Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 101

Thread: чип за JTD - какво точно прави и откъде ги вади тез коне...?

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by hsr View Post
    А дали пък не си търсят оправдания да режат глави и да си пълнят гушите ???
    ХСР според мен е точно така за 3 минути ти сменят софта с някъв краден от нета и ти искат 300 лева щото видиш ли колко сериозна раота са извършили

  2. #32
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by 75 turbodelta View Post
    ХСР според мен е точно така за 3 минути ти сменят софта с някъв краден от нета и ти искат 300 лева щото видиш ли колко сериозна раота са извършили
    Е тука си имаме един мапер, който пишел картите на бял лист хартия, без да ползва пищови. Даже, както ти е известно, до 1-2 месеца ще предлага и първия провинциален диностенд, с който да се види разликата преди/след
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  3. #33
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by hsr View Post
    А дали пък не си търсят оправдания да режат глави и да си пълнят гушите ???
    Ами аз тествах от "скъпите".
    Ти пробвай този за 50 лв. и ще кажеш кой се е прецакал - аз или ти

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Ами аз тествах от "скъпите".
    Ти пробвай този за 50 лв. и ще кажеш кой се е прецакал - аз или ти
    Изопачаваш думите ми !
    В никакъв случай не казвам, че "скъпия" чип е лош или пък е същия като тоя за 50 лв.,
    а че цената му е завишена и нереална !
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  5. #35
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by hsr View Post
    Изопачаваш думите ми !
    В никакъв случай не казвам, че "скъпия" чип е лош или пък е същия като тоя за 50 лв.,
    а че цената му е завишена и нереална !
    Сори, разбрах те погрешно
    Значи сме на едно мнение

  6. #36
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    plolvdiv
    Posts
    5

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Сори, разбрах те погрешно
    Значи сме на едно мнение

    Кое ви се струва завишено момчета.Цената е много занижена дори.Това дойде от ефтините и достъпни китайски флашери и кракнати софтуери които много хора си накупиха и решиха ,че ще станат мапери за 1 година.
    Знаете ли колко струва един истински флашер?
    А един файл който е направен за вашата кола и точно върху вашия софтуер-това за новите коли.по-старите стават и с един файл 100коли(стига да са един и същ хардуер и софтуер разбира се)
    С нетърпение очаквам всички да си купят нови колици-след 2006та и да ги питам тогава къде ще търсят евтин тунинг.Същото е за японските-защо никой не предлага тунинг на японски(такива с японски екута-хитачи,денсо и т.н)...
    Малко по-нагоре намесихте и Келеша-евала на тоя пич.Скъпо ви било-а него питате и го колко пари е потрошил за това да стигне до тук,питате ли колко пари е това дино.За колко искате да ви направи колата--за 100лв.как да стане?
    Я питайте някой псевдо тунер как ще ви нарави алфата с хибриднто еку 1.5.5. И с какво ще го направи?С КВП2000 или с галето?Щото аз правя,ама флашера за тва еку ми е 4000евро и файла да го купя е 100евро за тая атмосферка.На колко да го сложа-на 220лв ли?Няма ли да ви е скъпо пак.Щото някой може за 100 да го направи-ама на ваша отговорност щото не е сигурен дали ще стане.
    Ефтиното е най-скъпо.Ама всичко с времето си...
    Много поздрави от мен доо тогава....

  7. #37
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Quote Originally Posted by batpepi View Post
    Кое ви се струва завишено момчета.Цената е много занижена дори.Това дойде от ефтините и достъпни китайски флашери и кракнати софтуери които много хора си накупиха и решиха ,че ще станат мапери за 1 година.
    Знаете ли колко струва един истински флашер?
    А един файл който е направен за вашата кола и точно върху вашия софтуер-това за новите коли.по-старите стават и с един файл 100коли(стига да са един и същ хардуер и софтуер разбира се)
    С нетърпение очаквам всички да си купят нови колици-след 2006та и да ги питам тогава къде ще търсят евтин тунинг.Същото е за японските-защо никой не предлага тунинг на японски(такива с японски екута-хитачи,денсо и т.н)...
    Малко по-нагоре намесихте и Келеша-евала на тоя пич.Скъпо ви било-а него питате и го колко пари е потрошил за това да стигне до тук,питате ли колко пари е това дино.За колко искате да ви направи колата--за 100лв.как да стане?
    Я питайте някой псевдо тунер как ще ви нарави алфата с хибриднто еку 1.5.5. И с какво ще го направи?С КВП2000 или с галето?Щото аз правя,ама флашера за тва еку ми е 4000евро и файла да го купя е 100евро за тая атмосферка.На колко да го сложа-на 220лв ли?Няма ли да ви е скъпо пак.Щото някой може за 100 да го направи-ама на ваша отговорност щото не е сигурен дали ще стане.
    Ефтиното е най-скъпо.Ама всичко с времето си...
    Много поздрави от мен доо тогава....

    Не си прав за 1.5.5. - става и по измикярския метод с китайско галето. Проблема е какво ще запишеш да не роди бараката - там парите са повече.

    Писането е най-фасулската работа - майсторлъкът е правенето на чипа!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 53253.jpg  


  8. #38
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    plolvdiv
    Posts
    5

    Default

    Quote Originally Posted by Nikiboy View Post
    Не си прав за 1.5.5. - става и по измикярския метод с китайско галето. Проблема е какво ще запишеш да не роди бараката - там парите са повече.

    Писането е най-фасулската работа - майсторлъкът е правенето на чипа!
    Прав съм,опитвал ли си да запишеш 1.5.5 с галето??Колко си записал.Изтрива епрома и се збъгясва.Софтуера по принцип е най-важното наистина.Ама и като нямаш инструменти да го направиш по-маловажно ли е?
    имам си едно такова еку от моето начало за назидание.И аз имах само галето и лаптоп.Сега няма нещо дет да го нямам вече.Ама по форумите е само спам и там работа нямам.Има по-евтино-знам...всеки има право да си чупи колата както иска.

  9. #39
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by batpepi View Post
    ...Малко по-нагоре намесихте и Келеша-евала на тоя пич.Скъпо ви било-а него питате и го колко пари е потрошил за това да стигне до тук,питате ли колко пари е това дино.За колко искате да ви направи колата--за 100лв.как да стане?...
    Въобще не съм имал предвид да оспорвам цените на Келеша в предишния си пост. Напротив. Имах предвид, че при него по-скоро не би трябвало да има съмнения, защото, доколкото знам, той сам си пише чиповете. А това с дино стенда е показателно доколко е сериозен човекът. Пак доколкото знам, досега една единствена фирма предлагаше дино заверка на резултатите си и тя е в София. Келешът е втория, за който знам аз - стедностатистическия форумен ламер - да предлага тази услуга '2 в 1' и доколкото разбирам, цените са доста приемливи
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  10. #40
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by batpepi View Post
    Прав съм,опитвал ли си да запишеш 1.5.5 с галето??Колко си записал.Изтрива епрома и се збъгясва.Софтуера по принцип е най-важното наистина.Ама и като нямаш инструменти да го направиш по-маловажно ли е?
    имам си едно такова еку от моето начало за назидание.И аз имах само галето и лаптоп.Сега няма нещо дет да го нямам вече.Ама по форумите е само спам и там работа нямам.Има по-евтино-знам...всеки има право да си чупи колата както иска.

    Приятелю уважавам мнението ти но за М 1.5.5 недей да спориш с оригинално галето подчертавам ОРИГИНАЛНО съм записал над 50 коли и не съм имал никога проблем Включително съм оправял такива сбъгясани от пишман тунери с китайски и секви програматори

    Относно скъпите и евтините чипове момчета - на по старите коли като се счупят и обеснението е стари са не е от чипа ! Като си сложите двете коли една до друга с читав чип и менте всичко става ясно Примери няма да давам имате с ги в форума доста Обаче какво става на новите - ми ще викажа примерно чипнати 159-ки има вече доста има и доста с проблеми от чипове което обаче се получава доста бързо след чипа и този който е правил чипа вече няма обеснение "стара и за тва така" и сега какво правиме Проблема е че има доста такива хора, за съжаление много рядко споделят тези проблеми обикновенно като карат скъпи коли не ги интересува и гледат само да ги оправят аз имам поне 2 примера такива от тази седмица Когато решите да ви правят чип на колата в никакъв случей не се осланяйте на търговски омайвания определено се консултирайте с някой който разбира да установи дали писача на софтуера въобще знае какво прави или просто говори сложни думи без техническо обоснование и подбива цената - идеалният вариянт за повечето купувачи Доста хора копират и пишат чипове от нета и други места но повярвайте ми - всяка кола си има собственна перфектна настройка и обикновенно тези чипове са доста неефективни Таман намерих конкретен пример за човек който говори сложни думи без никаква логика - четете края на темата - http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=16981 четете към края на темата
    Last edited by Bobo; 04-02-2009 at 23:17.
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  11. #41
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    plolvdiv
    Posts
    5

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Приятелю уважавам мнението ти но за М 1.5.5 недей да спориш с оригинално галето подчертавам ОРИГИНАЛНО съм записал над 50 коли и не съм имал никога проблем Включително съм оправял такива сбъгясани от пишман тунери с китайски и секви програматори
    Не говорех за оригинално-защото като кажеш галето или квп или бдм100 - това за мен са нарицателните на ментетата.Една снимка може ли на оригиналното галето да видя как изглежда.
    Проблеми винаги ще има понеже всеки търси евтинкото-някой им казал,че няма разлика между скъпото и евтиното-било само заради рекламата разликата.Как ще си купя файл за атмосферка 1.6(примерно)за 100евро и ще го сложа за 150лв.За това и не правя атмосферки и мн рядко коли под 2004та-няма как да се конкурирам на пиратите-а за 2007+ нямат никакъв шанс
    Дали някой в БГ друг може да изкара тая селекция-това покрива всичко на пазара(което може да се "чипосва")
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails batpepi.JPG  
    Last edited by batpepi; 10-02-2009 at 01:51.

  12. #42
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    66

    Default

    Добре де, никой от разбиращите не каза какво точно прави ремапа и от къде ги вади тези коне - говоря предимно за първите jtd-та като моето, на които не им се пипа налягането на турбото.
    FIAT Bravo 1.9 JTD

  13. #43
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Въпреки негативните оценки, които получих за някои мои постове- продължавам да твърдя, че не може двигател евро 3 след чипа пак да е евро 3 (примерно). Ще се пипа циклова порция, аванс, налягане на турбо, ще повишим темепературата в горивната камера и накрая пак ще имаме същите емисии- да, ама не.
    Отеделен е въпроса, че колите са стари и не ни касаят еко нормите.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  14. #44
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Днес препрочетох отново темата и видях, че отговор как се вдига налягането на 105 коньовите жтд-та още не е бил даден, а съшевременно чип-тунинг офертите за тези мотори са все за 30% повишение на мощност и въртящ момент, та реших да я ъп-на
    Ще съм благодарен на колегите-специалисти, които предлагат тази услуга (било то с платена обява тук или не), да пояснят как точно успяват да вдигнат налягането само със софтуерна намеса или повишението с 30% става без да се пипа налягането и дали са реални тези 30% увеличение за конкретния мотор.
    Last edited by trustworthy; 21-01-2010 at 15:01.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  15. #45
    Запален алфист plamen76's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Бургас
    Age
    47
    Posts
    198

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    Днес препрочетох отново темата и видях, че отговор как се вдига налягането на 105 коньовите жтд-та още не е бил даден, а съшевременно чип-тунинг офертите за тези мотори са все за 30% повишение на мощност и въртящ момент, та реших да я ъп-на
    Ще съм благодарен на колегите-специалисти, които предлагат тази услуга (било то с платена обява тук или не), да пояснят как точно успяват да вдигнат налягането само със софтуерна намеса или повишението с 30% става без да се пипа налягането и дали са реални тези 30% увеличение за конкретния мотор.
    Ха сега ще чакаме някой наистина обобщаващ отговор,че и аз се чудя как променят надува на тези турбини които са си автономни-нямат връзка с екуто по електронен път-дори и да бъркам няма значение
    ALFA ROMEO 159 2,4 JTD 210 PS

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •