Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Нещо липсва, ама не знам какво....

  1. #1
    Запален алфист t0shet000's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Варна
    Posts
    151

    Default Нещо липсва, ама не знам какво....

    Здравейте колеги, днес реших да смъкна корите под чистачките и да поизчистя мизерията, тъй като поради проливните дъждове тук във варна и кратко плуване с нея беше се понапълнила с вода.... Само че след като свалих корите и забелязах, че над дупката на вентилатора няма нищо, а като че ли би трябвало да има... Също на едно място се събира вода, а няма дупка през която да излиза... Прилагам снимки
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20140622_113306.jpg   IMG_20140622_114221.jpg   IMG_20140622_113317.jpg  
    Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark ECO 105 Hp

  2. #2

    Default

    Над тази дупка мисля, че е поленовия филтър (филтъра на климатика).

    Alfa 156 SW 2.4 JTD 140 hp

  3. #3
    Запален алфист t0shet000's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Варна
    Posts
    151

    Default

    Ами не знам... Казаха ми че моя е зад жабката и даже уж ми го смениха... Бил някакъв двоен с активен въглен... Някой с повече опит да каже
    Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark ECO 105 Hp

  4. #4

    Default

    Нямаш кутия за филтър за климатика и парното, оттам директно влиза вода към перката на парното, и общо взето си късметлия ако тия неща още работят.....
    Предполагам скоро си взел колата и все още не си видял джамбазите навсякъде каква са я свършили.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5
    Запален алфист t0shet000's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Варна
    Posts
    151

    Default

    Ами да, на скоро я взех, все още работят перки, климатици и тем подобни, добре де последно там или зад жабката ми е филтъра на климатика или и на 2те места, щото уж на скоро ми го сменяха и ако е под кората на чистачките са ми сменили само парите...
    Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark ECO 105 Hp

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Перник
    Posts
    48

    Default

    При мен има само мрежичка и аз се чудех дали няма нещо.Филтътър със сигурност ми е зад жабката.Ако може някой друг колега да снима или да каже как е.

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Силистра
    Age
    33
    Posts
    46

    Default

    Филтъра е зад жабката и е двоен както каза колегата по-горе. Мисля, че трябва да имаш нещо като кора над тази перка да отклонява водата до колкото имам спомен, като разглобявах моята за почистване точно на това място.
    Алфа Ромео 147 ТС 1.6 120 к.с. 2001г. "ГИ-Ловато"

  8. #8
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Нещо като кора е за отклоняване на водата и пластмасова решетка за спиране на по едри боклуци.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  9. #9
    Запален алфист t0shet000's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Варна
    Posts
    151

    Default

    Благодаря много за отговорите, имаше "нещо като кора" е най точно казано, но при мен не беше много здраво закрепено, тъй като са счупени щипките от към страната на стъклото и се чудех не трябва ли да има и нещо на тия болтове, които стърчат. Другия въпрос е нормално ли е да няма от каде да се отича водата която се събира на мястото, което се вижда на втората снимка?
    Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark ECO 105 Hp

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    127

    Default

    Ако можеш си възстанови това "нещо като кора", защото точно тази кора отвежда водата настрани от отвора на вентилатора. Колата с какъв климатик е с нормални врътки (като на 156) или с бутони и дисплей индикация.

  11. #11
    Запален алфист t0shet000's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Варна
    Posts
    151

    Default

    Аз нещото го възстанових, горе долу, но както казах щипките му са счупени и не е мн стабилно. Само че пластмасова решетка липсваше. Колата е с двузонов климатроник
    Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark ECO 105 Hp

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Перник
    Posts
    48

    Default

    Може ли да направиш снимки на "нещо като кора?

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    127

    Default

    Щом си с двузонов климатроник, тогава филтъра ти е вътре в купето, (т.е. може наистина да са ти го сменили), а отпред на отвора на вентилатора има пластмасова решетка, която предпазва да не влизат листа или други едри боклуци.

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София
    Posts
    110

    Default

    На снимка 3 седи сензора за замърсен въздух който е наличен само на колите с двузонов климатроник и тази функция активна (auto recirculation). Там трябва да има и 3 пинова букса.

    В противен случай всичко трябва да липсва (както е снимано на снимката).

    За да си го представите прилагам диаграма от EPER (позиция 5 до 8 ).

    В EPER също може да се видят всички съставни части на модула за климатика както и пластмасовата кора.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails pollution_sensor.jpg  
    2016 BMW 320D F30 LCI M Package
    ex. 08 Alfa Romeo 147 Q2 1.9 16V M-JET Garrett GTB2060VKLR Powered
    ex. 02 Modified FIAT Stilo 1.9 8V JTD Garrett GT2256V Powered

  15. #15

    Default

    Там има филтър.И се хваща на двети шпилки които се виждат.Без него влизат прахоляци в купето.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •