Results 1 to 14 of 14

Thread: Пребоядисване на централна конзола

  1. #1
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Default Пребоядисване на централна конзола

    Доста време имах нещо, което изключително много ме дразнеше в колата. Това беше централната конзола на таблото. След мои експерименти горния слой(подобен на гума) се беше захабил от там привличаше мизерия и мръсотия. И когато го напечеше слънцето изглеждаше особено грозно. И на допир също беше лепкаво и кофти. След битка с шпатулка, коресилин след това водна шкурка, и спрей + лак стана достаа добре според мен
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2014-04-17 15.26.35.jpg   2014-04-17 15.26.30.jpg   2014-04-17 15.26.39.jpg   2014-04-18 16.04.40.jpg  
    Last edited by oTBpaTuTko; 18-04-2014 at 20:05.

  2. #2
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Л.м. - не ми харесав, сивото не подхожда, ама тебе да те кефи е важното.

    Конструктивна критика - домързяло те е с меглио или друго подобно да събориш "дъвката" и си личи.

  3. #3
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Default

    Еми толкова мога. На мен не ми хареса заради кусура, но ще го направя пак и ще стане. Вече видях как става поне.

    Не съм съгласен с твоето лично мнение, че сивото не отива. Има такава опция в каталога ооооще преди 10 години като е имало тая кола нова. Ще пусна нови снимки тази седмица като го направя
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

  4. #4
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Добре се е получило!
    Тая пластмаса и гумените дръжки са нещата които най-ме дразнят в 147-ците!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  5. #5
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Изчисти с обезсмаслител и с черен матов спрей с пластификатор на космос....това сивото е като на прасе звънче....не се обиждай!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  6. #6
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Default

    Аз не се обиждам, защото това няма да остане дълго така Естествено, че няма да го оставя така. haljscho наистина дръжките и конзолата са отвратителни с тази гума и те са олющени. Мисля заедно с панелчето за ел. джамовете да ги свалям и тях да ги минавам.
    Мерси за съветите, след празниците ще ги дооправя
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

  7. #7
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Свали ги, и търкаш докато падне и стане еднородна повърхност...спрей с пластификатор на Космос, черен мат е твоят спрей, става супер...или ако ти се дават парички при бояджия за черен гланц...аз съм за мата....дръжките на вавана ми преди 3-4 години ги пръсках и са перфектни още.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  8. #8

    Default

    При мен централната конзола (на скоростния лост) ми цапаше и я минах с коросалин и стана перфектна. Даже не съм я боядисвал. Лесно се сваля с хавлиени парцали и търкаш. Най-лесно и бързо става. Пробвай и го махай това сивото Дръжките, врътките на климатроника също... че залепяха копчетата, врътките на парното. Общо взето където имаше такъв гумен материал го минах с това и стана като ново.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by oTBpaTuTko View Post
    Доста време имах нещо, което изключително много ме дразнеше в колата. Това беше централната конзола на таблото. След мои експерименти горния слой(подобен на гума) се беше захабил от там привличаше мизерия и мръсотия. И когато го напечеше слънцето изглеждаше особено грозно. И на допир също беше лепкаво и кофти. След битка с шпатулка, коресилин след това водна шкурка, и спрей + лак стана достаа добре според мен
    Много добре се е получило колега, мен лично ме радва!



  10. #10
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Добре е ама иска още търкане да стане гладка.

    Я дайте някоя снимка на дръжки от 147 след почистване.
    Това гуменото покритие много ме дразни и се чудя как точно да го нарпавя.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  11. #11
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Някой да е боядисвал сивите елементи по централната конзола на 156-фейслифт?
    Ще ми се да видя снимки преди да ги осера
    Това сивото хич не ме радва, ама все не остава ред...,но рано или късно ще му дойде реда, ако някой не я купи преди това.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  12. #12
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Дайте да помслим какво да направим дръжкиет на вратите на 147ците, че са много гнусни такива надрани и лепнещи.

    Аз пробвах на едната с Меглио - след малко търкане драскотините изчезнаха, ама като изсъхмаха остана да лепне. След ден два намаля лепненето, ама пак се усеща.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  13. #13
    Barbarian AttilaSL's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Weston-super-Mare UK
    Age
    45
    Posts
    312

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Някой да е боядисвал сивите елементи по централната конзола на 156-фейслифт?
    Ще ми се да видя снимки преди да ги осера
    Това сивото хич не ме радва, ама все не остава ред...,но рано или късно ще му дойде реда, ако някой не я купи преди това.
    Аз съм премахнал всичко сиво по таблото защото и мен много ме дразнеше,но конзолата съм я направил с карбоново фолио:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=79297
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 2003 г 150+

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Дайте да помслим какво да направим дръжкиет на вратите на 147ците, че са много гнусни такива надрани и лепнещи.

    Аз пробвах на едната с Меглио - след малко търкане драскотините изчезнаха, ама като изсъхмаха остана да лепне. След ден два намаля лепненето, ама пак се усеща.
    Вземи една стара хавлия малко коросалин и почвай да търкаш... после става гладно и не остава и следа от тоя гаден материал. По-горе съм писал какво съм минавал с него. Точно заради това лепкащо, цапащо нещо

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •