Results 1 to 9 of 9

Thread: Проблем с багажника!

  1. #1
    JTD пристрастен! zx12r's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Бургас
    Posts
    55

    Default Проблем с багажника!

    Здравейте колеги, преди 2 дена исках да отворя багажника на колата, но нещо не ми се получи ... Дръпнах ръчката както обикновено, но не се усети обичайното съпротивление и щракане и багажника си остана затворен Днес разглобих ръчката която го отваря и там всичко си беше наред, проблема видимо е по-назад по системата. Колата ми е 156 седан, 99г. Оригинално имаше ключалка под емблемата, но се наложи да сменя капака с такъв, но без ключалка отзад и 3 години съм нямал проблеми. До този момент! Въпроса ми е, как безболезно да отворя капака? Знам вариантите с козия крак и флекса, но искам нещо по-елегантно и рафинирано. Питах трима приятеля с Алфи (156, 166 и 159) ама и тримата нямат идея и тримата казаха едно и също - да питам във форума! Питам
    Last edited by zx12r; 24-05-2014 at 07:42.
    [SIGPIC]http://prikachi.com/images/553/5862553X.jpg[/SIGPIC]

  2. #2
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Бургас
    Posts
    4

    Default

    пропаднал си колега, единствения вариант е да проследиш пътя на жилото и да се е скъсало или запънало преди да влезе към багажника и махайки му бронята да успееш да го дръпнеш. иначе наистина варианта е козия крак. ще погледна по eLearn-а за някоя друга идея ... ама едва ли

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    София младост 4
    Posts
    89

    Default

    Понеже съм с комби не знам как седят нещата със седаните... Като махнеш задната седалка имаш ли достъп до багажника?

  4. #4
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Има решение,но трябва малко подготовка.Най напред за да ти стане ясно разгледай на друга алфа,къде закопчава капака на багажника.Ще видиш,че има пластмасова лайсна,закопчана с копчета,под която има две болтчета за ключ 10,развиеш ли ги и си готов.После отиваш при твоята,сваляш облегалката на задната седалка,и с помоща на втори човек,фенерче,дълго рамо,и малко късмет правиш същото,през отвора на ски багажника. Успех!
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    127

    Default

    Можеш да свалиш гърба на задните седалки и от там да достъпиш багажника, ключалкта е видима и можеш да я отвориш като натиснеш лостчето ѝ за отваряне (там е закачени и жилото за отваряне от купето). С подходяща отвертка ще стане. Пластмасите няма да можеш да ги свалиш при затворен багажник.

  6. #6
    Запален алфист TheRaDoOo's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Видин
    Age
    34
    Posts
    169

    Default

    При мен го имаше същия проблем, получи се след като ми затвориха багажника малко по-силно от колкото трябва. Беше прескочило палчето което щраква ключалкато.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD+++ Alfa Romeo 156 1.9JTD+
    ex. Fiat Stilo 1.6 16v

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by nexs7910 View Post
    Понеже съм с комби не знам как седят нещата със седаните... Като махнеш задната седалка имаш ли достъп до багажника?
    Колега, като паднат седалките, пак няма как да се влезе в багажника, щото има нещо като желязна преграда, може да се бърка или някой по-малак човек да се пробва от дупката на под-лакетника. Не си спомням, дали тези метални прегради могат да се смъкват (т.е. дали имат болчета)... Ето за какво говоря:



  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Sofia
    Age
    56
    Posts
    53

    Default

    През отвора м/у задните седалки. Пробвай с по-дълга тръба. Отпред на тръбата сложи примерно голяма права отвертка. Маха се пластмасовия капак в/у механизма.С фенерче, търпение и късмет отваряш багажника.
    156, 2.4JTD

  9. #9
    Младши алфист Mihail_cc's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Bansko
    Age
    38
    Posts
    19

    Default

    Лошо Колега аз имах същия проблем с 166-ца от изчерпан акумолатор но се справих с проблема с друг и подаване на ток през стартера на полюса и се отвори.Но ти ако си с жило Теслата и Това е
    Alfa Romeo 147 FL1.6-120HP and 159 2.4-JTDm200HP
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136 HP
    ex Alfa Romeo 156 1.8 SW -140 HP
    ex Alfa Romeo 145 1.6 BOXER 103 HP

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •