Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 63

Thread: Проблем с вървежа. Идеи!?

  1. #31
    Заклет Алфист Kanev's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    125

    Default

    Един добросъвестен колега ме светна, че азбеста е канцерогенен. Така че този вариянт отпада за мен. Добре че ми го каза на време....
    Alfa Romeo 156 1.8TS' 97 - EX
    Alfa Romeo 156SW 1.9JTD 16V M-Jet' 04

  2. #32
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by Kanev View Post
    Един добросъвестен колега ме светна, че азбеста е канцерогенен. Така че този вариянт отпада за мен. Добре че ми го каза на време....
    термолентите, който се продават, не са от азбест - наистина е забаранен от доста години. Ако искаш да правиш нещо, има теми в Форума - стоманени колектори, портване на глава, олекотена шайба, валове, чип....и още доказани и недоказани неща.
    Last edited by rossenvn; 25-05-2014 at 22:17.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  3. #33
    Заклет Алфист Kanev's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    125

    Default

    Олекотената шайба ми се струва доста приемлив вариант. Сега, ако ми препоръчаш къде в София могат да ми я направят като хората и за колко пари горе доло ще съм ти много благодарен, че като си знам късмета все попадам на "майстори"
    Alfa Romeo 156 1.8TS' 97 - EX
    Alfa Romeo 156SW 1.9JTD 16V M-Jet' 04

  4. #34
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    ама нали знаеш че трябва и чип да и сложиш иначе файда от шайбата няма по добре надупчи маховика
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  5. #35
    Заклет Алфист Kanev's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    125

    Default

    Точно това ми е мисълта. Чип + шайба и евентуално един хубав спортен филтър в кутията, като само за филтъра все още се колебая дали да слагам
    Alfa Romeo 156 1.8TS' 97 - EX
    Alfa Romeo 156SW 1.9JTD 16V M-Jet' 04

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by Kanev View Post
    Точно това ми е мисълта. Чип + шайба и евентуално един хубав спортен филтър в кутията, като само за филтъра все още се колебая дали да слагам
    Темата се изроди малко, искаше топлия въздух само да изгониш, а сега вече за силов тунинг се говори
    За чип - OEM
    За лека шайба - ФЕРАРИСТ
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  7. #37
    Заклет Алфист Kanev's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    125

    Default

    Вярно. Изродих темата доста. Сега вече поне знам кой за какво да търся. А предполагам, че ОЕМ или ФЕРАРИСТ би трябвало да са доста напред с материала и относно проблема с топлия въздух. Ще им драсна по едно ЛС. Мерси за инфото
    Alfa Romeo 156 1.8TS' 97 - EX
    Alfa Romeo 156SW 1.9JTD 16V M-Jet' 04

  8. #38
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    При подобен спад в мошността... смени горивен филтър (ако имаш) и свещи

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by Kanev View Post
    Вярно. Изродих темата доста. Сега вече поне знам кой за какво да търся. А предполагам, че ОЕМ или ФЕРАРИСТ би трябвало да са доста напред с материала и относно проблема с топлия въздух. Ще им драсна по едно ЛС. Мерси за инфото
    Моля, за нищо!

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    При подобен спад в мошността... смени горивен филтър (ако имаш) и свещи
    Няма горивен, а свещи да сменя само ако наистина има защо....все пак са цифра!
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  10. #40
    Заклет Алфист Kanev's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    125

    Default

    Свещите съм ги сменил преди 12000км. с NGK laser platinum. Няма как да е от тях според мен
    Alfa Romeo 156 1.8TS' 97 - EX
    Alfa Romeo 156SW 1.9JTD 16V M-Jet' 04

  11. #41
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    1. Ако искаш да получиш вървеж от свещите смени и кабелите! Свещите са по-скъпи от обикновените, но ако знаеш къде да търсиш цената е 2 пъти надолу от тази която ви дават по магазините.

    2. За изолация на колектора си се продава специална термолента. Нейната функция не е само да намали температурата под капака, а да държи висока температура на изгорелите газове, за да могат да излизат по-лесно. Потърси в чичо гугъл. Трябват ти между 10 и 15 метра. Ако вземеш черна, трябва да я намокриш и тогава да я навиеш по колекторите.

    3. От шайбата има ефект и без чип, но най-добре е ако се комбинират нещата. Чип, шайба и изолация на колекторите.

    Аз също съм намислил подобни подобрения. Като остане време и пара ще ги направя и ще пиша има ли ефект, но би трябвало да има! Ако ме изпревариш пиши и ти. Успех!

    ---------- Post added at 15:07 ---------- Previous post was at 15:04 ----------

    А как беше след смяната на свещите? Живна ли колата? Кабелите смени ли? И последно - какви ти бяха старите свещи?

  12. #42
    Заклет Алфист Kanev's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    125

    Default

    Старите свещи пак си бяха NGK и като ги смених колата живна малко. А иначе до средата на Юни мисля да съм готов с тези неща, които изброи по - горе
    Alfa Romeo 156 1.8TS' 97 - EX
    Alfa Romeo 156SW 1.9JTD 16V M-Jet' 04

  13. #43
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Според мен това са ъпдейти, които сигурно имат ефект, но не са необходими за нормалната работа на двигателя. И моята 156-ца е така - в повечето време върви като някоя нормална кола среден клас 1.6-1.8, без да се усеща че има 155 коня под капака. Докато е студена обаче върви супер (но пак от време навреме, не винаги). И така е от доста години. Компресията - ок (около 12 на 4-те цилиндъра), грешки няма, нови хубави свещи, чистене на дюзи, МПХ, дебитомер - имам си колекция от нови оригинални... не знам вече какво остава - може би да сменя ЕКУ-то и вариатора и бенз помпа, но вече не ми е приоритет, че си имам друга ламя за изхранване.
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  14. #44
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    С читав вариатор тръгва по-добре в ниските - пробвано!

  15. #45
    Заклет Алфист Kanev's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    125

    Default

    Това за читавия вариатор и аз знам, че е така. А ако му се сложи един рмонтен комплект на вариатора понежа моя се е поразтракал освен, че за известно време ще е по тих се чудя дали поне малко няма да се усети ралика и във вървежа - в ниските обороти имам предвид де?
    Alfa Romeo 156 1.8TS' 97 - EX
    Alfa Romeo 156SW 1.9JTD 16V M-Jet' 04

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •