Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35

Thread: алфа ромео 156 счупено турбо

  1. #1
    започва да се пристрастява emovd's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Vidin,Bulgaria
    Age
    28
    Posts
    68

    Default алфа ромео 156 счупено турбо

    Здравейте!Алфата е 156 1.9ЖТД 136 коня с чип.Искам да попитам турбото ми е в масло цялото и някаде четох , ако го рециклирам пак ще се счупи заради чипа и пишеше че трябва да се сложи турбо от 2.4 демек по-голямо турбо.Какво ще кажете?

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by emovd View Post
    уп
    Колко ти е бюджета за по-голямо турбо и кой е правил чипа ?
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 15-07-2015 at 00:11.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    При чипосване не е необходимо да се слага по-голямо турбо, защото се препрограмира настоящото турбо така, че да работи оптимално при новите условия на работа на двигателя. То ако за всяко чипосване се купуваше и по-голямо турбо, което по принцип е четирицифрена сума, би било както казваме в Пловдив – майната му и на чипосването. Освен това двигателите JTD са едни от най-благодатните за чипосване двигатели, чипосването им е изключително лесно и само някой абсолютен новобранец, при това оставен без надзор, би объркал нещо. Ако турбокомпресорът на колегата е повреден, това не е от чипа. Нека потърси в този форум или пък другаде евентуални причини за повреда на турбокомпресор.
    Много е забавно някои когато се изказва като абсолютен корифей, и сам не се усеща колко става смешен. Абсоютно не е лесно да се чипоса кадърно JTD и ако този момък се надъха от подобни писаници във форума, на следващата строшена турбина може да си среже вените няпряко.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  5. #5
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 15-07-2015 at 00:12.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Склонен съм да се съглася. В края на краищата хората са различни и това, което е лесно за едни, е трудно за други. Тогава ще напиша така - горното чипосване е лесно в 99,99% от случаите.
    Ех как мразя да влизам в безмислени спорове но, ти дори не знаеш с кой мотор е на питащия колата, пък знаеш че е лесно.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  7. #7

    Default

    И аз да попитам нещо. Значи на колата ECU-то мисля да го модна малко, за да имам redundancy. Намерил съм второ такова и от двете мисля да си направя failover cluster в режим active-active (и двете ECU-та работят паралелно). Обаче не знам от какво да направя quorum-диска, който ще държи конфигурацията на клъстъра. Вариантът със сторидж и презентирани LUN-ове на двете ECU-та отпада, защото е скъп и не се включвам в бюджета. Моля Ви, дайте идеи!
    Former Alfa owner.

  8. #8
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 15-07-2015 at 00:13.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Без да искам, ме караш да се хваля - знам не само кой е мотора на питащия колега, но и всички двигатели на Алфа Ромео от 1962 г. насам, когато започва производството на модела Джулия. А ти знаеш ли кой е единственият автомобил, който Алфа Ромео произвежда по лиценз?

    ---------- Post added 27-07-2014 at 00:00 ---------- Previous post was 26-07-2014 at 23:43 ----------

    Гледам, че се забави с отговора, затова ще ти кажа - Рено 4.
    Локуми можем да си разтягаме до сабахлям но да си дойдем на темата с кой двигател е на колегата колата, това мъчи аудиторията и по-специално мене ? Хубаво е за човек с такива масивни знания да ми отговориш.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    И аз да попитам нещо. Значи на колата ECU-то мисля да го модна малко, за да имам redundancy. Намерил съм второ такова и от двете мисля да си направя failover cluster в режим active-active (и двете ECU-та работят паралелно). Обаче не знам от какво да направя quorum-диска, който ще държи конфигурацията на клъстъра. Вариантът със сторидж и презентирани LUN-ове на двете ECU-та отпада, защото е скъп и не се включвам в бюджета. Моля Ви, дайте идеи!
    Най - добре ползвай 2 SAN директора, като ги синхронизираш през DWDM и си в джаза


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 15-07-2015 at 00:13.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    JTD 105 к.с.
    Не е ли възможно да е с 110 или 115 коня ?
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  13. #13
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 15-07-2015 at 00:13.

  14. #14
    започва да се пристрастява emovd's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Vidin,Bulgaria
    Age
    28
    Posts
    68

    Default турбо

    Извинете ме,но така купих колата . имам предвид това:
    1.Възможно ли е при програмирането на чипа да не са го направили както трябва .
    2.Дали турбото е било заминало и да не сам го видял ,защото наскоро го видях в масло цялото.

    и искам да попитам ако пренадува турбото какво може да стане смисал възможно ли е от това да се е счупило нов съм и не разбирам някой работи ,извинете ме!

    ---------- Post added at 00:31 ---------- Previous post was at 00:25 ----------

    и мотора е 105 к.с. 1998г.
    Alfa Romeo 156 98' Silver Metalic - 1.9JTD[Junior Turbo Diesel ] 105+++ HP Chiptuning

  15. #15
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Колкото по-голямо налягане развива едно турбо на изхода си, толкова повече се товари то.
    На въпроса ти - да, турбината може да се потроши от пренадуване.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 1 of 3 123 LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •