан край дето не се вижда и ако боята става на конци пръскаш следващата ръка.
    Ако боята е Металик се пръска като акрилната но има малко разлики-Базата я пръскаш на 3-4 ръце с 10 мин пауза между тях....след това пауза колкото искаш и следва лака който е 2 ръце.
    Излишно е да казвам че не трябва да духа вятър.
    Alfa Romeo 146 TI 97 FACELIFT

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София, Борово
    Age
    46
    Posts
    142

    Default

    Аз докато се наканя да боядисвам, се оказа че братовчед ми /собственик е на сервиз в Стара Загора/ обеща да я напръска, като ще му платя само боята. . Така и така щял да ми прави другата кола...... комплексна услуга един вид


    Но благодаря за съветите. Някой ден може да ми потрябват...
    Alfa Romeo 156 '04 2.4 JTD M-jet

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •