Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: съединител дефекти и тънкости

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    PLOVDIV
    Posts
    309

    Default съединител дефекти и тънкости

    ето малко снимки и коментар за проблимите със съединителя. ако прецените ,че темата е за технеческия раздел я преместете. само да уточна, че става въпрос за 146 боксер, незнам дали и за тс е така
    след като ми пропадна педала на съединитиля си помислих, че е някоя помпа и бях решил да ги смена и двете, но не ми губеше спирачна течност и можех да я карам и сменям скоростите. оказа се съединител. аксиалния лагер е блокирал и е стъргал в демферните пластини на притискателния диск докато ги е прерязал. затова педала е пропаднал, хлътнал. съединителя е оригиналния на алфа и е валео, както и лагера. това се вижда и на снимката
    http://www.bgalbum.com/displayimage.php?pos=-241463
    прословутата вилка за аксиала се протъркала от един щифт на който се позиционира, получил се е луфт в следствие на коета феродовия диск се е износил неравномерно(не си личи много на снимката) http://www.bgalbum.com/displayimage.php?pos=-241466 и щифта се е изкривил.освен това има една втулка на оста от скоросната кутия, която също е изтъркана ето ги http://www.bgalbum.com/displayimage.php?pos=-241464
    поради малката площ на която ляга аксиалния лагер се изтърква по-лесно.аз взех друг, на които площа с която прилепя към демферите е по- голяма, вижда се от снимката http://www.bgalbum.com/displayimage.php?pos=-241461
    http://www.bgalbum.com/displayimage.php?pos=-241465
    цялата предна част прилепя към пластините, което е по-добре, освен това е с меатална стойка а не пласмасова като на оригиналния. разбрах и , че твърдоста на педала не зависи толкова от помпите , а точно от твърдоста на тези демферни пластини които дефакто се натискат чрез педала. би следвало ако ти и мек педала съединителя да е по- износен, а при по-твърд педал да е по-запазен, но това е относително, все пак е хидравличен. ако някой се интересува от нещо да пита. нарочно не казвам каква марка е съединитиля и лагера, за да няма спорове за качеството. само ще кажа ,че този лагер е произведен точно с тази идея да се премахне този проблем с прерязването на демферните пластини. частите ми струват 100лв с отстъпката ми. купуват се и няколко гарнитури за колекторите. ами това е
    НАЙ-БЪРЗИЯТ ПЪТ ДО ВКЪЩИ ->146-BOXER 1.6

  2. #2
    Автомонтьор-Разбирач Lisan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    922

    Default

    Прилепва по добре,ама другия път,всеки лагер като хвърли греста болкира и се получава това.Новия лагер ми изглежда на АП и е много добър.
    RANGE ROVER / ALFA ROMEO SPIDER / ALFA ROMEO 145 1.9 jtd /YAMAHA 1200 /
    0899832271 Сашо

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    PLOVDIV
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by Lisan
    Прилепва по добре,ама другия път,всеки лагер като хвърли греста болкира и се получава това.Новия лагер ми изглежда на АП и е много добър.
    то като хвърли греста е ясно , че така става, ама и новия , друг така направен не видях (така добре затворен и със закръгления да не стърже) , колкото до вилката и фтулката ги дадох да ги наварът на аргон и после се престъргват на струг и ръчно за вилката. тайната с износения щифт е че просто се набива с един чук навътре, докато се скрие износеното. остава да стърчи достатъчно, така че няама проблеми. дано съм бил полезен с нищо
    НАЙ-БЪРЗИЯТ ПЪТ ДО ВКЪЩИ ->146-BOXER 1.6

  4. #4
    Старши алфист JORDANGT's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София Красна Поляна
    Age
    47
    Posts
    779
    Blog Entries
    1

    Default

    Намерил си на кого да обесняваш за съединител на Боксер.Тва с вилката и другите работи Lisan го е правил поне 1000 пъти. А иначе си прав.Но мога да ти кажа,че твърдоста на педала зависи от марката на съединителя,а не от това колко е износен.

    Alfa33 1.3 90г.Alfa33 1.5 93г.Alfa33 1.4 94г.Alfa146 1.4TS 97г.Alfa146 1.8TS 99г.Sprint 1.5 78г.Аlfa33 1.7 4x4 91г Sprint 1.7 16V 83г.Alfa145 1.3 96г.Alfa156 2.0 99г.147 1.6 03г.145 2.0 Alfa159 1,9 JTD Ti

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    PLOVDIV
    Posts
    309

    Default

    аз споделям във форума, за да помогна на някой ако има нужда, не обяасняавам на лисан. щото никаде не видях някой да е писал как се оправя нита или вилката или фтулката( всеки казва, че е проблемно, но не казва дали и как го е оправил). колата я зглобих и си върви добре за сега, не трака ни вилка ни лагер. наистина педала е по-мек от преди, не се тресе при тръгване и лепи за седалкатааааааа. дано всичко да е ок
    НАЙ-БЪРЗИЯТ ПЪТ ДО ВКЪЩИ ->146-BOXER 1.6

  6. #6
    Старши алфист JORDANGT's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София Красна Поляна
    Age
    47
    Posts
    779
    Blog Entries
    1

    Default

    Дано си оцелил добра марка,че аз какви ядове брах мани мани

    Alfa33 1.3 90г.Alfa33 1.5 93г.Alfa33 1.4 94г.Alfa146 1.4TS 97г.Alfa146 1.8TS 99г.Sprint 1.5 78г.Аlfa33 1.7 4x4 91г Sprint 1.7 16V 83г.Alfa145 1.3 96г.Alfa156 2.0 99г.147 1.6 03г.145 2.0 Alfa159 1,9 JTD Ti

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    256

    Default

    Quote Originally Posted by vamfan
    аз споделям във форума, за да помогна на някой ако има нужда, не обяасняавам на лисан. щото никаде не видях някой да е писал как се оправя нита или вилката или фтулката( всеки казва, че е проблемно, но не казва дали и как го е оправил). колата я зглобих и си върви добре за сега, не трака ни вилка ни лагер. наистина педала е по-мек от преди, не се тресе при тръгване и лепи за седалкатааааааа. дано всичко да е ок
    Много време ли отне самата процедура по сваляне и слагане на новият съединител? Има ли нещо на което трябва да обърна повече внимание въпреки че няма да го правя аз, все пак не съм сигурен на какъв майстор ще попадна.
    146 1.6 Boxer '96

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    PLOVDIV
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by nikola_n
    Quote Originally Posted by vamfan
    аз споделям във форума, за да помогна на някой ако има нужда, не обяасняавам на лисан. щото никаде не видях някой да е писал как се оправя нита или вилката или фтулката( всеки казва, че е проблемно, но не казва дали и как го е оправил). колата я зглобих и си върви добре за сега, не трака ни вилка ни лагер. наистина педала е по-мек от преди, не се тресе при тръгване и лепи за седалкатааааааа. дано всичко да е ок
    Много време ли отне самата процедура по сваляне и слагане на новият съединител? Има ли нещо на което трябва да обърна повече внимание въпреки че няма да го правя аз, все пак не съм сигурен на какъв майстор ще попадна.
    доста разглобяване падна, бая работи демонтирах за да я сваля, иначе щом ще си на маистор ще има инструмент. ето ти горе долу нещата как изгеждат http://www.bgalbum.com/displayimage.php?pos=-240986 отгоре забравих да я снимам, всичко и бях разкачил там, колектори, испускатели, кутията с филтъра, кабели, ламдда, абе ужас, мислех че няма да я събера. ама за петък и събота беше готова. хахаах и върви при това
    НАЙ-БЪРЗИЯТ ПЪТ ДО ВКЪЩИ ->146-BOXER 1.6

  9. #9
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    4 часа - толкова отнема смяната на съединител на 33-ка 1.3 боксер, тва ако имаш подемник и подходящи инструменти, въпреки че Уно-то на жена-та ми глътна цял ден миналата събота/обаче без подемник а в канал/, убитата кутия тежеше цял тон и опираше от едната страна в подкалника а от другата в носача...а бе ако не си сменял съединител ->не се хващай, ами потърси майстор.
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    256

    Default

    Нямам намерение да се захващам сам. Не съм много компетентен, а и както са казали хората: "100 грама брашно да имаш, дай го на майстор да ти го меси" или по подходящо "100 грама масло да имаш, дай го на майстор да ти го налее"
    146 1.6 Boxer '96

  11. #11
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    абе не знам за вас ама аз вместо съединители и вилки виждам триград и пещери
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    256

    Default

    А някой има ли представа каква е цената на труда, ориентировъчно!?
    146 1.6 Boxer '96

  13. #13
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Quote Originally Posted by nikola_n
    А някой има ли представа каква е цената на труда, ориентировъчно!?
    Бе при нас вземат към 50-60
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  14. #14
    Автомонтьор-Разбирач Lisan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    922

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    Quote Originally Posted by nikola_n
    А някой има ли представа каква е цената на труда, ориентировъчно!?
    Бе при нас вземат към 50-60
    Много евтино бре, да нямаш няква грешка?
    RANGE ROVER / ALFA ROMEO SPIDER / ALFA ROMEO 145 1.9 jtd /YAMAHA 1200 /
    0899832271 Сашо

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    PLOVDIV
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by Lisan
    Quote Originally Posted by Crusader
    Quote Originally Posted by nikola_n
    А някой има ли представа каква е цената на труда, ориентировъчно!?
    Бе при нас вземат към 50-60
    Много евтино бре, да нямаш няква грешка?
    оринтеровъчно в пловдив ми искаха по 140 лв, но не в динекспрес, а в други малки сервизи
    НАЙ-БЪРЗИЯТ ПЪТ ДО ВКЪЩИ ->146-BOXER 1.6

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •