Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 44

Thread: Решен проблем с "клатене" на обороти

  1. #16

    Default

    Ясно.Аз си викам брех тая кола без филтър лие карана до сега че така мръсно
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 1998 LPG -ex
    Fiat Tempra 1.6 i.e LPG - 227 000 km - scraped
    Lancia Lybra 2.4 JTD 03' 150 hp

  2. #17
    започва да се пристрастява didikoff's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Burgas
    Posts
    40

    Default

    Имах го същия проблем с клатене, гаснене по завои и светофари. Натискам газ и спирачка едновременни. Днес смених степ мотора, който е залепен за дросела и колата заспаха оборотите, без адаптации нищо.Степ мотора го взех от една 166ца 2.0 тс, същата, номера на степ мотора същия, минах 100 км, ако пак запо1не да клати и да гасне ще ви пиша.
    Alfa 156 2.0 TS

  3. #18
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by didikoff View Post
    Имах го същия проблем с клатене, гаснене по завои и светофари. Натискам газ и спирачка едновременни. Днес смених степ мотора, който е залепен за дросела и колата заспаха оборотите, без адаптации нищо.Степ мотора го взех от една 166ца 2.0 тс, същата, номера на степ мотора същия, минах 100 км, ако пак запо1не да клати и да гасне ще ви пиша.
    Аха за това ли гледам аз на моята гумичката на спирачката е изтрита само от дясната страна от към газта !!!
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  4. #19
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Преди доста време дискутирахме въпросното клатене. Та накратко доколкото си спомням:
    Под клатене се разбира клатене на изключена от скорост в движение, но стабилни обороти на изключена и автомобила в покой. Причината беше в скоростомера, затова и след срязване на пин15 компа не отчита движение и се лъже че колата е в покой. Почистването на клапата е задължително като манипулация и адаптация след това за да си хване 0-та като положение.
    Аз реших проблема по следния начин: сложих 2 микроключета с рамо монтирани на една пласмасова плочка под кожата на скоростния лост които прекъсват веригата на пин15 когато скоростния лост е в свободна позиция съответно я затварят когато колата е на скорост. Така се избегнаха леките неудобства като пускането на педала на газта по време на движение и моменталното забиване на муцуната, също и рязкото падане на оборотите при смяна на предавките, съответно има по-плавна смяна, същевременно когато изключиш от скорост след 1 секунда оборотите заковават на 800-900. За съжаление нямам снимка за да покажа нагледно какво имам предвид, някой ще ме разберат други не. И така 2г вярна служба и 30 000км.
    Гореспоменатото не ангажирам никой че е правилно, но аз така реших моя проблем. В началото като всички и аз се опитах да реша проблема, но реално никой майстор не можа да ми отговори конкретно кое да сменя за да станат нешата както си трябва.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #20
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    Никой не можа да каже

    Имаше хора от форума дето бяха сменили всичко от до , със стъпкови мотори и дросели и даже капак на клапаните заради картерните изпарения. Даже имаше съмнения че е от сервото на спирачките .....

    Някои смятаха че е буска ...... дъръ бъръ....

    пин 15 си беше решението , а това със скоростния лост е много добра идея

    Аз мислих подобен вариант , за да мога да и направя автопилот Ама така и така не се наканих , иначе го бях измислил от всякъде
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  6. #21
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Можеш да пробваш с едно ключе и да си цъкаш за да видиш ефекта, ще ти хареса.

    За автопилота имаше готови схемички, даже имам едно лостче в мазата дето щях да го слагам и тъй си остана. Ако те интересува ми пиши на лични.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  7. #22
    Младши алфист bocman84's Avatar
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    малта
    Age
    53
    Posts
    12

    Default

    здравейте колеги , и аз имам проблем с това клатене , само че при мен е точно обратното . при изключена предавка и по инерция оборотите заковават на 1000 и не мърдат , но като спра на място започват да играят 600-1200 . като подам газ се оправят за определено време около 5-8 минути и пак започват да играят.
    Някакви мнения по въпроса

    п.п нямам газово колата я карам само на бензин
    Alfa Romeo 156 1.8 16v twin spark

  8. #23
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by bocman84 View Post
    здравейте колеги , и аз имам проблем с това клатене , само че при мен е точно обратното . при изключена предавка и по инерция оборотите заковават на 1000 и не мърдат , но като спра на място започват да играят 600-1200 . като подам газ се оправят за определено време около 5-8 минути и пак започват да играят.
    Някакви мнения по въпроса

    п.п нямам газово колата я карам само на бензин
    Прочети постове 32 и 33 от тази тема.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #24
    Младши алфист bocman84's Avatar
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    малта
    Age
    53
    Posts
    12

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Прочети постове 32 и 33 от тази тема.
    Благодаря колега
    Alfa Romeo 156 1.8 16v twin spark

  10. #25

    Default проблем с алфа 147 жтд и обороти при студен мотор

    Эдравейте колеги както писах проблемат е колебание на оборотите при студен мотор като эагрее всичко е ок.

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by tur4in View Post
    аз на една бензинова алфа гледах дроселовата клапа заради тоя проблем, ама дросела беше като чисто нов.
    Там проблемът е друг
    Оу, стара тема
    Last edited by Alex_26; 25-07-2016 at 08:38.

  12. #27

    Default

    Колеги още ли не сте чували за клапан за вентилациата на картерните газове. Извадете клапана, които се намира зад дросел клапата и разтеглете пружинката му с 2-3 милиметра. Аз така си реших проблема от раз. С времето тая пружинка се смачква, а на диагностика проблема не излиза защото до него жици не ходят. Успех

  13. #28
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by rucata_ View Post
    Колеги още ли не сте чували за клапан за вентилациата на картерните газове. Извадете клапана, които се намира зад дросел клапата и разтеглете пружинката му с 2-3 милиметра. Аз така си реших проблема от раз. С времето тая пружинка се смачква, а на диагностика проблема не излиза защото до него жици не ходят. Успех
    Пружината се прави от стомана,а стоманата не може да се разпъва или смачква Сори мЪ не можах да се въздържа . Рязко мЪ влетя спомен от теорията на един колега/
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by alfista 96 View Post
    Пружината се прави от стомана,а стоманата не може да се разпъва или смачква Сори мЪ не можах да се въздържа . Рязко мЪ влетя спомен от теорията на един колега/
    Мъ ти серьозно ли? Я пробвай да разтегнеш една пружина от химикалка (също е стоманена) и докладвай резултата.

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Мъ ти серьозно ли? Я пробвай да разтегнеш една пружина от химикалка (също е стоманена) и докладвай резултата.
    Пробвай да разтегнеш една пружината от окачването на колата(също е стоманена) и докладвай за резултата.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •