Results 1 to 7 of 7

Thread: Промяна нивото на светлините.

  1. #1
    Запален алфист t0shet000's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Варна
    Posts
    151

    Default Промяна нивото на светлините.

    Здравейте колеги, от скоро имам 147 1.6 TS ECO 105Hp. В ляво от волана имам бутон за промяна нивото на светлините, само че като го натисна нищо не се случва. На малкия дисплеи излизат цифрички за промяна и се чува звук за натискането, следователно бутоните работят. Освен това ми се струва че левият фар свети по на долу. Някой знае ли как да го оправя?

  2. #2
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    .....в сервиз....
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  3. #3
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Абе имах такъв проблем с моята ама не помня как го реших.Май разкачих буксите за управление на фаровете, и ги регулирах ръчно, после ги закачих и се оправиха.Само че при мене само единия се движеше другия беше забит надолу.Виж буксите дето са нафаровете дали не са откачени.Имат едни телени скоби дето ги държат да не излизат от само себе си.Някой може да ги е махнал.И ад така бях направил, щото трудно се махат когато ти дотрябва, обаче ги запазих и ги върнах обратно понеже от бърникане или състресения се самоизваждаха.Едва ли са изгорели моторчетата.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #4
    Запален алфист t0shet000's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Варна
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Абе имах такъв проблем с моята ама не помня как го реших.Май разкачих буксите за управление на фаровете, и ги регулирах ръчно, после ги закачих и се оправиха.Само че при мене само единия се движеше другия беше забит надолу.Виж буксите дето са нафаровете дали не са откачени.Имат едни телени скоби дето ги държат да не излизат от само себе си.Някой може да ги е махнал.И ад така бях направил, щото трудно се махат когато ти дотрябва, обаче ги запазих и ги върнах обратно понеже от бърникане или състресения се самоизваждаха.Едва ли са изгорели моторчетата.
    Ок, благодаря ще проверя утре и ще пиша

  5. #5
    започва да се пристрастява Mladencho's Avatar
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Добрич
    Posts
    44

    Default

    При мен единия фар реагира , другия не.
    Вероятно имам изгоряла машинка.
    Иначе можеш да отидеш на сервиз и ръчно да ти ги регулират (мисля ,че взимаха по 3-4лв. на фар).
    147/1.9 Жив Турбо Дявол(jtd) /115+

  6. #6
    Запален алфист t0shet000's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Варна
    Posts
    151

    Default

    Ха, оказа се че от едната страна просто липсва машинката за това фара е забит на долу... Ще търся машинки

  7. #7

    Default

    Дори машинките да работят... има вероятност едната да не вдига фара. Това се получава в разликата на отвора/затвора в машинките. Трябва и двете да са регулирани еднакво. При мен беше така.

    Отначало намаше машинка а само тялото, което беше фиксирано на една позиция. След като взех нова и я сложих имаше разминаване... и едната се вдигаше повече , а другата ръмжеше и стоеше на едно място. Това не може да се оправи от врътките на фаровете!! Разбрах го като ги изкарах и ги регулирах, двете да са с еднакакъв отвор/затвор!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •