Results 1 to 7 of 7

Thread: демферна шайба, пистов ремък оптегач.....

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    София младост 4
    Posts
    89

    Default демферна шайба, пистов ремък оптегач.....

    Здравейте колеги, да спделя какъв е проблема и се надявам да получа правилни насоки че ввече ми писна...
    Вчера както си кара и нещо започна да щрака да тропа...викам айде двг замина.. Погледнах под капака и ми направи впечатление че пистовия ремък вибрира МНОГО .Разгложих днес, свалих ремъка всички ролки помпи и тнт изглеждат екстра, няма луфтове шумове..нищо. Смених ремъка и пак същата работа, реших че е оптегача ьащото и той яко вибрира. Смених и него, прожлема остана, смених и демферната шайба, същата работа.... Казвайте какво да правя че нямам нерви вече
    Колата е 156 1.9 жтд 105 кс 2000г , върви нормално няма никакви прожлеми, без пистовия ремък като я запаля нама шумове вибраций...
    Единствено което се чудя, алтернатора с фрайлайф ли е или не, моя със сигурност е постоянно зацепен, това го разбрах днес като проверявах ролките. Моля помагайтеееееееее !
    Last edited by nexs7910; 07-07-2014 at 12:51.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Това с включен или изключен климатик? Има нещо от това, което се задвижва от ремъка, което на моменти се тормози и заради това ти подскача обтегача.
    Може да е и хидравличната помпа.
    Това, че на ръка ролките се въртят нормално и нямат луфтове, не означава, че като се натоварят работят нормално.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    София младост 4
    Posts
    89

    Default

    При изключен вибрира доста, като го включа вибрацийте стават още по силни

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Обтегача смени ли го или само ролката на обтегача смени?Аз имах същия проблем,даже на мен ми изхвърляше ремъка.На третия ремък установих,че ми е блокирал обтегача в оста и предава вибрациите на ремъка!
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    София младост 4
    Posts
    89

    Default

    Quote Originally Posted by МИТАКА1654 View Post
    Обтегача смени ли го или само ролката на обтегача смени?Аз имах същия проблем,даже на мен ми изхвърляше ремъка.На третия ремък установих,че ми е блокирал обтегача в оста и предава вибрациите на ремъка!
    Колега всичко е сменено с чисто ново, и оптегача с ролката... То като се замисля или алтернатора или хидравликата трябва да са проблени, но с хидравликата проблем нямама а алтернатора си зарежда 13.9... Честно казано не знам Нщна къде да се насоча

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Това, че алтернаторът зарежда нормално а хидравликата работи не означава, че нямат механичен проблем, свързан с лагеруването на осите им. Ако алтернаторната шайба е с фройлауф, но на ръка се усеща, като твърда връзка, може и в нея да е проблема.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    София младост 4
    Posts
    89

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Това, че алтернаторът зарежда нормално а хидравликата работи не означава, че нямат механичен проблем, свързан с лагеруването на осите им. Ако алтернаторната шайба е с фройлауф, но на ръка се усеща, като твърда връзка, може и в нея да е проблема.
    Със сигурност на ръка се усеща като твърда връзка, а дали е оригинално с фрайлайф....идея нямам

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •