Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 101

Thread: чип за JTD - какво точно прави и откъде ги вади тез коне...?

  1. #16
    Добро момче jorko's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    730

    Default

    Quote Originally Posted by janyboy
    И още нещо : добре е да почне да се прави разлика между чип и ремап.Функцията и на двете е абсолютно една и съща,само че при чипа се слага нов носител с оптимизирания софтуер-чип,а при ремап-а се презаписва новия софт върху стария без да се слага нов носител.Това го казвам щото всеки трети взе да казва "чипосах" се. Да ама не.
    Добре .. при мен на Пунтото са 2 чипа , които трябва да се сменят , ремапват или чипосат или както и да е там , но единия го нямаха като физически носител и беше презаписан , флашнат или нещо друго такова ... а другия беше чисто нов, девствен , празен , неформатиран даже

    Сега аз какво да казвам на хората , като ме питат дали имам чип ? Май е най-добре да ги убедя , че съм фифти-фифти чипосано-ремапнат ?

  2. #17
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    това там е друга бира , те за тва тия бягат много щото са с 2 чипа където се ремапват
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  3. #18
    Запален алфист Jimy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    153

    Default

    Quote Originally Posted by Jimy View Post
    Здравейте!Един въпрос към Bobo: как става точно това увеличение на налягането?Говоря за двигател JTD105 ,при който няма електронно управление на турбината!При JTD110 доколкото зная турбото е с променлива геометрия и се управлява от компютъра на колата,но при Фиат Браво JTD105 не е така!
    Говоря за фиатовското JTD!!!
    Поздрави!

    Малко ъп по темата...а и още нещо: много ми се иска Bobo да ми отговори на въпроса по-горе! Понеже в нашия форум се разигра мнооого интересен спор точно по този въпрос и искам да разбера отговора на човек занимаващ се именно с това-ремап по OBD на компютъра. Аз лично съм замислил тази процедура,но трябва да си ревизирам мотора първо и след това. Поздрави!!!

  4. #19
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default

    При JTD ремапа само на турбото ли влияе, защото аз лично бих желал колата да стане по-динамична между 1000 и 2000 оборота, но това едва ли ще се получи ако просто кара турбото да надува повече.
    166 2.4 JTD

  5. #20
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by sohm View Post
    При JTD ремапа само на турбото ли влияе, защото аз лично бих желал колата да стане по-динамична между 1000 и 2000 оборота, но това едва ли ще се получи ако просто кара турбото да надува повече.
    Точно в този диапазон не може да очакваш чудеса, защото там просто пушекът не е достатъчен за да завърти ефикасно турбото, макар и с променлива геометрия.
    Иначе освен надува, се пипало и по горивоподаването Абе хвърляй се на ремапа и тва е
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  6. #21
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Гледам много са изписало Аз понеже съм виждал по телевизията да дават за тия неща да ви кажа При комонреил дизелите се увеличава налягането на турбината и се вдига мощността съответно зависимост от това колко надува. Ефекта - по-голям въртящ момент и мощност в коне. Странични ефекти при старите коли - всички турбопътища се натоварват и ако има слабо място има вариянт да изпляка от някъде Всяка турбина има карта на ефективност при определен бууст, ако имате чип който е истински надува на турбината остава в ефективната част на картата и по този начин здрава турбина не се товари реално Температурата в горивната камера определено се повишава НО свястния чип е сметнат така че с подходящо количество НАФТА мотора да може да поддържа безопасни стойности на температурата в цилиндъра и двигателят да не грее. Якостните характеристики са пряко свързани с условията които описах по-горе ако те се спазват бутално-мотовилковата група остава в безопастност Въпроса за съединителя е логичен, но и глупав - съединителя естественно ще се товари повече но живота му неможе да се скъси с повече от 20% при нормална експлоатация При истински чип разхода реално пада поради по-добрите динамични характеристики на колата и поради правилното и перфектно балансиране на аванса и горивото (при сток кола това е съобразено с хиляди норми за екология и безопастност) Писна ми да пишем глупости Накратко ако колата е читава без чип и си е ок всичко по нея няма никакви ядове слагайте и се не бойте
    Бобо да те питам къде според теб човек може да си сложи от така истинските и правилно пресметнати чипове на своята колица ам?
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  7. #22
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by zmeycho View Post
    Бобо да те питам къде според теб човек може да си сложи от така истинските и правилно пресметнати чипове на своята колица ам?
    При него ..
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  8. #23
    Прогледнал Делтаджия BlackElf's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    В Мотора на 164-ката:)София
    Posts
    5

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Ууу забравих за колегата дето си мисли че менте чиповете правят същото трябва да кажа че силно се е убъркал С менте чип колата може да роди на първото извънградско
    Пушеики в Бяло
    Никога не е късно да се сдобиеш с АЛФА

  9. #24
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Пичове чипнах си палавницата
    Тая работа свърши Петко-KGB от BlackAngels е требе да ви кажем, че братлето мноу ги усеща бацета...щом от моята леко сгодна женица напраи няква коренно различна жадна за адвентчър и кипяща от пауър зверщина, която така лепи, така лепи че всеки път когато натисна педала дъхът ми секва....

    Още веднъж Петко ЕВАЛА бате голем си да знаеш
    Миналия път с Киро идвахте за малко до Филибето, но в неделя требе да знаеш, че нема да се разминете, така лесно с бирите
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  10. #25
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    1

    Default

    Здравейте Алфа-маниаци!
    Честита Коледа на всички!
    Не знам дали тук е мястото, но бих искал да споделя, че в ******* сложиха чип на колата ми - 147 jtd 115hp: ефектът е омайващ!! Горещо препоръчвам на всички пичове с читави jtd да сложат!! Просто колата "пОлОде" ) много съм доволен
    Last edited by hsr; 30-12-2008 at 10:24. Reason: реклама

  11. #26
    Болен алфист vegatta's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    1,811

    Default

    Quote Originally Posted by alexandros View Post
    Здравейте Алфа-маниаци!
    Честита Коледа на всички!
    Не знам дали тук е мястото, но бих искал да споделя, че в ******* сложиха чип на колата ми - 147 jtd 115hp: ефектът е омайващ!! Горещо препоръчвам на всички пичове с читави jtd да сложат!! Просто колата "пОлОде" ) много съм доволен
    Кви пари ти излезна ако не е тайна
    Last edited by hsr; 30-12-2008 at 10:24.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD...Alfa Romeo 155 2.0 8V TS Turbo... Alfa Romeo 75 2.0 TS...Powered By ...

  12. #27
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Sofia
    Age
    55
    Posts
    50

    Default

    Парите няма да ги каже, щото са 3х на това, което може да се намери тук по форума. Пък и какво да очакваме от потребител с 1 пост, на който първото му мнение е реклама
    156 2.4JTD '99 - продадена
    Nissan Murano '05 - не знам дали някога пак ще се кача на кола

  13. #28
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Понякога си стува да се плати - вече има чипъри за по 50 лв. което си е смях.


  14. #29
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Сигурно и за 1 ракия някой ще направи ремап в тази криза, но какво ще роди колата след това, никой не знае.
    Хубав чип или препрограмиране под 300 лв. няма. Може да е 290, но за под 150 - 200 лв. може да си купите родилка.
    Все пак приказката "Хубаво и евтино няма" не съм я измислил аз.

  15. #30

    Default

    А дали пък не си търсят оправдания да режат глави и да си пълнят гушите ???
    155 1.8 8v TS & FZR 600

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •