Results 1 to 8 of 8

Thread: турбото пренадува

  1. #1
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default турбото пренадува

    Здравейте колеги . Онзи ден като и дадох газ и ми светна чека на мотора и на компютъра ми показа грешка .. като я закачихме с един приятел на неговия комп ни показа че при 3.7к обороти на пълна газ турбото е пренадуло .. също така когато ми изкара грешката ( и карах известни километри с грешка ) ми направи направи впечатление че не чувам въобще турбината ... след като я изчистихме се чуваше отново .. Моля за помощ

  2. #2
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post
    Здравейте колеги . Онзи ден като и дадох газ и ми светна чека на мотора и на компютъра ми показа грешка .. като я закачихме с един приятел на неговия комп ни показа че при 3.7к обороти на пълна газ турбото е пренадуло .. също така когато ми изкара грешката ( и карах известни километри с грешка ) ми направи направи впечатление че не чувам въобще турбината ... след като я изчистихме се чуваше отново .. Моля за помощ
    Бе то нее зле да се дописват разни малки подробности все пак като например какъв е двигателя и разни такива дреболии...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  3. #3
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Бе то нее зле да се дописват разни малки подробности все пак като например какъв е двигателя и разни такива дреболии...
    Съжалявам моя моя грешка .. алфа 156 2.4 JTD 20v

  4. #4
    Запален алфист Marchoni's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    228

    Default

    Блокирала геометрия, скъсан вакум към турбината, дефектирал селеноиден клапан. Най-вероятно третото. Изключваш нещата по едно и ще излезе. Успех.
    156 2.4 jtd 150hp.+++

  5. #5
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by Marchoni View Post
    Блокирала геометрия, скъсан вакум към турбината, дефектирал селеноиден клапан. Най-вероятно третото. Изключваш нещата по едно и ще излезе. Успех.

    Да допълня като вариант и опърлени и с нарушен ъгъл лопатки на турбината
    Last edited by pininfarina; 25-05-2014 at 08:44.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  6. #6
    Запален алфист Marchoni's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    228

    Default

    Да, позната болка
    156 2.4 jtd 150hp.+++

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Нова Загора
    Age
    45
    Posts
    23

    Default

    и аз го имах съшия проблем,смених всички вакум маркучи но не се оправи.свалих соленоида на турбото издухах го с помпа за колело,но пак нищо свалих го отново разгледах го по обстойно и видях че има на единия щуцер нещо като филтърче една много ситна мрежичка която беше много задръстена опитах да я изчистя поизчистисе,но пак не стана и накрая го свалих това филтърче и вече го нямам проблема с пренадуването.та въпросът ми е може ли да се кара така без този филтър на соленоида или да търся друг да слагам.

  8. #8
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Накисни го няколко часа, продухай го после от безопасно разстояние с компресор и го върни.

    Иначе след време - нов клапан ще търсиш.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •