Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44

Thread: Решен проблем с "клатене" на обороти

  1. #1

    Default Решен проблем с "клатене" на обороти

    Много много собственици на 156-ци включително и аз сме се оплаквали от тези пусти обороти когато колата е в движение на свободна.Аз лично какво ли не пробвах.Правихме няколко пъти диагностики нищо не излезе като грешки.Свещи, дебитомери, стъпковото моторче, ламбди сонди даже и пин 15 отрязохме.Какво ли не сме гледали всичко е наред а оборотите все още си ходят от 600 до 1500 когато колата е по инерция на свободна.За една година съм дал около 2000 лева за ремонти (нужни) и от нито един не дойде като плюс оправянето на обороти.
    Таа по същество.Реших да видя тая пуста дросел клапа.Разкачам гумената тръба към нея и като я видях зяпнах.Стои си полу отворена от боклуци.Ама боклуци да ви види окото.Започна се чистене с художническа четка и кореселин около 15 минути.Мръсотия все още тече.Изчистих я до блясък.Запалих и за мое учудване оборотите заковаха на 1200 студена и 900 топла.Не помръдват при изключване от скорост.Навъртях и едни бързи 20 километра и оборотите си заспиват на 900 с никакво колебание нагоре надолу.Преди това и при смяна на предавка докато натиснеш съединителя падаха веднага на 900 и смяната на скорости беше много гадна.Сега го намя това нещо.Оборотите си падат плавно и спокойно.На мен чистенето на дросел клапата ми помогна.Ако имате същия проблем.Първо проверете там.Не струва нищо освен малко кореселин и четка.
    Дано съм бил полезен.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 1998 LPG -ex
    Fiat Tempra 1.6 i.e LPG - 227 000 km - scraped
    Lancia Lybra 2.4 JTD 03' 150 hp

  2. #2
    Запален алфист snaiperisto's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Age
    50
    Posts
    227

    Default

    Честито колега.

    Моята също клатеше много , изчистих идеално клапата със спрей за карбуратори , стана като нова. Заспаха оборотите за 2-3 дена и пак започна . Сега на бензин е горе-долу добре , на метан ги клати...а това се случва след смяна на ламбдасонда.
    Явно проблема е комплексен.
    Алфа 156 1.8ТС+ГИ-метан

  3. #3
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by Subsense View Post
    Много много собственици на 156-ци включително и аз сме се оплаквали от тези пусти обороти когато колата е в движение на свободна.Аз лично какво ли не пробвах.Правихме няколко пъти диагностики нищо не излезе като грешки.Свещи, дебитомери, стъпковото моторче, ламбди сонди даже и пин 15 отрязохме.Какво ли не сме гледали всичко е наред а оборотите все още си ходят от 600 до 1500 когато колата е по инерция на свободна.За една година съм дал около 2000 лева за ремонти (нужни) и от нито един не дойде като плюс оправянето на обороти.
    Таа по същество.Реших да видя тая пуста дросел клапа.Разкачам гумената тръба към нея и като я видях зяпнах.Стои си полу отворена от боклуци.Ама боклуци да ви види окото.Започна се чистене с художническа четка и кореселин около 15 минути.Мръсотия все още тече.Изчистих я до блясък.Запалих и за мое учудване оборотите заковаха на 1200 студена и 900 топла.Не помръдват при изключване от скорост.Навъртях и едни бързи 20 километра и оборотите си заспиват на 900 с никакво колебание нагоре надолу.Преди това и при смяна на предавка докато натиснеш съединителя падаха веднага на 900 и смяната на скорости беше много гадна.Сега го намя това нещо.Оборотите си падат плавно и спокойно.На мен чистенето на дросел клапата ми помогна.Ако имате същия проблем.Първо проверете там.Не струва нищо освен малко кореселин и четка.
    Дано съм бил полезен.

    Е то това е първото, което трябва да се направи при клатене на оборотите на празен ход

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  4. #4
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    аз на една бензинова алфа гледах дроселовата клапа заради тоя проблем, ама дросела беше като чисто нов.
    JTDm 170+

  5. #5

    Default

    Колега Subsense, може ли да споделиш впечатления след 1-2 седмици шофиране? Дано не се окаже, че радостта ти е прибързана...
    Former Alfa owner.

  6. #6

    Default

    И аз от това се опасявам, но като понавъртя още километри пак ще пиша в темата дали си стоят нещата нормално.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 1998 LPG -ex
    Fiat Tempra 1.6 i.e LPG - 227 000 km - scraped
    Lancia Lybra 2.4 JTD 03' 150 hp

  7. #7
    ашлак StanG's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    Да не ти убивам радостта колега, ама най-вероятно пак ше заклати.И аз така първия път като чистих дросела беше голем кеф...два дни.
    Alfa 156
    ::::1.8ts::::144hp::::'98:::::

  8. #8

    Default

    То не е зле да се направи и една адаптациика след това......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #9
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Дано ти се е получило трайно, ма малко вероятно да се радваш повече от няколко дена.Виж и двата маркуча преди и след дросела да нямат напуквания, излизат от един тройник над 4 цилиндър, въобще след дебитомера не трябва да има пропуски на въздух.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #10
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    на някой им се получава и от едно чистене дроселова клапа
    визирам колега с 1.8 тс на 140 000 реални ..
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  11. #11

    Default

    Абе стига с тези глупости с почистване на дроселната клапа! Не разбрахте ли най-накрая, че тя е еднакво мръсна, когато двигателя работи на място (оборотите са ОК) и когато двигателя работи на празен ход и колата е в движение (оборотите се клатят). Няма никаква връзка между клатенето на оборотите и степента на замъсеност. На мен ми клатеше и реших да почистя дроселната клапа, откачих тръбата на входа на клапата и какво да видя - съвсем малко мизерия. И то тази мизерия колко да промени въздушния поток, когато е затворена? Николко. Защото ECU-то веднага коригира съотношението въздух/бензин, като информацията я дава нашият добър другар в живота - дебитомера. Така, че замърсеността на клапата отпада.
    Към колегата Subsense: прекъсни 15 пин на оборотомера и се наслаждавай на заковани обороти. Единственият минус на процедурата е, че като пуснеш педала на газта го няма това минимално задържане на оборотите, както и плавното им спадане. Но вече повече от половин година си карам така и се кефя.
    Former Alfa owner.

  12. #12
    Запален алфист snaiperisto's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Age
    50
    Posts
    227

    Default

    А това си е гаден "минус".
    Алфа 156 1.8ТС+ГИ-метан

  13. #13

    Default

    Минус е, определено, но от двете злини избрах по-малката . Щото заради това "клатене" ми е изгасвала на завой и не искам втори път да ми се случва да въртя волана, все едно че карам Жигула. А и спирачките спират с триста зора.
    Former Alfa owner.

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Абе стига с тези глупости с почистване на дроселната клапа! Не разбрахте ли най-накрая, че тя е еднакво мръсна, когато двигателя работи на място (оборотите са ОК) и когато двигателя работи на празен ход и колата е в движение (оборотите се клатят). Няма никаква връзка между клатенето на оборотите и степента на замъсеност. На мен ми клатеше и реших да почистя дроселната клапа, откачих тръбата на входа на клапата и какво да видя - съвсем малко мизерия. И то тази мизерия колко да промени въздушния поток, когато е затворена? Николко. Защото ECU-то веднага коригира съотношението въздух/бензин, като информацията я дава нашият добър другар в живота - дебитомера. Така, че замърсеността на клапата отпада.
    Към колегата Subsense: прекъсни 15 пин на оборотомера и се наслаждавай на заковани обороти. Единственият минус на процедурата е, че като пуснеш педала на газта го няма това минимално задържане на оборотите, както и плавното им спадане. Но вече повече от половин година си карам така и се кефя.
    При мен клатеше оборотите само в джинение на свободна.На място бяха заковани на 900.Ходих и отрязохме ПИН15. Няколко дни беше добре.После пак се започна.Огасяла ми е в завои и чувството, че ще се забиеш в нищо неподозиращата кола която чака на червено на сфетофара е стряскащо.Това почистване ми хрумна ей така от нищото.Моята клапа наистина беше ужасяващо замърсена.Пясък, кал , маслко какви ли боклуци не изчистих.За момента няма промяна в доброто положение с оборотите.Не са ми падали под 900 изобщо.Нито в движение, нито на място.От чистенето насам и врътнах около 300 километра.

    П.П Щом тази мръсотия е стигнала до дросел клапата, не искам да си представям на какво прилича дебитомера ми ....

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Дано ти се е получило трайно, ма малко вероятно да се радваш повече от няколко дена.Виж и двата маркуча преди и след дросела да нямат напуквания, излизат от един тройник над 4 цилиндър, въобще след дебитомера не трябва да има пропуски на въздух.
    Точно и тези маркучи оглеждах.Здрави са и нямат пукнатинки.
    Last edited by Subsense; 07-05-2014 at 19:19.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 1998 LPG -ex
    Fiat Tempra 1.6 i.e LPG - 227 000 km - scraped
    Lancia Lybra 2.4 JTD 03' 150 hp

  15. #15
    Запален алфист snaiperisto's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Age
    50
    Posts
    227

    Default

    Тя тази мърсотия не идва през дебитомера а през маркучите , които е описал колегата по-горе.
    Алфа 156 1.8ТС+ГИ-метан

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •