Results 1 to 13 of 13

Thread: Наличие на влага във фаровете

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default Наличие на влага във фаровете

    Да споделя за проблема,фаровете са нови (Депо) и съм със слаган допълнително ксенон.При всяко миене на колата прониква влага,капаците които затварят фаровете отзад вчера ги направих както трябва с дупка за гумата на кабелите за ксеноновата крушка,старите бяха направени по друг начин и си мислех че проблем е от там,но явно не от там.Влагата ако не се бъркам е в областа на крушката за дългите и мигача.Помагайте как да реша проблема,че иначе язък на новите фарове.Хем си мислех когато ги купих да ги мина с безцветен силикон,но не го направих,ама май ще се сваля пак предната броня и със силикон.

  2. #2
    Запален алфист Росен Желев's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    284

    Default

    Влиза вода вътре или се запотяват? Ако се запотяват лятото като ги напече слънцето сами ще се оправят.
    Алфа 166 2.4 JTD

  3. #3
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    На стара ми алфа съм слагал нови Депо и не съм имал проблем дори с допълнително слаган ксенон. По скоро си мисля че или при залепянето на стъклата има пропуск но не вярвам и на двата да е така или на отворите за вентилация на фара има едни Г образни маркучета да са обърнати на обратно или по лошо да са паднали и от там да влиза вода.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Няма как да чакам лятото за да се изпари влагата,защото рефлекторите ще идат на кино от тази влага.Тези маркучлета за които говори колегата са си там.При топла кола когато я мия при първите капки които попадат върху радиатора и фаровете се запотяват,а също така ако е топла и завали пак се изпотяват.

  5. #5
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Фаровете просто пропускат. Свали ги! Напълни ги с вода и ще видиш от къде пропускат! После или със силикон ги запълни или ги презалепи. Най-добре ги върни без да правиш нищо!!!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #6
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    И аз съм с фарове депо никакви проблеми не съм имал досега. Левият дори е на 3 години и си е все така като нов
    Last edited by to_lose_HEART; 18-04-2014 at 11:14.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Plovdiv
    Age
    45
    Posts
    64

    Default влага

    Обикновено преоблемът с влагата идва от запушени отдушници. Провери си двата отдушника на фара, ако нямаш циркулация на въздуха вътре, когато загрее въздуха от работещите фарове и после изстине се образува конденз, затова са тези отдушници.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Старите пропускаха И си мислех че е точно от отдушниците,заради това взех нови.В крайна сметка май ще се свалят пак.

  9. #9
    Запален алфист Росен Желев's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    284

    Default

    Моите като ги купих миналата зима нови така се запотяваха и като ги пече слънцето миналото лято от тогава конденз няма .
    Алфа 166 2.4 JTD

  10. #10
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Проблема е,че са ДЕПО. Лично мнение,но тази марка е ужасна.
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  11. #11
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by knifemaniac View Post
    Проблема е,че са ДЕПО. Лично мнение,но тази марка е ужасна.
    Тази марка се ползва за първоначално вграждане в някои автомобили, но това не пречи да си имаш мнение. Valeo фаровете на 166 са цъфнали.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  12. #12
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Така, да запитам и аз нещо по темата с фаровете - защо по дяволите са толкова слаби късите и как бих могъл да си реша проблема?? Рефлекторите са ми преникелирани, фаровете са изчистени, лупите полирани.. едва се вижда, че осветяват
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    С чисти рефлектори, лупи и стъкла и с 35 ватов ксенон, намирам фаровете за приемливи, но нормално по-лоши от тези на други коли.

    Просто няма как едно фарче, подобно на велосипедно да направи ден пред колата.

    Накратко - проблемът основно се е появил още на чертожната дъска.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •