Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: датчик накладки

  1. #1
    Запален алфист NeDkY's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    112

    Default датчик накладки

    Добър вечер,колеги !

    Можете ли да ми кажете откъде тръгва кабела за индикацията на накладките,че някой някъде си да не свети лампата от едната страна кабела е срязан почти плътно до буксата му , а от другата страна въобще не виждам кабела.

    Чета теми ,че имало само от ляво кабел?

    Става въпрос за 156ца 1,9 жтд 115 '02
    Last edited by NeDkY; 06-05-2014 at 03:09.
    2002 1.9JTD 115

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by NeDkY View Post
    Добър вечер,колеги !

    Можете ли да ми кажете откъде тръгва кабела за индикацията на накладките,че някой някъде си да не свети лампата от едната страна кабела е срязан почти плътно до буксата му , а от другата страна въобще не виждам кабела.

    Чета теми ,че имало само от ляво кабел?

    Става въпрос за 156ца 1,9 жтд 115 '02
    В документацията пише, че датчик за износване има само на предна лява накладка.
    Независимо от това, колко сензора има, те всичките трябва да са свързани паралелно към проводника за индикацията на таблото - букса "B" на таблото - пин 11.



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Запален алфист NeDkY's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    112

    Default

    Благодаря!
    Така предположих последно,че ще е само от ляво.Но като видях ,че две накладки са със сензор,тръгнах да търся и отдясно кабел.
    2002 1.9JTD 115

  4. #4
    Запален алфист iwo156's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    143

    Default

    А може ли да кажете на какъв принцип работи? Един или 2 кабела са от ляво. При мен не светва нищо по таблото. Лампата за ръчната ли свети?

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by iwo156 View Post
    А може ли да кажете на какъв принцип работи? Един или 2 кабела са от ляво. При мен не светва нищо по таблото. Лампата за ръчната ли свети?
    Принципът е възможно най-простият:

    +12 V се подават постоянно, когато колата е на контакт на единия извод на крушката на индикацията. За да светне въпросната индикация е необходимо другият и извод да се свърже към шаси.
    Това става, като той се свърже чрез кабел до датчика в накладката.
    Датчикът представлява един проводник вкаран във феродото и когато то се износи до определена степен, кабелът започва да допира до диска и така прави връзката към шаси и индикацията свети.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    Запален алфист TheRaDoOo's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Видин
    Age
    34
    Posts
    169

    Default

    При мен се бяха износили доста преди да ги сменя и така и не светна индикация на таблото, обаче спря да ми работи АBS-а, смених накладките и се оправи...
    Alfa Romeo 156 2.4JTD+++ Alfa Romeo 156 1.9JTD+
    ex. Fiat Stilo 1.6 16v

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Изправността на индикацията лесно може да се провери, като се допре кабела за датчика към шаси. При това положение трябва индикацията на таблото да светне.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8
    Запален алфист iwo156's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    143

    Default

    Аз принудително допрях кабела на маса и нищо не светва. Коя е лампата да проверя да не е изгоряла. Предпазител има ли и кой е той. Винаги си ги наглеждам накладките, но като знам, че нещо не работи по колата и се побърквам .

  9. #9
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    IWO156, Трябва да си на контакт, като опираш към маса кабела за датчика на накладките, а някой да гледа на таблото. Символа за износени накладки на таблото е червен, кръг, с по 3 дъги от ляво и дясно на кръга.
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by iwo156 View Post
    Аз принудително допрях кабела на маса и нищо не светва. Коя е лампата да проверя да не е изгоряла. Предпазител има ли и кой е той. Винаги си ги наглеждам накладките, но като знам, че нещо не работи по колата и се побърквам .


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    Запален алфист iwo156's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    143

    Default

    Явно е прекъснат някъде, защото бях на контакт, даже после запалих и мотора и допрях кабела директно на минуса на акумулатора.

  12. #12
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Аз имам кабели и от двете страни, сигурно, ще има датчици и на двете! 2.0TS
    Онзи ден като сменях гумите видях, че този отляво е отрязан или скъсан плътно до буксата му.

    Някой слънчев ден ще се прави!

    П.С. Уикенда, ще пробвам дали работи при мен, като допра на "маса".
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  13. #13
    Запален алфист iwo156's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    143

    Default

    Моят е същия и не работи.

  14. #14
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Според мен светването на лампа накладки,масло и т.н.(случвало ми се е),винаги ме навеждало на мисълта,че не съм обръщал достатъчно внимание на автомобила.От много време,не разчитам на тях,все едно са изгорели или не работят и всичко е ок. П.П Дисковете нямат лампа(какво ще чакаме да светне?).
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  15. #15
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Здравейте, при мен има развитие. Бях свързал кабела за накладките, март тази година. Свързах само на лявата, защото при смяната на накладките са ми отрязали кабела на дясната накладка. Буксата е идентична от тези с който идват китайските ксенони.
    Днес след тръгване и около 10сек ми светва индикацията за износени накладки.
    Проверих накладките - имат си "матрял". Сменени са преди около 5000км. Нивото на спирачната течност е в норми.

    Някой има ли представа откъде може да е проблема? Да не би този проводник, за който говори ecotronic да е по-дълъг от необходимото и така да се презапасяват производителите и затова да са ми били резнати кабелите?
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •