Results 1 to 3 of 3

Thread: Няколко въпроса за 145!?

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София, кв. Надежда
    Age
    37
    Posts
    306

    Default Няколко въпроса за 145!?

    Имам няколко въпроса за 145-цата ми. Скоро бях на ремонт да ми сменят преден ляв лагер на главина и понеже беше клеясало цялото задвижване се счупи датчика за абс-а!? От къде да намеря втора ръка че за нов ми искат 150 лв! Като взех колата беше претапицирана в червено но плата беше се разпокъсал на места и аз го махнах! Обаче на вратите плата е продупчен и сега трябва нов плат за да стане като хората! От къде мога да намеря подобен черен плат, какъвто е навсякъде по колата!? За сега нямам някакви сериозни проблеми с колата освен че тропа нещо отпреде в ляво като минавам през дупките, а също и като натиса спираките по силно, дано не се окаже нещо скъпо за ремонт. Другия проблем е че не ми работи правилно датчика за температурата на таблото! Малко след като запаля и се качва най горе до 130 градуса! Къде може да е проблема, от време на време ми показва правилно но по често си седи на 130!? Това е за сега!
    Alfa 145, 1.6 TS, 120hp, 99'


  2. #2
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Спомням си, че Вальо беше казал, че си е намерил 2-нд хенд датчик за 20-30 лв някъде беше. Датчика за температурата може от лоша маса да ти се бърка така.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  3. #3
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Това с датчика мове да има проблем с масата защото като го опреш на маса прави така да удря в червеното
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •