Results 1 to 5 of 5

Thread: Препоръчайте кутия за багаж

  1. #1

    Default Препоръчайте кутия за багаж

    Здравейте колеги

    След като семейството ми стана по-голямо, багажника на 156 спортвагона ми започна да не стига и понеже съм си я гледал колата без компромиси и не искам да я сменям, се насочих към кутия за багаж.
    Понеже няма да я ползвам толкова често, не ми се иска да се хвърлям на топ кутиите като Thule и съответните им топ цени.
    Нямам никакви наблюдения и мнение за това какво има на пазара, но искам да избегна некачествени кутии, такива които се изкривяват и раздрънкватс времето.
    Препоръчайте ми, какъв е разумния избор?
    Дори и за какъв обем не мога да преценя на пътро четене, но 350-450л би трябвало да са ми достатъчни.
    Пък и по-голяма не знам как би стояла на алфата.

    Дано тук има хора с опит - на вас разчитам!

  2. #2
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 15-07-2015 at 00:09.

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    127

    Default

    Избора не е много голям, кутията не може да е много по-голяма от 375л, заради отварянето на багажника, а такава кутия не е много голяма.
    Провери в багажник.бг има аналози от Nueman, и HAKR на добри цени.

  4. #4
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 15-07-2015 at 00:09.

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    127

    Default

    Да, така е за един може да е много 375л., а за друг може да е малко, точно за това съществува стандарт за измерване на вместимост на багажник и на багажна кутия.

    За обща информация според VDO вместимостта на багажника на комби автомобил се мери до ръба на стъклата на багажното отделение (т.е. щората трябва да покрива багажа), и се мери чрез специални т.нар. "тухлички", които се подреждат в багажника.
    А вместиомстта на багажната кутия се мери най-общо по размерите на правоъгълна фигура влизаща в размерите на кутията.

    Прилагам един линк със снимка на автомобил с пета врата, за да се ориентира колегата какво е решението за багажна кутия и при AR156SW. Изнасянето на кутията напред е ограничено от местата за захващане на багажната кутия към релингите на колата. Снимката от линка е идея за максимума извлечен от такова решение.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •