Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 81

Thread: Проблем с Бубина или свещ? AP 147

  1. #31

    Default

    Ако ти се занимава да обясняваш... и ако не знае майстора как... ще ни е от полза

  2. #32
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    За какво губиш време, дали е сегмент или клапан, трябва да сваляш глава.Има и още една възможност - заседнал повдигач и лееко отворен кларан/и.Теоретично, на практика нямам наблюдения Иво да каже.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #33
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Мериш компресията на всички цилиндри, след това капваш по малко масло в тях и пак мериш компресия - ако се вдигне компресията, значи са сегменти, ако не се вдигне, значи е клапан!

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  4. #34

    Default

    Ясно, мерси. Ами ако е нещо по главата така или иначе ще се сваля. Добре де... тея коли толкова ли са калпави, че едва ли не.. като минеш 35-40к (на газ) и трябдва да правиш клапани. Бахти то едва ли не става като сменям ремъците и ролките, да сменям и клапани. Често явление ли е това?

    Един такъв ремонт колко излиза горе долу за труда ме интересува. Трябва ли да се шлайфа главата? За глапаните ясно че трябва да се напасват и т.н. Частите ги знам горе долу Имам си понятие, но тогава сменях сумати неща. Сегменти,лагери,клапани,шлайфане, гарнитури,гумички, повдигачи. Абе общо взето всичко без бутала и цилиндри

  5. #35
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    127

    Default

    Според грешките които казваш че излизат имаш недобро запалване на гориво-въздушната смес в цилиндрите (PO0300) и имаш проблем със запалителната система на втори цилиндър (PO0302).

    Как си пореверил че има ток на бубината на втори цилиндър? Получава ли се управляващ сигнал от ЕКУ-то?

    Ако можеш провери и лабмда сензора какви стойности в mVA дава с програмата която имаш, като по време на теста ДВГ трябва да работи на бензин.
    Покарай 15-20км на бензин и кажи какви грешки записва ЕКУ-то. Виж и ауспуха.

    Замерване на компресията е задължително когато отидеш на сервиз.

    Клапаните може да са прогорели ако е бил неправилно зацепен ремъка, ако майстора ти не е използвал пети за зацепване, и ако ти през последните 10хил.км. не си разбрал че колата ти не върви и харчи много гориво.

  6. #36

    Default

    Това ми е ясно за грешките... за това и само там търсих проблема (на 2-рия цилиндър) Разбрах за бoбината че дава ток по случайност.. просто ме изпра тока като слагах буксата на нея... но не бях вкарал кабела към свеща. и доста подскочих.. значи дава ток. Ремъка е зацепван с пети, бях лично на място като го правиха. Винаги съм там като се прави нещо по колата . 100% е зацепван с пети. Ако под mVA измерване питаш дали работят ламбда сондите, то означава че работят. Тествах ги, не са забили на бедна или богата смес.. постоянно коригират с подаването на газ. Дебитомера също го тествах и той си работи
    Last edited by zombiran; 04-05-2014 at 14:15.

  7. #37
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    127

    Default

    Колкото по-високо отскочиш като те удари тока толкова е по-високо напрежението....

    Може и да работят бубуните, да, а може и управляващ сигнал да се получава, но като са спукани и се налива масло там кой ги знае кога роаботи и кога не работи.
    Ламбда сондата не забива, тя или подава сигнал или не подава сигнал, когато не подава сигнал ЕКУ-то ползва стойности от байпасна работна карта (големите майстори казват забила сонда и др.подобни), за това виж какви стойности дава. Дебитомера е друга работа, там проблема е какви точно стойности дава.

    Ауспуха как ти изглежда, черен, сив, кафяв, има ли мазно, вода излиза ли...? бръкни с пръст и виж какво ще остане по пръста ти, усети на какво мирише.

  8. #38
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Ясно, мерси. Ами ако е нещо по главата така или иначе ще се сваля. Добре де... тея коли толкова ли са калпави, че едва ли не.. като минеш 35-40к (на газ) и трябдва да правиш клапани. Бахти то едва ли не става като сменям ремъците и ролките, да сменям и клапани. Често явление ли е това?
    ...........


    Впредвид на това, че газта гори по-бавно от бензина, при същото газоразпределение, като за работа на бензин изпускателните клапани са подложени на тежък температурен режим, защото в момента на отварянето им газовете са с прекалено висока температура. Поради това, когато моторът работи на газ следва да се вземат мерки против това.
    Обикновено мерките се състоят в задаване на предварение на запалването (чрез адванс процесор или от самото ECU) или монтиране на омаслител, който цели да смазва и охлажда клапаните.

    Много зависи и от качеството на клапаните.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #39

    Default

    Ами те постоянно се менят числата на ламбдата ( стигат до 0.734 V, и двете и спадат и покачват пак, зависи дали я настъпваш или не )... и на дебитомера.. с точно не мога да и кажа.. но работи на 100%.

    П.С. Чак толкова не ги разбирам, колата дойде от италия с това газово.. на дали са си оставили ръцете там. Но знам ли Ще се разбере на 5-6-ти каква ще е присъдата.
    Last edited by zombiran; 03-05-2014 at 13:22.

  10. #40
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    127

    Default

    тази стойност на ламбдата е много добра.

    двигателя тресе ли много когато работи?

    казваш че имаш странно бумкане от ауспуха, отзад газовете как излизат на тласъци или равномерно?

    ---------- Post added at 12:06 ---------- Previous post was at 12:03 ----------

    дебитомера трябва да е 14,5 - 16,5 л./сек. при обороти на празен ход и до около 1000 об./мин.

  11. #41

    Default

    Мда на тласаци излизат(неравномерно), и на газ като я карам, като съм на по голяма скорост, но не с много км/ч (да кажем на 4-та с 60-70км., не типична за тази предавка скорост) се чува отпреде нещо като (пукане,бълбукане).Не мога да определя звука точно. А дебитомерът ми показва точно тези стойности, които си посочил.
    Last edited by zombiran; 03-05-2014 at 13:24.

  12. #42
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    127

    Default

    Има нужда от центровка ДВГ, ремъка не е зацепен както трябва не трябва да излизат на тласъци газовете.

    Пукането, което чуваш е от запалването на горивовъздушната смес в колекторите на аспирацията, което е проблем породен от лоша центровка на газоразпределителния механизъм.

    Според мен нямаш проблеми с клапаните (изгорели, застанили в отворено положение и тн.т.)

    Смени поне бубините на 2ри цилиндър, с нови не спукани, защото маслото което се налива в отовора на свещите при загряване става на маслени пари, създава се диелектрична среда, която улавя всяка искра на спуканта бобина. Лулата на малката свещ на 2ри цилиндър е станала кафява заради работа в маслени пари.

    Смени и свещите - всичките - топли и студени (малки и големи), защото двигателя ти е CF3.

    Оправи си гарнитурата на капака на клапаните, защото скоро ще почне да налива масло в отворите и на другите свещи.

    Карай колата с хубаво масло - синтетично - според сезона и го сменявай по рано от 10хил.км., защото караш на газ.

    Измери си компресията, преди и след като ти направят центровка на ДВГ.

  13. #43

    Default

    Е как е възможно това? Нали бях там като го зацепваха с петите... + това до скоро си вървеше перфектно. Възможно ли е да е прескочила някой зъб ? Тези работи ще ги сменя.. даже съм писал на един колега от форума за комплекта.. но нищо няма да взема докато не оправя тоя проблем с цилиндъра... Гарнитурата съм я предвидил понеже ми предстояха смяна на ремъци и ролки след 10-15к.

  14. #44

    Default

    Какво означава на тласъци? На празен ход принципно винаги газовете излизат на тласъци, въпроса е тласъците да са равномерни. Принципно вероятността за изгорял клапан я има но не е голяма, клапаните за скраповете са издръжливи. Не са като на някой стари японки. Моята е минала над 80000 километра на газ и мотора си цъка като часовник. Адванс процесор въобще не ти трябва, това да не е жигула с обикновена газова. ЕКУ си прави необходимите корекции по запалването.

  15. #45
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Тласъците на излизащите през ауспуха газове могат да се дължат на изгорял клапан. По-старите шофьори и механици знаят за "пробата с листото на ауспуха".


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •