Results 1 to 2 of 2

Thread: Проблем с запалване на жтд

  1. #1
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default Проблем с запалване на жтд

    Здравейте колеги преди 1 месец си взех 146 1.9жтд смених маслото и въздушния филтер и доиде време за филтера за нафтата смених го обаче го отвих заедно с болтовете дето дето влизат във филтера а не от доло от там тръгна проблена не иска да запали въртх доста време падна акомулатора от там се попитах в сервир и ми казаха за тия болтове че имали клапани и да ги обърна направих го запали за 1 минута като дърхах гаста и работеше както я пуснах изгасна и не иска да запали така 2 рия ден мина 3 тия я дурпах ме до маистор ништо не направи от там на 2 ри също ништо стигнах до 3 ти които я закачи за диагностика от там нищо не излезе че има грешки разви макучите впърска си нафта стига до всякаде и пак каза да я дръпнем да видим дръпнах ме я запали направх кръгче и при прибиране при него изгасна и светна вътре лампата за диузите врътнах пак и запали стигнх пак маистора и и тои я закаки пак всичко точно тръгнах да я загася и не искаше да изгасне а извадих цялия клуч и пак не изгасна и след около 1 минута изгасна сама беше изгорял бушона на помпата сменихме го завъртях запали за 10 секунди и изгасна и от там вече не искаше да запали Ако някои може да помогне ще сум много благодарен Извинявам се за правописа

  2. #2
    започва да се пристрастява Kostadin`'s Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Assenovgrad
    Age
    33
    Posts
    30

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    Здравейте колеги преди 1 месец си взех 146 1.9жтд смених маслото и въздушния филтер и доиде време за филтера за нафтата смених го обаче го отвих заедно с болтовете дето дето влизат във филтера а не от доло от там тръгна проблена не иска да запали въртх доста време падна акомулатора от там се попитах в сервир и ми казаха за тия болтове че имали клапани и да ги обърна направих го запали за 1 минута като дърхах гаста и работеше както я пуснах изгасна и не иска да запали така 2 рия ден мина 3 тия я дурпах ме до маистор ништо не направи от там на 2 ри също ништо стигнах до 3 ти които я закачи за диагностика от там нищо не излезе че има грешки разви макучите впърска си нафта стига до всякаде и пак каза да я дръпнем да видим дръпнах ме я запали направх кръгче и при прибиране при него изгасна и светна вътре лампата за диузите врътнах пак и запали стигнх пак маистора и и тои я закаки пак всичко точно тръгнах да я загася и не искаше да изгасне а извадих цялия клуч и пак не изгасна и след около 1 минута изгасна сама беше изгорял бушона на помпата сменихме го завъртях запали за 10 секунди и изгасна и от там вече не искаше да запали Ако някои може да помогне ще сум много благодарен Извинявам се за правописа
    Филтъра не се развива отдолу,нито му се развиват болтовете които влизат в него,сваля се като развиеш 3-те гайки ''13мм'' с който стойката му е захваната за купето и като му се откачат кабелите по него.Филтъра заедно със стойката се извива на 90 градуса обратно на часовникова стрелка и така имаш достъп да го развиеш!Гумените уплътнения на самия филтър се намазват малко с нафта,при затягането да не се скъсат.Преди да запалиш даваш 3-4 пъти контакт за по ~15 секунди докато подкачи помпата и после палиш,това се прави за по-лесно палене,иначе има и вариант да въртиш до откат.Тя пак ще запали,но по-трудно и може да си бутнеш акумулатора .Малко я форсираш като запали да се обезвъздуши системата.
    Относно вече възникналия проблем намери читав сервиз,гледам си от София отвори ОБЩ ТЕХНИЧЕСКИ РАЗДЕЛ избери си един сервиз и отиди там,при някой дето като отвори капак на Алфа,знае какво прави,а не гледа като теле в железница.
    Alfa Romeo 146 1.9JTD
    VW Transporter Т3 1.6TD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •