Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Скоростен лост - заяжда

  1. #1

    Default Скоростен лост - заяжда

    Здравейте, имам следния проблем с лоста за скоростите.
    При студена кола или когато не е карана, всичко е наред. Когато обаче загрее при изключване от скорост лоста не се връща в стандартното положение - между 3 и 4 четвърта скорост, а застава под или над предавката от която е изключен. Например карам на втора, изключвам и лоста остава над втора, карам на пета изключвам от скорост и лоста остава под пета.
    Опитахме да напръскаме жилата, за да се движат по свободно, но проблема остава.
    колата е Алфа 156 1.9mjet SW - 2005 г. 110 KW

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Чирпан
    Posts
    221

    Default

    При мен го има същия проблем, без значение загряла или не (алфа 147 1,6). И мисля, че е от пластмасовия корпус на скоростния лост. При 156 този корпус се продава отделно, но при мен върви цял комплект само.
    Нека все пак някой от колегите да каже дали съм прав, че е от корпуса.

  3. #3

    Default

    Тука са описали как се оправя проблема.
    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...em-bushes.html

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Smolian
    Posts
    281

    Default

    Пластмасата се маже с маргарин от тоя дето си мажеш филиите.....

  5. #5

    Default

    Мерси @zombiran за линка. Аз също четох, евентуално там да е проблема, но останах с впечатлението, че трябва да се смени цялата част Gear selector plate, като тази от прикачения файл, но явно може само с маншончетата да мине
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 00b15d43.jpg  

  6. #6
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 16-07-2015 at 14:12.

  7. #7

    Default

    На това място ръждясва механизма, където влизат жилата. Разглобява се, маха се раждата със шкурка и се намазва с грес + втулките. В eBay co uk ги продават, ако не може да си намериш тука. Знам го понеже и мен ме чака от скоро тази операция, но ме марзи много сега

  8. #8

    Default

    мерси отново, прикачен е файла от чуждия форум, за по-нагледно
    Attached Files Attached Files

  9. #9

    Default

    Здравейте. Аз имах същия проблем на моята 147 ца. Взех си тези пластмасови втулки трябват ти 2 наброй но в комплекта са 5 цената на една таква е 3.5 лв аз чаках да дойдат от Италия 1 месец но сега вс е ок след като ги монтирах в сервиза. За рабита ми всеха 20 лева дано да съм бил полезен. Поздрави

  10. #10

    Default

    По принцип и аз имам същия проблем, но явно само когато навън е мокро. По-миналия уикенд в дъждовете минах през едни сравнително големи локви и явно се беше намокрил механизма, та запече доста здраво. Както бяха няколко дъждовни дни по ред му трябваше около седмица да изсъхне, та да почне лоста да се връща нормално.

  11. #11
    Младши алфист AlfinaA's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    21

    Red face

    Здравейте.
    Аз имам 156, 2003г., 1.9
    При мен заяжда задната. Има случаи в които трябва 5-6 пъти да натискам и пускам съединителя за да влезе скоростта както трябва. Казвам това, защото за мое щастие в повечето случаи от втория път става. Но ВИНАГИ при отпускане и натискане на съединител. Ако държа съединителя и пробвам отново задна скорост(да не би случайно да не съм уцелила) не става...
    Тук същия проблем ли имаме или ще да е нещо друго?

  12. #12

    Default

    Обезвъздуши си системата на съединителя. Имах същия проблем и така се оправи. Зимата става и по зле, все едно нямах съединител. Мислех, че ми е за смяна съединителя, но след тази манипулация карам вече 2 година. Провери това първо, преди да сменяш каквото и да било.

  13. #13
    Младши алфист AlfinaA's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    21

    Red face

    Zombiran, благодаря ти много.

    ---------- Post added at 16:55 ---------- Previous post was at 16:53 ----------

    Само да добавя, че моят съединител може и да е за смяна. Защото по запознати от мен в тази област казаха, че отлепя от по голямо растояние(първо ще направя това което предложи де :P).
    А кога трябва да се сменя съединител?

  14. #14

    Default

    Имайте в предвид, че задната не е синхронизирана и е нормално понякога да не иска да влиза, в повечето случаи е достатъчно да мръднете 2 см напред и влиза като пирон в кисело мляко

  15. #15
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Имайте в предвид, че задната не е синхронизирана и е нормално понякога да не иска да влиза, в повечето случаи е достатъчно да мръднете 2 см напред и влиза като пирон в кисело мляко
    При jtd е синхронизирана и задна.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •