Здравейте колеги,

преди няколко месеца се сдобих една Алфа 156 1.8 Това се оказа е Алфата на колегата Torret0 от темата: http://clubalfaromeo.com/forum/showt...hlight=Torret0
Разбира се, когато купувах колата тази тема не я бях видял. Останах неприятно изненадан от разхода 13 на извън градско 21-22 на градско(газ). Веднага закачих колата на компютър и излязоха два проблема, дебитомер и ламбда сонда. Смених ги и отидох при "майстор на ГИ" човека закачи компютъра на колата после и този на ГИ-то и накрая каза: ами колата ти общо взето е в ред. Намерих си кабел и софтуер. Междувременно ми се наложи да отида до София. През целия път Русе-София съм карал със 120 (без населените места) разход 10 газ. В София посетих един майстор на ГИ, който бутна газовата. Да ама сега колата се оказа много скопена. До 3000 оборота пълен мъртвец. Много ме стана ме хвана яд, понеже до сега колата набираше перфектно. Веднага отидох при един приятел който има автосервиз - Сашо Януш. Преди години работих при него. Та Сашо ми каза така: Кире най добрата центровка само ти сам можеш да си направиш и никой друг. После ми обясни, кое какво е по софтуера и как се променят настройките по горивната карта. Пуснахме една автокалибрация на ГИ-то. После жена ми седна зад волана (всъщност алафата е нейна) а аз седнах от дясно с лаптопа в мен. Резултата сега разхода на газ е 12 на градско. Днес направихме една разходка до Сливен, при нормално каране 100-110 разхода на газ е 8,5 на 100. Относно датчика който е монтиран допълнително на маркуча на радиатора. Датчика е от голф и управлява перките на вентилатора.Не знам защо са го сложили, но за сега работи и ги включва на време, така че не мисля да пипам повече.