Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 81

Thread: Проблем с Бубина или свещ? AP 147

  1. #16

    Default

    Беше откачен доста.. близо 2-часа. Докато чаках да изстине. Ами ще ходя ама да видим... Че това газово и тея диагностики нещо не се разбират... предния път смених датчика на раз.вал заради такава диагностика Накрая се оказа настройка на газовото.

    ---------- Post added at 17:30 ---------- Previous post was at 17:28 ----------

    Ами нямала е проблеми до сега.. Преди 2 години някъде и правих двигателя... понеже ми продадоха ремък, който в последствие се оказа много стар явно.. щом успях да го скъсам на ръка. Всичко е сменено след това нещо. И колата си е вървяла като часовник. Съмняваме да е клапана.

  2. #17
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Колко си и навъртял на газ?
    Нищо чудно да има сдухан изпускателен клапан.
    Мерене на компресията може да потвърди или отхвърли това предположение.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #18

    Default

    ами не повече от 35-40к. Предстои ми смяна на ремъците и ролките и може да кажа на майсторите да ми измерят и компресията.

  4. #19
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    ами не повече от 35-40к.
    Достатъчно за да се съмняваш в клапани.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #20

    Default

    Утре ще сменя филтрите на газовото... ще я покарам на бензин 1-2 дена и ако се оправи значи е от там. Не го прави за първи път... Като натрупа някакви грешки почва така да не работи добре. Последния път в който го е правила - смених рейката на газовото и почна да работи нормално.

    Ще пиша какво е станало тези дни. Благодаря много за вниманието, колеги.

  6. #21

    Default

    Така днеска ми пристигна кабела за диагностика. Правя я с Multiecuscan.

    Изписа ми грешки на 2-ри цилидър.

    1.P0302 Cylinder 2 ignition failures
    2.P0300 Misfires detected (generic)

    Направих следното... изчистих всички грешки. След което отворих капака и размених бoбините ( 1-ва отиди на мястото на 2 цилиндър, а 2-ра на мястото на 1-ви цилиндър) покарах я видимо нямаше никакво подобрение. Навъртях около 10-15км. След което пак на диагностиката, но този път не показа нищо, което да свързва 2-ри или 1-ви цилиндър. Така... после запалих колата отново, и почнах да махам буксите на бoбините от 1-ви до 4-ти цилиндър.

    1-ви - голяма промяна в работата на двигателя.
    2-ри - никаква промяна.
    3-ти - голяма промяна в работата на двигателя.
    4-ти - голяма промяна в работата на двигателя.
    Ток отива до бoбината
    Бoбините работят
    Свещи уж сменени

    Остава да направя - Подмяна на кабелите на свещите.
    И ако не е от това вече - Най-лошото (Клапан)
    Last edited by zombiran; 04-05-2014 at 14:16.

  7. #22
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    127

    Default

    Свещите си ги смени с нови (ако имаш възможност си купи NJK, но има и други варианти разбира се), защото тези вече са работили достатъчно. Масълцето се е наляло от гарнитурата на капака, щом ще правиш обслужване на ремък и ролки накарай майстора да обърне внимание и на гарнитурата (не е задължително да купуваш нова). Бубините са спукани от неправилно сваляне, но ще ти работят неизвестно колко.

  8. #23

    Default

    Свещите ги смених прди 10-15к. не вярвам чак толкоз да са дали фира, че да откаже тотално 2-ри цилиндър. А и ми се струва, че не е за първи път да вадя черни свещи от 2-ри цилиндър... силно се надявам да е кабела. А за гарнитурата, задължително нова след смяната на ремъците и ролките... стига да не се окажe за ремонт на главата

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    127

    Default

    Champion; Bosch на газ толкова им е живота. Ако искаш можеш да направиш опит да ги зачиситш и регулираш твойте свещи, но електрода им ми изглежда износен.

  10. #25

    Default

    Добре съгласен съм... но защо само тоя 2-ри цилиндър прави беля... Сега смених и кабелите същата работа. 2-ри цилиндър не играе роля изобщо в работата на колата. Каквото и да сменям и да правя... не мога да го накрам да тръгне.

  11. #26
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Добре съгласен съм... но защо само тоя 2-ри цилиндър прави беля... Сега смених и кабелите същата работа. 2-ри цилиндър не играе роля изобщо в работата на колата. Каквото и да сменям и да правя... не мога да го накрам да тръгне.

    Компресия измери ли?

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  12. #27
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    След като си разменил бобините, логично е да размениш и свещите.
    Но лично аз смятам, че и с размяната на свещите вероятността проблемът да се прехвърли на първи цилиндър е минимална.
    Все пак остава вероятността да има проблем с изхода на ECU - то за втора бобина.

    Накрая ще се окаже, че втори цилиндър не работи заради понижена компресия. Т.е - заради издухан/и клапан/и.

    Най доброто, което можеш да направиш е да измериш компресията.
    Last edited by ecotronic; 02-05-2014 at 18:05.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #28

    Default

    Разбрал съм се с майстора, на 5-ти отивам и ще му кажа да я измерим. М/у какви стойности трябва да показва за да е нормално и съответно какви за издухан клапан.

  14. #29
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Впредвид това, че моторът не е в първа младост приеми за нормална стойност това, което ще измерите на 1, 3 и 4 - ти.
    Предполагам, че ще измерите някъде около 12 bar. Ако има издухани клапани на 2 - ри, там предполагам ще измерите под 8 bar.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #30
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Впредвид това, че моторът не е в първа младост приеми за нормална стойност това, което ще измерите на 1, 3 и 4 - ти.
    Предполагам, че ще измерите някъде около 12 bar. Ако има издухани клапани на 2 - ри, там предполагам ще измерите под 8 bar.

    Ако удариш 10-ки се радвай, всичко под 8 е за ремонт!
    Ако ви се занимава ще ти напиша как да проверите дали проблема е в прегорял клапан или е в компресионни сегменти!

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •