Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 61 to 75 of 101

Thread: чип за JTD - какво точно прави и откъде ги вади тез коне...?

  1. #61
    Запален алфист plamen76's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Бургас
    Age
    47
    Posts
    198

    Default

    Май доколкото разбрах при първите JTD-та се променя горивото и предварението на запалване.И е логично след като турбото не се управлява от компа.

    ---------- Post added at 01:04 ---------- Previous post was at 00:59 ----------

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Що ти нали си с чип кажи са как става ако незнаеш питай който ти го е правил
    Тук си говорим общо и не мисля че трябва да ми правиш такъв коментар
    ALFA ROMEO 159 2,4 JTD 210 PS

  2. #62
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by plamen76 View Post
    Май доколкото разбрах при първите JTD-та се променя горивото и предварението на запалване.И е логично след като турбото не се управлява от компа.

    ---------- Post added at 01:04 ---------- Previous post was at 00:59 ----------


    Тук си говорим общо и не мисля че трябва да ми правиш такъв коментар
    Предварение на запалване... хмммм... как ли става на JTD-то това нещо...

    Промнят се поне 4, 5 неща колега. Не е толкова просто колкото си мислиш.

    ---------- Post added at 11:54 ---------- Previous post was at 11:50 ----------

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    То и без това конкретният въпрос стои от няколко години, но до момента никой не е дал ясен отговор.
    Мисля, че самите мапери имат интерес да обяснят и който го направи, ще спечели любовта на собствениците на жтд-тата с изцяло механично управление на турбината
    Westgate нали имаш? Той какво прави? А как може да се накара да прави нещо малко по-различно?
    Last edited by oem; 02-02-2010 at 13:59.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #63
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    ...Westgate нали имаш? Той какво прави? А как може да се накара да прави нещо малко по-различно?
    Да кажем, че имам wastEgate. Кажи сега как да му пипна налягането откъм компютъра

    Иначе колегата по-горе е имал предвид аванса на помпата най-вероятно.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  4. #64
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    Да кажем, че имам wastEgate. Кажи сега как да му пипна налягането откъм компютъра

    Иначе колегата по-горе е имал предвид аванса на помпата най-вероятно.
    Правописна грешка.. айде сега При теб май не се бута от компютъра. Незнам с кой мотор си и как се управлява налягането. Ако е механично има вариант, ако е електронно също има такъв. Но сега съм на работа и няма как да видя точно какво и къде е. Не ги знам на изуст.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #65
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Правописна грешка.. айде сега При теб май не се бута от компютъра. Незнам с кой мотор си и как се управлява налягането. Ако е механично има вариант, ако е електронно също има такъв. Но сега съм на работа и няма как да видя точно какво и къде е. Не ги знам на изуст.
    Ами 145/6 JTD има един единствен мотор

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  6. #66
    започва да се пристрастява sotko80's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Plovdiv
    Posts
    59

    Default

    Здравейте колеги,решил съм да се ъпдейтна от към кончета,доста изчетох от форума,но не ми стана ясно аджеба през буксата ли се прави тъй нареченото чипиране или се сменя целия чип.На мои приятели с Валвета по 110 к.с им сваляха компа,махаха оригиналния чип,слагаха им конектор за да е по-лесна смяната при желание да се върне стария и съответно нов с друг софт.При тях забелязах,че започва да пуше повече чернилка което си обяснявам с по-богатата горивна смес,а от видяното в нета с чипирани алфети пушене няма.Както и да е аз карам от скоро 156 2,4 JTD 136p.s 1997год.и ми е интересно и при мен ли трябва да се сваля компа или се презаписва новия софт през буксата.

    А относно темата като цяло как ги вадят тея коне аз си го обяснявам по следния начин:
    1-нашите мотори,а и по-точно всички мотори имат презапас за издръжливост или друго яче казано,ако при тестване са показали добри характеристики при да речем примерно 200 к.с а над тях почва да дава колебания,за да са сигурни,че мотора ще издържи определен пробег да речем 500к километра напасват софта и извличат скромните 150к.с .Съответно тези които разбрат от цялата тая главотия софта знаят къде кво да пипнат и да пипнат машинката до 170-180к.с като това се изразява в количеството гориво,въздух ,предварение и тнт.по-добре да не пиша по-нататъкк,че съм гола водица и аз,но като цяло това подобрява и оптимизира работата на мотора при тези режими.

    Ай дано поне някой да ме светне ще ми свалят ли компа или през буксата ще ме тунинговат.

  7. #67
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Май през буксата ще стане филма...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  8. #68

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Май през буксата ще стане филма...
    За има-няма некви десетина минути.

  9. #69
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    и 300 400 лева
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  10. #70
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    През буксата.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #71
    започва да се пристрастява sotko80's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Plovdiv
    Posts
    59

    Default

    много ви благодаря за бързите отговори,ся ако някой каже и с коя програма ровят равни няма да имате.

  12. #72
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by sotko80 View Post
    много ви благодаря за бързите отговори,ся ако някой каже и с коя програма ровят равни няма да имате.
    Всеки тунер сам си избира с какво да рови. Има много програми и всичките са платени и струват много пари. Но това е най-малката грижа (програмата). Важно е не с коя програма се рови, а кой мозък го прави. Ако рови човек дето хал хабер си няма от управлението и работата на мотора, то по-добрия вариант в този случай би се оказал записа на готов файл някакъв си там от еBay.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #73

    Default

    Quote Originally Posted by sotko80 View Post
    ...... с друг софт.При тях забелязах,че започва да пуше повече чернилка което си обяснявам с по-богатата горивна смес,а от видяното в нета с чипирани алфети пушене няма........
    Има, има...
    "Аз не съм гинеколог по принцип, но мога да погледна"

  14. #74

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Предварение на запалване... хмммм... как ли става на JTD-то това нещо...
    Колегата е имал в предвид аванса-кога да почне да пръска инжектора.Как става ли-ми понеже става въпрос за комън рейл и е супер лесно:всичко е в горивната карта.

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Westgate нали имаш? Той какво прави? А как може да се накара да прави нещо малко по-различно?
    И какво като има гейт?Тази малка турбинка може да я натовариш до към 1.2 бара,но файда никаква.Тя от към дебит е гола вода.С повишаване на налягането й единственото което ще постигнеш е да повишиш температурата в интейка и да ти падне мощността,щото стоковото кулерче и на 1 бар си е неефективно.

    ---------- Post added at 07:01 ---------- Previous post was at 06:53 ----------

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    Иначе колегата по-горе е имал предвид аванса на помпата най-вероятно.
    На коя помпа?Ако говориш за помпата за виско налягане-единственото нещо което тя прави е налягане на горивото в рейла,което може да бъде модулирано в границите 250-1350 бара.Това да не ви е роторна помпа като при TDI-та.При JTD105 от значение е кога да започне да пръска инжектора(аванс-а) и колко време да продължи пръскането.От тези 2 параметъра зависи и общото количество впръскано гориво.Понежа инжекторът е с ел.управление (елктромагнитен) той изпълнява горните 2 параметъра "гледайки" горивните карти.Толкова е просто.

  15. #75

    Default

    Нещо темата пак замря.Явно вече на всички им е ясно всичко по управлението на този мотор (jtd105) и какво може да се изтиска от него като мощност.Аз все още не съм видял дино графика с постигнати 135 коня и 280 нм както се обещава от повечето тунери и мапери.

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •