Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Луфт в педала на спирачките

  1. #1
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default Луфт в педала на спирачките

    Здравейте имам един луфт в педала на спирачките при натискане. Потъва около 2 см в които е страшно мек(все едно е откачен) и после започва да спира. Смених помпа, спирачни маркучи, раздвижвах апарати, спирачна течност, канар на задния мост. При натискане още в началото се чува леко като хлопване .
    Колата е браво 1.8 без абс 97. Пиша тук понеже е технически раздел. Само сервото не съм сменял понеже педала си е мек, не се налага тежки физически натоварвания, колата спират и със задните и с предните колела идеално.

  2. #2
    Ренегат Xman's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна-Сливен
    Age
    51
    Posts
    602

    Default

    Водачите на предните апарати са износени. От там идва чукането. Смени ги и чукането ще изчезне.
    АR 33 1.5-ex;АR 155 2.0TS-ex
    FIAT TEMPRA 1.6i.e.-ex;AR 155 1.8TS-ex;FIAT bravo 1.6 16v;ALFA ROMEO 155 2.0 16V-ex,AR 156 2.0 TS

  3. #3
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Xman View Post
    Водачите на предните апарати са износени. От там идва чукането. Смени ги и чукането ще изчезне.
    Въпросният Фиат би трябвало да е с апарати АТЕ. Те нямат чукащи водачи.

    Към собственика на Фиата - колега, може да не си обезвъздушил добре системата, а може и да имаш проблем със задните спирачки. Ако си с барабани, съм почти сигурен, че тересчотките не са сглобени правилно или не работят въобще.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  4. #4
    Ренегат Xman's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна-Сливен
    Age
    51
    Posts
    602

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Въпросният Фиат би трябвало да е с апарати АТЕ. Те нямат чукащи водачи.

    Към собственика на Фиата - колега, може да не си обезвъздушил добре системата, а може и да имаш проблем със задните спирачки. Ако си с барабани, съм почти сигурен, че тересчотките не са сглобени правилно или не работят въобще.
    Би трябвало да е, но се монтират не само АТЕ. Принципно си прав.
    АR 33 1.5-ex;АR 155 2.0TS-ex
    FIAT TEMPRA 1.6i.e.-ex;AR 155 1.8TS-ex;FIAT bravo 1.6 16v;ALFA ROMEO 155 2.0 16V-ex,AR 156 2.0 TS

  5. #5
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    открих решението на проблема ми ровейки се из гугал за проблеми като моя. АТЕ са апаратите от зад съм изчистил ръбът на барабаните и цилиндърчетата са нови и двете . Оказва се, че сервото имало реглаж за височината на педала. На фиата е под помпата (омазах се много здраво защото се наложи да я сваля нея и да я разкача ест от тръбичките. Вътре буталцето в сервото има винт който се развива. Развих му 2 оборота (пълни) сложих помпата нова течност пак обезвъздуших и спирачките станаха максимално най-горе без грам луфт. Вдигнах гумите на крик да ги завъртя няколко пъти на ръка за да видя дали не съм се престарал и да ми задържат спирачките (мисля, че на късмет съм уцелил точното разстояние ) Чукането е идвало от удара на буталцето в помпата. Не направих снимки понеже бях много омазах

  6. #6
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by ivaka89 View Post
    открих решението на проблема ми ровейки се из гугал за проблеми като моя. АТЕ са апаратите от зад съм изчистил ръбът на барабаните и цилиндърчетата са нови и двете . Оказва се, че сервото имало реглаж за височината на педала. На фиата е под помпата (омазах се много здраво защото се наложи да я сваля нея и да я разкача ест от тръбичките. Вътре буталцето в сервото има винт който се развива. Развих му 2 оборота (пълни) сложих помпата нова течност пак обезвъздуших и спирачките станаха максимално най-горе без грам луфт. Вдигнах гумите на крик да ги завъртя няколко пъти на ръка за да видя дали не съм се престарал и да ми задържат спирачките (мисля, че на късмет съм уцелил точното разстояние ) Чукането е идвало от удара на буталцето в помпата. Не направих снимки понеже бях много омазах
    Аз по принцип не бих пипал този реглаж. Може да доведе до един много неприятен страничен ефект. Виждал съм кола, която след интензивно спиране си "предървя" педала и той се качва съвсем горе, а колата започва да спира сама. Но това се случва след яко загряване на спирачките. Дано не съм прав и при теб да не се получи така. Дано си оправил проблема успешно.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  7. #7
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Аз по принцип не бих пипал този реглаж. Може да доведе до един много неприятен страничен ефект. Виждал съм кола, която след интензивно спиране си "предървя" педала и той се качва съвсем горе, а колата започва да спира сама. Но това се случва след яко загряване на спирачките. Дано не съм прав и при теб да не се получи така. Дано си оправил проблема успешно.
    Днес точно това стана и ми блокираха предните колела, и насред път ми носиха инструменти и го върнах в начална позиция .

  8. #8
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    а също както ти каза - почни от задните барабани.
    точка

  9. #9
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    а също както ти каза - почни от задните барабани.
    При смяната на накладките отзад и цилиндърчетата са обрани ръбовете на барабаните, всичко е изчистено до блясък (до колкото може да блести на близо 20 годишна кола) механизмите са развити до край и навити като резбата е почистена и смазана при натискане на спирачка със свален барабан прехвърля зъби тресчотката. Ръчна има прекрасна, лека за дърпане и още на първи зъб кляка задницата. При спиране и пускане на спирачката задницата кляка. Сменях кантара на задния мост понеже нямаше този ефект да задържат задните при натиск на педала. Натегнал съм го на максимум. Някакъв интересен проблем ще е или нещо не съм направил както трябва.

  10. #10
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Сервото е много капризна система и за това аз само на Москвич съм виждал да се регулира силата на сервото.
    Въпросното болтче на тласкателя се настройва заводски и не се пипа по принцип. Луфта е около половин до един милиметър, но има и изключения. При запалване на мотора диафрагмата не би трябвало да тръгва много напред, но все пак тръгва. Точно за това и луфта при някои модели е доста голям.
    Възможно е при тебе да е дефектирала помпата и да се е запълнил със спирачна течност.
    Винаги педала след запалване на мотора потъва с около сантиметър.
    С това изобщо не отричам възможността да не работят тресчотките на регулаторите на задните спирачки.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Също така въпреки че си свалил ръба на барабаните не означава нищо ако те са износени,рспективно по голям ход на педала е възможно да идва от там,имал съм подобен проблем който изчезна след подмяна на барабаните с нови.

  12. #12
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Сервото е много капризна система и за това аз само на Москвич съм виждал да се регулира силата на сервото.
    Въпросното болтче на тласкателя се настройва заводски и не се пипа по принцип. Луфта е около половин до един милиметър, но има и изключения. При запалване на мотора диафрагмата не би трябвало да тръгва много напред, но все пак тръгва. Точно за това и луфта при някои модели е доста голям.
    Възможно е при тебе да е дефектирала помпата и да се е запълнил със спирачна течност.
    Винаги педала след запалване на мотора потъва с около сантиметър.
    С това изобщо не отричам възможността да не работят тресчотките на регулаторите на задните спирачки.
    Помпата казах съм я сменил и проблема си е останал.

    сега нови барабани ли да слагам?? идеята на тресчотките уж нали е да разпъне накладките ?
    То ако трябват барабани по добре да взема апарати за отзад с дискове.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Нямам идея дали твоите са за смяна,трябва сам да прецениш,но аз ти го дадох като вариант че го има и този филм.

  14. #14
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Няма нужда да сменяш барабаните. Просто на ръка понатегни тресчотките на спирачките! Моите на предишнта не работеха и винаги си ги регулирах ръчно. Дръпни леко ръчната и напомпай няколко пъти. Ако се вдига педала на дръпната ръчна, то проблема е в тресчотките.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  15. #15
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Ми по принцип сега лесно и евтино се намират всички части за конверсия към дискове за задния мост. Наистина точно на Браво да подмениш всичко с ново на система с барабан е по-скъпо, отколкото да ги направиш с дискове и барабар с нови накладки. Този вариант също е добър и поне според мен, върантът с дискове отзад е по-лесен за поддръжка и по-евтин, отколкото с барабани.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •