Results 1 to 6 of 6

Thread: Трудно пали и притриса на празни обороти - 147 1.6

  1. #1
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default Трудно пали и притриса на празни обороти - 147 1.6

    Здравейте,

    От доста време имам този проблем. Най силно изразен е когато колата работи на газ, но от скоро го има и на бензин.

    Първото палене на студен мотор е трудно. Понякога пали от втория път. Докато е студена(1200 оборота) няма проблеми, но като загрее и паднат оборотите почва да претриса (особено на газ). Понякога падат за секунда до 600. Не ми се е случвало да гасне иначе.

    Мисля, че проблемите започнаха още от миналата година след смяна на датчик колянов вал(не искаше да пали), но може да е съвпадение просто.

    Като грешки ми е записвало missfire на 1 и 4 цилиндър. Ламдата на първата банка (1-4) чертае странно на празни обороти, но е здрава. Размених я с тази от 2 и 3 и пак първа банка чертае странно. Дебитомера също е здрав.
    Ако ви трябва повече инфо питайте.

    Някакви препоръки или сервиз в Пловдив?

    Поздрави!
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  2. #2

    Default

    Да знаеш че, ако настройките на газовото ти не са наред.... от там трупа грешки и после се отразяват и на бензин. При мен се случваше сутрин да пали на 2-3 цилиндъра, като след 2-3 мин. се оправяше. Като ми направиха настройките на газовото изчезна това нещо. Провери си филтрите, трябва да са 2 на изпарителя и след него до рейката някъде. Може и самата рейка вече да се е износила (на газовото) от колко време е на газ колата и сменял ли си нещо до сега там ? Казвам ти това понеже на мен ми се е случвало 3-пъти. Не знам защо си губеше настройките. Но има и друго. Последния път в който не работеше колата добре... ми показваше Missfire 2 цилиндър и се оказа изгорял клапан. Като работеше и на газ и на безнин по един и същ начин. Най-лесно може да проверих дали е от газта. Като:

    Изтриеш грешките от компа, след което караш 1-2 дена, или колкото ти е необходимо да я наблюдаваш само на бензин. Ако се оправи това поведението на колата, което наблюдаваш в момента значи търси проблема в газовото.

    Има опция и без да ходиш да триеш грешки... като само караш на бензин така колата ще ги премахне сама, но иска малко повечко време.. тоест няма да усетиш още на другата сутрин подобрение, но не пречи да пробваш.

    Виж тука съм писал за проблема ми, който в последствие се оказа клапан. http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=84853

  3. #3
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Извода е карай на бенз...или вози се на влаци!


    Са без майтап,има тема за ФАфли на газ,пиши там.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  4. #4
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    Колата я карам на газ от близо 40к километра(преди това колко е карана не се знае. Купих я с газово). Преди 3 седмици за първи път смених филтрите на газовото (facepalm). Газовото е настроено + OBD корекции са включени. Горивната карта е в нормалното. Между 0.95-1.05(под 0.85 и над 1.25 записва грешки съответно богата/бедна смес) . В движение колата също работи добре, но на празни обороти не. Както си работи нормално на празни обороти и изведнъж гледам инжекторните времена падат рязко(съответно и оборотите) след това се вдигат рязко (колата се форсира и оборотите се вдигат) и ламбда сондата на 1-4 колектор се чуди какво прави(тя не е проблемна разменях я с другата от 2-3). Като паля някога почва от 600 оборота(съответно и понякога не може да запали от първия път) и се форсира сама за да не изгасне, а понякога при паленето почва от 1400 оборота и падат на 1100(студен двигател).

    Ще я покарам известно време на бензин да видя дали поне паленето ще се оправи.

    Съмнява ме да не са нещо свещи/кабели(и те са оригинални (колата е на 130к по борд на 87 я купих), но не знам как да ги проверя. Също стъпково моторче(как се чисти) или нещо друго.

    Някъде в Пловдив, някой може ли да направи един контролен преглед на мотора(да замери компресия/да смени гумички - към един литър масло гълта за 10к километра), ако може да препоръчате сервиз.
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  5. #5

    Default

    Описваш ми проблема който имах аз благодарение на газовото... Пробвай изчисти всякакви грешки и покарай на бензин, запали две сутрини на студен мотор. И виж дали ще има промяна на бензина. Дали ще пали както трябва и дали ще държи обороти.
    Last edited by zombiran; 04-06-2014 at 22:40.

  6. #6
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Бих препоръчал щом имаш кабел като чистиш грешките да нулираш и адаптацията.
    После наистина я покарай на бензин известно време.
    Наистина най често подбни проблеми са от каране на газ.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •