Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 44 of 44

Thread: Решен проблем с "клатене" на обороти

  1. #31

    Default

    Английски ми благороднико, your highness, алоуууууу!!! Сравнението ти не е уместно, защото ми даваш пример с пружина, която по габарити не отговаря на тази, която се намира в клапанът за картерните газове.

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Английски ми благороднико, your highness, алоуууууу!!! Сравнението ти не е уместно, защото ми даваш пример с пружина, която по габарити не отговаря на тази, която се намира в клапанът за картерните газове.
    Разтегни я с кран щом те притеснява габарита. Или разтегни по-малка, на клапан. Има стомана и стомана и стоманизирана тел, като пружина на химикал. Каква е разликата?
    Last edited by lordliness; 11-11-2016 at 22:24.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    пускането на педала на газта по време на движение и моменталното забиване на муцуната
    Хм, имам такъв проблем аз, като се движа нормално и върна газта понякога имам чувството че ще целуна челното стъкло Не винаги се случва обаче.

    Това значи ли, че някои ми е рязал кабели по колата(какъв е този пин15) или проблема може да се крие другаде?

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Разтегни я с кран щом те притеснява габарита. Или разтегни по-малка, на клапан. Има стомана и стомана и стоманизирана тел, като пружина на химикал. Каква е разликата?
    Момко, ти разглабял ли си този клапан и въобще виждал ли си пружината как изглежда и с какви габарити е? Аз съм разглабял въпросният клапан, пружината спокойно се разтегля на ръка. Към колегата с проблема с клатенето: разпъването на пружината няма да ти реши клатенето на оборотите. Аз бях сменил карантията на клапана с такава от ремонтен комплект, в който имаше чисто нова и неамортизирана пружина. След интервенцията пак клатеше.

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Момко, ти разглабял ли си този клапан и въобще виждал ли си пружината как изглежда и с какви габарити е? Аз съм разглабял въпросният клапан, пружината спокойно се разтегля на ръка. Към колегата с проблема с клатенето: разпъването на пружината няма да ти реши клатенето на оборотите. Аз бях сменил карантията на клапана с такава от ремонтен комплект, в който имаше чисто нова и неамортизирана пружина. След интервенцията пак клатеше.
    Говориш за пружини, не конкретно за този клапан. За пружина от химикал, аз ти двам пример за друга пружина.
    Моят проблем с клатенето го реших успешно.
    Last edited by lordliness; 12-11-2016 at 09:08.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Момко, ти разглабял ли си този клапан и въобще виждал ли си пружината как изглежда и с какви габарити е? Аз съм разглабял въпросният клапан, пружината спокойно се разтегля на ръка. Към колегата с проблема с клатенето: разпъването на пружината няма да ти реши клатенето на оборотите. Аз бях сменил карантията на клапана с такава от ремонтен комплект, в който имаше чисто нова и неамортизирана пружина. След интервенцията пак клатеше.
    Има една особеност този клапан - пластмасовото тяло, т.е. отворът също се износва. Идеята е като отпуснеш педала на газта, този клапан да се затвори. Иначе напъхваш в маркуча от капака до клапана едно парче от маркуч с по-малък вътрешен диаметър и нещата заспиват

  7. #37
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Мъ ти серьозно ли? Я пробвай да разтегнеш една пружина от химикалка (също е стоманена) и докладвай резултата.
    На теб колега няма какво да докладвам . Това че не си схванал иронията ми ,не е мой проблем .
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Идеята е като отпуснеш педала на газта, този клапан да се затвори.
    Всъщност колега, не е точно така. Клапана е затворен единствено, когато мотора не работи. В момента който го запалим, вакуума под дросела свива пружинката, и започва изсмукване на картерни газове при ниски обороти. С повишаване на оборотите, респективно се повишава количеството газове, отваряме дросела, и засмукването продължава и през големия маркуч, който е зад дебитомера. Това са двата кръга на мотора, за теглене на газове при ниски, и високи рпм.

    С това разпъване на пружинка, нищо не постигаш, вакуума е достатъчно силен да я свие отново.
    Last edited by GSY; 20-11-2016 at 14:18.

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by GSY View Post
    Всъщност колега, не е точно така. Клапана е затворен единствено, когато мотора не работи. В момента който го запалим, вакуума под дросела свива пружинката, и започва изсмукване на картерни газове при ниски обороти. С повишаване на оборотите, респективно се повишава количеството газове, отваряме дросела, и засмукването продължава и през големия маркуч, който е зад дебитомера. Това са двата кръга на мотора, за теглене на газове при ниски, и високи рпм.

    С това разпъване на пружинка, нищо не постигаш, вакуума е достатъчно силен да я свие отново.
    Я пак!

  10. #40
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Пробвай да разтегнеш една пружината от окачването на колата(също е стоманена) и докладвай за резултата.
    Ако приложиш необходимото усилие - ще я разтегнеш. В случая и пружинката омеква и леглото се износва.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by GammaRay View Post
    Ако приложиш необходимото усилие - ще я разтегнеш. В случая и пружинката омеква и леглото се износва.
    Добре че ми каза, знам.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #42

    Default

    Quote Originally Posted by GammaRay View Post
    Ако приложиш необходимото усилие - ще я разтегнеш. В случая и пружинката омеква и леглото се износва.
    май ще я счупиш вместо разтеглиш за постоянно

  13. #43
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Добре че ми каза, знам.
    Като знаеш, що правиш тъпи изказвания? Сакън човек да не попита нещо в тоя форум - все някой знаещ се обажда.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by GammaRay View Post
    Като знаеш, що правиш тъпи изказвания? Сакън човек да не попита нещо в тоя форум - все някой знаещ се обажда.
    Тъпи ли? Като не си в час и никой не те закача защо се месиш?
    За какъв се мислиш, че да оценяваш?
    Кой те закача теб и за какво се бориш?
    Причината за клатенето не е в пружината. И до утре да я разтягате все тая.
    Кажи сега щом разбираш от пружини, ако махнеш клапана какво ще стане?
    Last edited by lordliness; 21-11-2016 at 19:15.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •