Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: Скърцане при натискане на съединител

  1. #1
    Запален алфист fakirastanly's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Razgrad
    Posts
    267

    Default Скърцане при натискане на съединител

    Юнаци имах леко скърцане при натискане на съединителя независимо дали колата е запалена,топла,студена или на изгасен мотор появи се с затоплянето на времето.От 2-дена вали като изведро несъм я карал стой си пред блока днес се качвам скърцането го няма явно нещо трябва да се смаже или аз бъркам ако някой му се е случвало нека сподели.

    Или този модел са така
    Alfa 147 JTD 16v 140hp Distinctive
    0w40 Shell Helix Ultra

  2. #2

    Default

    притискателен диск на съединителя.
    Alfa Romeo 146 ti
    16V 1997г

  3. #3
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Смажи тампона на горната помпа, който влиза в педала на съединителя.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  4. #4
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    При 147-та няма тампон както е при 156 и ако скърца вътре в купето най-вероятно е проблем със самата помпа!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  5. #5
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Скърца и от помпата и още нещо.
    Второто е загадка все още.
    Или е от оста на педалите или от пружината.Ако някой е свалял педалите или има схема как се свалят нека да сподели.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  6. #6
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 17-07-2015 at 13:32.

  7. #7

    Default

    за триене.. горния пост е изчерпателен
    Last edited by zombiran; 01-06-2014 at 12:25.

  8. #8
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 17-07-2015 at 13:33.

  9. #9
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Само дето отговора изобщо не е изчерпателен и не води до нищо добро. Най-много да си прецакате помпата и да си омажете половината кола с грес. Аз го пробвах с няколко вида литиеви греси, течни смазки, ВД40 , спрей за матрици и т.н. Крайния ефект беше нова помпа. А скърцането с новата помпа е много по - малко , но пак го има. Но съединителя е по- мек. Скърца или от пружината или от някоя от пластмасите на педала или от оста. В самата помпа няма нищо,което може да скърца. Старата като е свалих я пробвах и не скърца,когато не е на колата.

    Last edited by zaryto; 02-06-2014 at 16:21.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  10. #10
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 17-07-2015 at 13:33.

  11. #11
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Да си прецака човек помпата в резултат на горната процедура може да стане единствено ако го направи нарочно според мен. Колкото до оцапването на половината кола с грес - да, това е възможно, нещо повече - може да си оцапаш и цялата кола с грес, ако никой не ти е показал как се гресира. И след като човекът изрично е написал, че единствено бялата литиева грес върши работа, защо пробваш и с други смазки, за които авторът изрично е отбелязал, че не вършат НИКАКВА работа (като WD-40 и другите, които си описал).
    Защото с неговата не става нищо. Не знам дали си отварял такава помпа и дали знаеш на какъв принцип работи и какво има вътре, но няма нищо,което може да се смаже.
    Иначе не знам как се смазва с грес не разбирам, аз съм прост инженер. Но ако си пробвал да пръскаш със литиева грес на спрей при педалите,ще си наясно за какво говоря.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  12. #12
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 17-07-2015 at 13:34.

  13. #13
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Никъде в линка, който съм дал, не става въпрос за смазване на самата помпа. Моля да ми посочиш, по възможност с цитат, къде си видял такова нещо.
    Между другото, аз също съм инженер, но специално относно гресирането това едва ли е гаранция за компетентност. Виждал съм машинни инженери с повече от 20 години стаж, които не могат да гресират правилно, както и 10-годишни деца, които го правят безупречно.
    На снимките е показано,че пръска със спрея под гумения маншон м/у буталото и ябълката на пръчката. Според мен скърца от самия педал на съединителя и по-точно там където ляга ябълката на пръта. Леглото на ябълката е много измислено с едни пластмасови елементи,които явно скърцат. При мен се получава само при полусъединител,когато превключвам в движение го няма.Пробвах и там да го гресирам, но пак скърца. Иначе на свалена помпа при движение на педала няма скърцане. Явно си е недомислено,защото по чуждите форуми масово се оплакват от същото.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  14. #14
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by zaryto View Post
    На снимките е показано,че пръска със спрея под гумения маншон м/у буталото и ябълката на пръчката. Според мен скърца от самия педал на съединителя и по-точно там където ляга ябълката на пръта. Леглото на ябълката е много измислено с едни пластмасови елементи,които явно скърцат. При мен се получава само при полусъединител,когато превключвам в движение го няма.Пробвах и там да го гресирам, но пак скърца. Иначе на свалена помпа при движение на педала няма скърцане. Явно си е недомислено,защото по чуждите форуми масово се оплакват от същото.

    При мене е същите лайна... И много ме дразни.

    Навремето имах Пунто 2 с подобна пмпа и конструкция на педала - и то така скърцаше. Докато не нахлепах яко с гъста грес отзад педала, където лагерува оста на помпата в ония пластмаски, не спря да скърца. После минаха години и не се обади повече...

    Да видим кой ден ще се надупя и на Алфата, макар че засега е леко скърцането и само на полусъединител, ама за сметка на това ми бърка в мозъка. Лошото е че е много тясно и тъмно до педалите...
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  15. #15
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    При мене е същите лайна... И много ме дразни.

    Навремето имах Пунто 2 с подобна пмпа и конструкция на педала - и то така скърцаше. Докато не нахлепах яко с гъста грес отзад педала, където лагерува оста на помпата в ония пластмаски, не спря да скърца. После минаха години и не се обади повече...

    Да видим кой ден ще се надупя и на Алфата, макар че засега е леко скърцането и само на полусъединител, ама за сметка на това ми бърка в мозъка. Лошото е че е много тясно и тъмно до педалите...
    Аз си мисля за подложка от мека гума или дунапрен м/у ябълката и педала, но трябва да махна педала.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •