Results 1 to 9 of 9

Thread: прекомерен разход на гориво

  1. #1
    Запален алфист t0shet000's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Варна
    Posts
    151

    Red face прекомерен разход на гориво

    Здравейте, от преди 2 дни съм горд собственик на 147ца с ГИ. Проблема обаче е следния: на дисплея ми изписва MOTOR CONTROL SYSTEM FAILURE. Ходих на диагностика и излиза грешка в ламбда сондата(горивната смес била слаба или нещо такова). Изчистиха грешките и след няколко километра пак ми изписа същото съобщение. Едновременоо с това за 90 изминати километра със средна скорост 130км/ч на магистрала ми изгори 17 литра газ... Моментен разход на газ в града ми изписва около 20-24. Въпроса ми е някой има ли представа на какво се дължи, да сменям ламбди или да ходя на настройка на газово? Мотора е 1.6 ТС 105КС.

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    32

    Default

    първото нещо което трябва да оправиш е ламбда сондата че може и тя да ти казва бедна смес и да пуска повече гориво варианта е да погледнеш какви данни дава

  3. #3
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Ако средната ти скорост е наистина 130км/ч разхода ти е нормален, ако си поддържал 130км/ч е друга песен и аз лично бих проверил всички снадки за "течове", щото ако приемем, че нормалния разход е 12/100 да ти изгори 17/90 няма как да е от ламбда сонда/и.

    Друг е въпроса ако не си засичал пълно-празно.

  4. #4
    Запален алфист t0shet000's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Варна
    Posts
    151

    Default

    Ами да, ама и на бензин разхода не пада под 20 в града... Инъче няма проблеми с вървежа. Ще я покарам още малко и ще я занеса пак да видим какви грешки е натрупала.

  5. #5
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by emzo View Post
    Ако средната ти скорост е наистина 130км/ч разхода ти е нормален,
    Абсолютно нищо нормално няма със средна скорост 130км/ч да гори 17л. на 90км .
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  6. #6
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Средна 130 може да се образува при 190 на магистралата и малко градско с 30км/ч.

    Така, че вариати - много.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Брей,тая 147-ца на разход горе долу го докарва колкото двуглавата ламя?Това на майтап,наистина ми се вижда и на мен много висок разхода,още повече че казваш че и на бензин лапка 20/100 има нещо не наред,но така само може да гадаем,оправи си колата първо на бензин и тогава търси ако има още проблеми в ГИ-то.

  8. #8
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by emzo View Post
    Средна 130 може да се образува при 190 на магистралата и малко градско с 30км/ч.

    Така, че вариати - много.
    със средна скорост 130км/ч на магистрала
    Повече от 12л./100 не трябва да е. Стига сме философствали.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  9. #9
    Запален алфист t0shet000's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Варна
    Posts
    151

    Default

    Ламбдата дава грешка за слаба горивна смес... Изчистихме грешки и разхода падна, но пак започна да ги трупа. Някой може ли да ми препоръча добър сервиз за ГИ във Варна, да мина да ми го погледнат, че ме съмнява че не е настроен както трябва

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •