Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19

Thread: Скоростен лост - заяжда

  1. #16

    Default

    Интересно, не знаех тази подробност. Има ли някаква техническа причина? По принцип знам, че не се слага, за да се избегне излишно тегло и най-вече съкращение на производствени разходи.

  2. #17
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Интересно, не знаех тази подробност. Има ли някаква техническа причина? По принцип знам, че не се слага, за да се избегне излишно тегло и най-вече съкращение на производствени разходи.
    Не знам причината
    Просто като взех 156-цата ми направи впечатление, че задна не "хърка" както е било при всичките ми други коли. Впоследствие пробвах да включа задна в движение включително и напред при около 20 км/ч - влиза без проблем, а това е изключено да стане без наличие на синхронизатор.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Не знам причината
    ...
    пробвах да включа задна в движение включително и напред при около 20 км/ч - влиза без проблем, а това е изключено да стане без наличие на синхронизатор.
    Значи е ясно - за обратна тяга ако откажат спирачките

  4. #19
    започва да се пристрастява georgievd's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    96

    Default

    Karma is a bitch...Края на март си отърках гъза у Жулиета (тест драйв) и бях решил да си оправя лекия луфт, който имам на скоростния лост. Гледах, четох, разглобявах...втулките който ги сменят англичаните изглеждаха като нови. Нищо не задира и няма луфт. В крайна сметка се отказах да го оправям.

    Като станаха жегите тоя лост ми го върна явно задето реших да пипам и почна да седи където го оставя...
    Отново разглобявах - отпред при кутията нищо не задържа, жилата вървят свободно, самия лост също.

    Майстора по-рано ми беше казал че имам някакъв тампон м/у скоростната кутия и купето (ако съм разбрал правилно) който е за смяна. Това го знам отпреди да реша да пипам по скоростите и да чета из форумите.

    По-късно си споделих мъката с един приятел, също се занимава с коли, и каза че можело целия проблем със задържането да идва от тоя тампон.

    Така и не можах да го намеря на епера, но цената която ми каза майстора беше към 70-тина лева.

    Тия дни ще сменям консумативи (надявам се и тоя тампон) и ще пиша какъв е ефекта.

    Off topic: Очаквах повече от жулиетата...разочарован съм

    EDIT: Може би става въпрос за този:
    http://www.autopower.bg/%D1%82%D0%B0...a-d35c118.html
    Last edited by georgievd; 06-07-2014 at 10:46.
    I came, I saw, I ran away screaming

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •