Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: За трети път ми изгаря ей тая джаджа....

  1. #16
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Нищо им няма на транзисторите.Екстра си е оразмерен регулатора. Така както са монтирани транзисторите от снимката в линка по-горе съм сигурен, че не са изкарали много. Колкото и да са мощни транзисторите, ако не се охлаждат правилно все тая.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  2. #17
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Stara Zagora
    Age
    46
    Posts
    13

    Default

    Днес и на мен спря да ми работи вентилатора,свалих го-здрав е!Къде се намира този регулатор колеги,явно и на мен там ми е проблема?Колата е АР 156.1,8 тс
    Alfa Romeo 146ti,Alfa Romeo 156 1.8TS

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    32

    Default

    Quote Originally Posted by galin-hristov View Post
    Днес и на мен спря да ми работи вентилатора,свалих го-здрав е!Къде се намира този регулатор колеги,явно и на мен там ми е проблема?Колата е АР 156.1,8 тс
    този регулатор се намира точно зад самия вентилатор където отиват кабелите му. А за колегата с проблема с изгарянето на регулатора и аз имах същия проблем първо само ги смених изгоряха още същия ден след втората смяна издържаха около седмица и след това разглобих вентилатора и го смазах с малко WD40 и разликата в консумирания ток без товар падна на около 16А а преди това не знам колко беше понеже уреда ми мереше до 20А и изключваше така че това е моя савет и след монтажа на тез 2 елемента между охладителя и тях сложи хубава термо проводима паста аз поне от тогава нямам вече ядове вече 4-5 мерсеца някаде

  4. #19
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    На 156 цата да чукам на дърво още не съм го разглобявал но на 155 аналогичния регулатор страдаше от лошо охлаждане на транзисторите. Разреших проблема с два нови транзистора за 3 лева и една тубичка топлопреносна паста от приятел занимаващ се с компютри. Истината е в здраво клепане с паста за добро отвеждане на топлината от транзисторите към алуминиевия корпус
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  5. #20
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    свали вентилатора и го занеси на Искрен - двора зад мототехника, където е сервиза за предници на Сашо, ама внимавай има няколко сервиза - търси точно Искрен, ще ти направи вентилатора като нов и не е скъпчия.
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  6. #21
    Старши алфист ALFonsOlder's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Русе
    Posts
    510

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    В Пловдив има много майстори, които държат на името си и не биха допуснали такова нещо. Сигурен съм, че и в Русе има такива - просто направи едно проучване.
    еми, слаботокови знам само 2ма. ще взема да пробвам при другия.

    Quote Originally Posted by ivo_63 View Post
    търси точно Искрен, ще ти направи вентилатора като нов и не е скъпчия.
    10х!

    Ако на някой му се наложи да сменя транзисторите,оригиналните са-IRFZ44R,след два неуспешни опита с тях,взех малко по-мощни-IRFZ48R, и всичко заспа

    10х!

    да обобщя.

    "...също затлачен филтър на купето.."
    "....С течение на времето се влошава контакта между транзисторите вътре и радиатора дето ги охлажда...."
    "....два нови транзистора за 3 лева и една тубичка топлопреносна паста. здраво клепане с паста за добро отвеждане на топлината от транзисторите към алуминиевия корпус....."
    Last edited by ALFonsOlder; 08-07-2014 at 21:28.
    156 SW 2001 бивша.

  7. #22
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    пловдив
    Age
    39
    Posts
    23

    Default

    абсолютно правилно. аз този проблем го имах тази седмица и го оправих по същия начин!!! за филтъра ми казаха същото!!! поздрави от пловдив!!!

  8. #23
    Старши алфист ALFonsOlder's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Русе
    Posts
    510

    Default

    Quote Originally Posted by shuta6667 View Post
    ........... аз този проблем го имах тази седмица и го оправих по същия начин!!!
    какво значи по същия начин?? Смени:
    джаджата??
    транзисторите??
    Филтъра??
    Термопаста??
    Контакти и куплонзи??
    Обслужи вентилатора??
    Last edited by ALFonsOlder; 10-07-2014 at 14:36.
    156 SW 2001 бивша.

  9. #24
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Абе подсетихте ма да си сменя филтъра.Има един под кората на чистачките а ми разправят и за някъф из/под/зад/над жабката, обаче там нямааа.Не стига че приемника на централното не е там където е на всички ми ся и тоз шибан филтър не ясно къде е и дали изобщо го има.Бах го, да не съм купил прототипа на тоя модел кола.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #25
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Абе подсетихте ма да си сменя филтъра.Има един под кората на чистачките а ми разправят и за някъф из/под/зад/над жабката, обаче там нямааа.Не стига че приемника на централното не е там където е на всички ми ся и тоз шибан филтър не ясно къде е и дали изобщо го има.Бах го, да не съм купил прототипа на тоя модел кола.
    E то не може и на двете места. Ти сега искаш да си двойно филтриран. Тоя под жабката е само за коли на акробати от цирка
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •