Results 1 to 12 of 12

Thread: Придърпване

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Самоков
    Posts
    8

    Default Придърпване

    Предварително се извинявам, ако вече има такава тема, но ето какъв е моят случай.
    След смяната на ангренажния ремък, колата силно придърпва на ниски обороти, както и като пусна газта, за да убия малко скоростта. В сервиза, в който смениха ремъка ми казаха, че вероятно смуче въздух от някъде. Факт е, че преди да се смени ремъка, дори да е смукало въздух, придърпване нямаше.
    Моля за вашите мнения, какъв може да е проблема.
    Не знам какво да правя, след повторната ми среща с "майстора", се отказах да ходя пак там, защото такива глупости не бях слушал, още повече, че тоя човек беше доста притеснен и гузен, докато се опитваше да ме убеди, че - цитирам:
    "Преди не е придърпвало, защото не е бил зацепен правилно ремъка. Сега, след като го зацепихме, веднага е дало отражение това, че смуче въздух..."

  2. #2
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Огледай си кабелите да не са скъсали някой, и не се научихте че се ходи в определени сервизи за тези манипулации!

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Самоков
    Posts
    8

    Default

    Кои сервизи? Този има пети и вс. необходимо. Кабелите ги проверих, няма нищо нередно там. Възможно ли е да не е зацепен ремъка правилно?

  4. #4

    Default

    Колега напиши от къде си,като за начало.За да знаем на къде да те насочим.
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  5. #5
    започва да се пристрастява aligator89's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Варна
    Posts
    65

    Default

    Не е зацепен кажи от къде си и ква е колата
    156 2.4 JTD 136hp

  6. #6
    Запален алфист iwo156's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    143

    Default

    И как разбрахте, че не е зацепен правилно? Иди да я проверят в друг сервиз, но може и да не е проблема в зацепването.

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Самоков
    Posts
    8

    Default

    Колата има и газ, но на газ придърпването е по - слабо изразено. Разходът също е доста по - висок отколкото беше преди смяната на ремъка.
    И да ходя в сервизи, там може да си ме лъжат колкото си искат. Не съм милионер. Така един "разбирач", доста скъп при това, ми предлагаше да сложи тел на клапата за топло/студено, да си я местя ръчно, защото това било много трудно за оправяне... трябвало да се сваля цялото табло евентуално. След една зима мръзнене, разглобих жабката и свалих машинката. Оказа се, че тя не работи. Но още по интересното е, че спря да работи, след като газаджиите сложиха така уредбата, че системата непрекъснато прехвърляше ток и все нещо не работеше... я откажат стъклата, а светят безпричинно плафоните в купето, я имобилайзера не изключваше. Диагностиката показваше, че компа не разпознава имобилайзера и ми предложиха да го изолират. Това ме накара да взема и да си реша сам проблема. Вързах превключвателя на газта директно към акумулатора, а не към сервизния бушон и проблема се реши, но явно тия прехвърляния на напрежение са избили някой елемент на машинката за клапата и за това не работеше. Та оказва се, най - добре човек сам да си прави колата. Хем пари ще спести, хем няма да му я съсипват разни неандерталци.
    За това и питам тук - някой да даде мнение и да си я оправя сам.
    156, 1,6 туинспарк.
    Аз съм от Самоков.

  8. #8

    Default

    Ама чакай сега... ти като отидеш в сервиз... плащаш за краен резултат, не за хвърляне на боб. Ако иска да сменя 20 компонента по колата, теб това не те бърка. Понеже всеки може да смени 10 неща по колата и 1 от тези 10 да се окаже правилния. Това не значи, че трябва да си плащаш за другите 9. За мене майстор е този , който може да има 4 предположения, примерно за проблема и да почне да изключва всеки от тях с нова (част, работеща). Като накрая ти вземе пари само за тази, която е оправила проблема. Вече с такива уговорки ходя аз по майстори. Понеже и аз съм си патил от хубави диагностики... датчици сменях какво ли още не.. и накрая искала просто настройка на газта. Та идеята ми е.. отиди някъде в други сервиз обясни какво е правено от предния майстор... там ремъци ролки и зацепване... че преди това не е придърпвала и т.н. Вече те да го мислят,като изрично им кажеш, че ще платиш единстовено и само частта, която ще оправи колата. Не всички компоненти, които сменят за да отстранят проблема!!!

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Това ми се струва, като да е проблем по свещ или бобина.
    Разгледай големите свещи на първи и четвърти цилиндър.
    Една от двете трябва да са сваляли при зацепването на ремъка. Ако са направили някоя магария при свалянето на свещта (подмяна с друга, увеличен луфт между електродите, или калпава връзка с бобина или високоволтов кабел), може да се получи това придръпване.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Самоков
    Posts
    8

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Това ми се струва, като да е проблем по свещ или бобина.
    Разгледай големите свещи на първи и четвърти цилиндър.
    Една от двете трябва да са сваляли при зацепването на ремъка. Ако са направили някоя магария при свалянето на свещта (подмяна с друга, увеличен луфт между електродите, или калпава връзка с бобина или високоволтов кабел), може да се получи това придръпване.
    Братле, дай малко повече инфо по този въпрос. Струва ми се че е много вероятно да е нещо такова. Какво имаш предвид, като говориш за бобината, че не е свързана добре или че може да е повредена? Как обаче точно при смяната се е повредила...? Сега се сещам, че като я взех от сервиза, имаше период, в който при палене колата пукаше.

  11. #11
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Вадил съм свещ със скъсана резба, крепила се е само на изолатора.Въртиш пък не се развива, плод на прекомерно стягане при завиване.Виж си и масата към планката с бубините, на мойта беше превъртяла резбата, сложих малко по дълъг болт да хване на здрави витки/има около 4-5мм още/ а масата удължих и я преместих на друг болт.Или завиваш и лепиш шпилка с лактайт и хващаш масата с гайка.Акож имаш такъв проблем де.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Rozen View Post
    Братле, дай малко повече инфо по този въпрос. Струва ми се че е много вероятно да е нещо такова. Какво имаш предвид, като говориш за бобината, че не е свързана добре или че може да е повредена? Как обаче точно при смяната се е повредила...? Сега се сещам, че като я взех от сервиза, имаше период, в който при палене колата пукаше.
    При смяната на ремъка се сваля блока с бобините. Това е съпроводено с изключването на лулите от свещите. После при сглобяването ако не е натисната добре някоя от страничните на бобините лули, съответните свещи няма да работят добре.
    Отделно пък при центровката на ангренажа се свалят свещи на първи или 4 - ти цилиндър (обикновено голямата на първи) за да се определи ГМТ.
    Та при свалянето и качването на свещта може да е повредена, да и е променен луфта или просто да е сменена с друга, която е неподходяща за този мотор.

    Накратко - провери дали всички лули са правилно включени към свещите а така също виж и състоянието на самите свещи.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •