Results 1 to 6 of 6

Thread: Сервизиране на газов инжекцион.

  1. #1
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default Сервизиране на газов инжекцион.

    Здравейте,

    За да не пиша наново имам следния проблем:

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=85266

    Има ли някакъв начин да проверя дали газовия инжекцион е изправен(рейка-инжектори, изпарител). За да съм сигурен, къде да търся проблема.

    Поздрави!
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  2. #2
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Начини има, въпроса е доколко можеш да се справиш сам.

    Инжекторите се разглобяват и се почистват, ако трябва се сменят уплтъненията.
    После се минават с индикаторен часовник, ако позволяват корекция на хода на штока.

    Изпарителя се отваря и почиства и при нужда подменят обслужваемите компоненти.

    40к не са много, но не са и малко.
    Почни с нова настройка.

  3. #3
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    Колата е настроена ръчно + има пуснати ОБД корекции. Ламбда интеграторите или там как се водят са около 1(0.95-1.05). Колата работи добре в движение с изключение на празни обороти............... дори в движение като изключа от скорост оборотите падат за момент до 600. На бензин по не се усеща, но мисля, че проблема го има и на бензин просто не е толкова силно изразен. Първото палене е малко трудно(понякога пали от втория път). Ламбдите и дебитомера са изправни. Проблема е или някъде по газовото(което ме съмнява) или нещо по двигателния отсек ( свещи, кабели, стъпково моторче/моторче за празни обороти дори ме съмнява датчика за коляновия вал дето сменявах да не е дефектен, защото проблемите започнаха горе долу по едно и също време).

    Дразня се, защото при потегляне мощността е много малка и ако не дам повечко газ може да ми изгасне някъде.......
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  4. #4
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    И ? Аз какво ти казвам, ти какво ми казваш.

    Ти ли си писал преди време в колеги ?
    Какво значи ръчно ? Ако например не си уцелил размера на дюзите и налягането, колкото и да коригира по тримове пак ще се сбози. Това ти е един вариант за трудното палене сутрин.

    Оправи я на бензин, все пак е алфа, не някой фиат, ресетни и адаптацията, карай я на бензин, виж я дали ще прави проблеми.

  5. #5
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    Под ръчни настройки имам предвид коригиране на газовите инжекторни времена(газова карта) така, че показанията от лабда сензорите да са близки до оптималните(да речем с 10-15% отклоние). След това пускане на обд адаптацията за докоригиране(обд адаптацията може да коригира до 1,9мс отклонение).
    Налягането е около 1 бар и не мога да го коригирам(нито електронно нито има кранче на изпарителя). Инжекторите нямам си и на идея какви са, само знам времената на отвряне и затваряне. В софтуера също не виждам настройки за тях.

    Иначе аз миналото лято писах в колеги, да. От како пуснах тогава обд-то до зимата на същата година не съм имал никакви проблеми с автомобила. Нито грешки бедна/богата смес нито проблеми при палене/вървеж и т.н. Зимата започна да пали трудно, после отказа датчика за оборотите(датчик колянов вал). Смених го и колата запали, но проблема с трудното палене, особено след престой(първо палене) си остана.
    Ще отида някъде да проверят газовите инжекторите и ще търся проблема по бензиновата система и един преглед на двигателя и така.

    Също ще покарам няколко дни на бензин да видя какво ще стане, въпреки че ме съмнява да се промени нещо.

    Поздрави!
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  6. #6
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Това е най-лесното, да.


    Направи го и карай на бензин.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •