Results 1 to 8 of 8

Thread: Казанче за течност на чистачките и въпрос за скоростен лост

  1. #1

    Default Казанче за течност на чистачките и въпрос за скоростен лост

    Казанчето за течност за чистачките ми сълзи и си купих здраво.Въпроса ми е как точно се сваля старото, защото е доста обемно и не мисля, че ще излезе от мястото си без да сваля нещо друго.
    Втория ми въпрос е относно скоростния лост.Когато е на скорост има лек луфт на ляво и на дясно.Какво се сменя за да се оправи това.Мерси !
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 1998 LPG -ex
    Fiat Tempra 1.6 i.e LPG - 227 000 km - scraped
    Lancia Lybra 2.4 JTD 03' 150 hp

  2. #2

    Default

    Луфта вероятно се дължи на разхлабени болтове на целия механизъм на лоста, стягането е доста играчка и ще ти трябва канал да държиш контра отдолу, свали маншона и виж какво е положението, понякога се чупи там, казанчето май излизаше като свалиш колелото и подкалника
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    52

    Default

    Колега, голям чанч е слагането и още повече поставянето, но с "б*бата, м*мата" става. Много много внимавай при свалянето да не счупиш моторчето, което е на казанчето. От времето пластмасата става крехка и се чупи. Успех
    Белисимата 156 1.8ТС 1999г.

  4. #4

    Default

    За скоростният лост. Сваляш коженият маншон на скоростния лост, махаш гумата, която покрива механизма. Проверяваш пластмасовата втулка в дясно (в единия край на планката) дали е там, или се е измъкнала.
    Former Alfa owner.

  5. #5

    Default

    Снимката от този пост е на скоростния ми лост
    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...0&postcount=14

    Тази тел намирам там ....Като я купих ми казаха, че е нямала скорости(не са влизали) и я оправили по някакъв начин.. Явно начина е тел ф3
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 1998 LPG -ex
    Fiat Tempra 1.6 i.e LPG - 227 000 km - scraped
    Lancia Lybra 2.4 JTD 03' 150 hp

  6. #6

    Default

    Така беше и при мен, конзолата се е спукала и с тази тел са я стегнали за да не се мести на дясно щифта, на който е закрепена планката с пластмасовата втулка. Здрава конзола е около 40 лв. без труда. Аз една година карах със счупена конзола, която беше здраво стегната с дебела свинска опашка и обилно залята с епоксидна смола, за да не се размества. Съветът ми е да я смениш със здрава, а не някой път да се наложи да сменяш скоростите със заклинена отвертка.
    Former Alfa owner.

  7. #7
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Имам здрав механизъм ако на някой му трябва...

    http://lub0red.snimka.bg/automobiles...08916.33130975
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  8. #8
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by Subsense View Post
    Снимката от този пост е на скоростния ми лост
    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...0&postcount=14

    Тази тел намирам там ....Като я купих ми казаха, че е нямала скорости(не са влизали) и я оправили по някакъв начин.. Явно начина е тел ф3
    Ами затва слушай по-старите дето са карали Москвичи и Жигулита, че без чук и тел в багажника не се тръгва.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •