Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Алфа Ромео 156 Стаб.Щанга

  1. #1
    започва да се пристрастява emovd's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Vidin,Bulgaria
    Age
    28
    Posts
    68

    Default Алфа Ромео 156 Стаб.Щанга

    Привет на всички колеги!Нов съм в форома и незнам дали темата е на точното си място,моля да ме извините ако не е!Искам да попитам ако махна предната стабилизираща щанга на алфа ромео 156 98год. ще пречи ли нещо на колата , също така искам да попитам и за задната стаб.щанга.Благодаря ви предварително !

  2. #2
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    принципно,ПРИНЦИПНО,няма да ти пречи но ако можеше без тях нямаше да са там,иначе в пресечена местност ще се въртиш като пумпал да не говорим за зимата.

    само мнение давам,не убеждавам никого,на мен ми се наложи да карам 3 дни без една биалетка и няма да ти казвам какъв ужас е по завоите!
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  3. #3
    започва да се пристрастява emovd's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Vidin,Bulgaria
    Age
    28
    Posts
    68

    Default

    Благодаря за информацията!

  4. #4
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #5

    Default

    Искаш по-голямо турбо и да махнеш стаб. щангите своевременно
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  6. #6
    започва да се пристрастява emovd's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Vidin,Bulgaria
    Age
    28
    Posts
    68

    Default

    ами не не искам да ги махам просто в сервиза ме питаха дали да ги махнат обаче отказах затова писах в форома.
    Alfa Romeo 156 98' Silver Metalic - 1.9JTD[Junior Turbo Diesel ] 105+++ HP Chiptuning

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by emovd View Post
    ами не не искам да ги махам просто в сервиза ме питаха дали да ги махнат обаче отказах затова писах в форома.
    На мен ако ми зададат същия въпрос в някой сервиз, повече няма да стъпя там.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8
    започва да се пристрастява emovd's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Vidin,Bulgaria
    Age
    28
    Posts
    68

    Default

    както и да е . просто исках да попитам ако я махна дали ще има разлика.като стана вупрост за нея.как се сваля . моста ли трябва да се свали първо или?ако може някой дами обясни?
    Alfa Romeo 156 98' Silver Metalic - 1.9JTD[Junior Turbo Diesel ] 105+++ HP Chiptuning

  9. #9
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by emovd View Post
    ами не не искам да ги махам просто в сервиза ме питаха дали да ги махнат обаче отказах затова писах в форома.
    НЕ ХОДИ ПОВЕЧЕ В ТОЗИ СЕРВИЗ!!!

    И един съвет, преди да да пуснеш следващата тема ползвай търсачката, във форума има доста полезно инфо което може да ти е от полза!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  10. #10
    започва да се пристрастява emovd's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Vidin,Bulgaria
    Age
    28
    Posts
    68

    Default

    мерси
    Alfa Romeo 156 98' Silver Metalic - 1.9JTD[Junior Turbo Diesel ] 105+++ HP Chiptuning

  11. #11

    Default

    Чудя се защо аджеба цялата 147/156/ГТ платформа масово има проблеми със стампоните на стаб щангата, а примерно т.нр типова платформа дето има коли на по 15 и нещо години, имат собственици дето не са и чували за смяна на тия тампони.....Coupe-то ми е на 17 години и е с оригиналните си тампони.......нищо чудно на изкара още 17.....
    Значи има нещо направено не както трябва от великия производител дето е въздесъщ......нищо че щом го е направил така, то така трябва да е вечно.......
    И някой ако се е запитвал върху тая дилема дали е стигнал до даден отговор, или е по лесно да се кара по стандартния начин......
    Не коментираме дали е вредно премахването или не, просто - защо се получава така - недомислено ли е нещо конструктивно или да?
    Като казах че типовата платформа има по измислени тампони на стаб щангата, това не значи че захвата им към носача чрез тия биалетки не е абсолютна глупост.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by emovd View Post
    както и да е . просто исках да попитам ако я махна дали ще има разлика.като стана вупрост за нея.как се сваля . моста ли трябва да се свали първо или?ако може някой дами обясни?
    Трябва ти най-малко канал а най добре подемник.Отдолу се маха всичко/кори, ламарини по тунела/откача се изпускателната тръба от меката връзка, магарето/моста/ се освобождава от болтовете да провисне, без да откачаш носачите и амортесьорите.Развиват се болтовете на кормилната рейка.След това развиваш болтовете на стаб щангата, освобождаваш биалетките и я вадиш.По нататък чети линковете дето са в предния ми пост.Слагаш тампони от жигули и нямаш ядове.Вече има няма 8 месеца съм с тях и не са мръднали.Или полиуретанови, ма там нямам наблюдения, други да кажат.Или даваш къде 300лв за нова стаб щанга с тампони и си ти.

    ---------- Post added at 20:26 ---------- Previous post was at 20:12 ----------

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Чудя се защо аджеба цялата 147/156/ГТ платформа масово има проблеми със стампоните на стаб щангата, а примерно т.нр типова платформа дето има коли на по 15 и нещо години, имат собственици дето не са и чували за смяна на тия тампони.....Coupe-то ми е на 17 години и е с оригиналните си тампони.......нищо чудно на изкара още 17.....
    Значи има нещо направено не както трябва от великия производител дето е въздесъщ......нищо че щом го е направил така, то така трябва да е вечно.......
    И някой ако се е запитвал върху тая дилема дали е стигнал до даден отговор, или е по лесно да се кара по стандартния начин......
    Не коментираме дали е вредно премахването или не, просто - защо се получава така - недомислено ли е нещо конструктивно или да?
    Като казах че типовата платформа има по измислени тампони на стаб щангата, това не значи че захвата им към носача чрез тия биалетки не е абсолютна глупост.......
    Според мене материала на тампона не екачествен.Когато смених тампоните с такива за алфа от 20 лв изкарах месец и се разтропа.Сутрин тропа към обяд като се постопли не.Като застудя трайно постоянно тропаха.Купих една щанга с тампони втора употреба и и сложих един жигулски и един от алфовите.Общо взето по обед при температура над 5 градуса бяха добре, жигулския по-стегнат но все пак нов, некаран.Оставих щангата вечерта на терасата и сутринта при отрицателни температури, жигулския си беше стегнат, а алфовия се въртеше без никакво усилие.И беше станал един като пластмасов.Е тва е драмата според мен.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  13. #13
    Запален алфист georgi_pg's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    sofia
    Posts
    116

    Default

    Колега, това в сервиз ли са те питали!!!!!

  14. #14
    започва да се пристрастява emovd's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Vidin,Bulgaria
    Age
    28
    Posts
    68

    Default

    ще пробвам с тампони от жигула !
    Alfa Romeo 156 98' Silver Metalic - 1.9JTD[Junior Turbo Diesel ] 105+++ HP Chiptuning

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by emovd View Post
    ще пробвам с тампони от жигула !
    Пробвай и сподели мнение колега как е с тампоните от жигулатора, че и на мен ми предстои тези дни смяна на тампони на ст. щанга.



Page 1 of 2 12 LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •